Yurtdışında Mevcut Kredi Kartınızı Kullanmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yurtdışı seyahatlerinde yeniden kredi kartı çıkarmak veya farkında olmadan ödeme sorunu yaşamak gibi çeşitli alanlardaki sorular merak edilebilir. Çünkü bankanızın sunduğu olanaklar kapsamında nasıl bir durumla karşı karşıya kalınacağı bilinmeyebilir.

Şubeye Gitmeden Kredi Çekmek İçin Yapmanız Gerekenler

Kredi işlemleri günümüzde birçok vatandaş tarafından kullanılır. Genelde her banka müşterilere özel bazı kampanyalar yapar ve müşteriler de bu faiz oranlarına göre kredi çekmeyi tercih ederler. Kredi çekmek için her banka bazı şartlar sunar. Hem faiz oranları hem de vadesi geri ödemek açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle kredi çekmek her bankadan ayrı ayrı teklik almak da fayda var.

Taksitli Nakit Avans Nedir ve Nasıl Çekilir?

Bankaların vermiş oldukları hizmet çeşitliliğinde ihtiyaçların artmasına bağlı olarak sürekli güncellemeler yapılması gerekiyor. Müşterilerine verdiği kredi kartını sadece alışveriş işlemlerinde veriyor gibi görünmesine karşın bankalar çok yönlü şekilde kullanım kapsamı geliştiriyor.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Nedir?

Sosyal hayatı destek kredisi, bireylerin ihtiyaçlarını nakit parayla karşılayabilmelerini sağlamak amacıyla sunulan bir finansman aracıdır. Bu kredi kapsamında belli alanda harcama yapılabilir. Beyaz eşya, tekstil, boya, elektronik ve mobilya gibi sektörlerdeki firmalarla anlaşmalar yapılır. Bu anlaşmaların amacı ise yerli üretime destek olmaktır.

İskonto Kredisi Nedir?

İskonto kredisi nedir ve hangi şartlarda kullanılır gibi konular merak edilen konular arasında yer alır. Ticari ilişkilerde en çok kullanılan kredi çeşitlerinden biridir. Yüksek vadeli senet ya da çeklerin kısa süre içerisinde nakde çevrilmesine yardımcı olan bu kredi, ticari işletmelere çok ciddi bir fayda sağlar. Nakit şeklinde sermayeyi eklendiği için firma herhangi bir zarar durumu ile karşı karşıya kalmaz.

Sanal Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

Çevrimiçi bir şekilde alışveriş yapılabilmesini sağlayan dijital karttır. Bu kartı birçok mobil uygulamada ve web sitesinde kullanabilirsiniz. Kolay alışveriş imkanı sunan sanal kartlar, kullanmış olduğunuz karta göre açılır. Bu nedenle sanal kart kullanmak istiyorsanız, kartınız hangi bankaya ait ise o banka ile görüşmeniz gerekir. Bu kartlar, normal kullandığınız kartlara benzemezler. Yani fiziksel bir kullanım sunmazlar. Bu kartı kullanmanın en büyük avantajı ise limitini kendinizin belirliyor olmasıdır. Sanal kart kullanabilmek için bir bankanın müşterisi olmanız gerekir. Yani herhangi bir bankaya ait kartınızın olması önemli bir detaydır. Eğer banka müşterisi değilseniz, sanal kart kullanmanız imkansızdır.

Öğrencilere Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler özel ihtiyaçlarını ve eğitim ihtiyaçlarını kendi imkanlarıyla karşılamakta zaman zaman güçlük yaşarlar. Bunun için bankalardan kredi çekmek isterler ve bu kredi ile yaşadıkları güçlükten kurtulmayı amaçlar. Eğitim hayatına destek vermek isteyen bankalar öğrenciler için gelir belgesiz kredi imkanı sunarlar.

Mikro Kredi Nedir Ve Nasıl Alınır?

Yoksullukla mücadele edilebilmesi için verilen bir kredi türüdür. Geliri az olan kişilerin bu krediyle iş kurmalarını ve girişimde bulunmalarını destekler. Öncelikli olarak kadınların desteklenmesini hedefler. Bir takım sebepler gösterilerek alınabilen bir kredidir. Mikro kredi ile ilgili bilinmesi gereken pek çok nemli husus var. Öncelikle bu hususların bilinmesi gerekir.

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey

Bankacılık alanında çok fazla geçmişe sahip olmayan uygulamalardan bir tanesi kredili mevduat hesabıdır. Adından da anlaşılacağı üzere kredili mevduat hesabı müşterilerin hesaplarına uygulanan kredi limitidir. Kredi limitinin eklenmesinin amacı hem bankanın hem de müşterinin karşılıklı ürün kullanımına dayanır. Bankaya verilen otomatik ödeme talimatı, kredi ödemesi, fatura veya düzenli ödemeler için belirlenen üst limit dahilinde banka hesabından eksiye düşürülen miktarın olabilmesidir.

Kredi Skoru Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Önemli Şey

Kredi almak isteyenlerin kredi onayı alıp alamayacağını belirleyen en önemli etmenlerin başında kredi skoru veya notu geliyor. Kredi notunun anlamı söz konusu müşterinin krediler konusundaki geçmişi ve nasıl bir ödeme sistemine sahip olduğudur. Puanlama sistemi içerisinde farklı işlemlerin belli ağırlıkları bulunur.

Kredi Kartınızı Kapatmak İçin Yapmanız Gerekenler

Kredi kartı kullanmak sunduğu avantajlar kapsamında mantıklı kullanılması şartıyla son derece fayda sağlayan bir hizmettir. Alışverişlerde, ödeme ve ihtiyaç hallerinde kullanımı sıkışıklık yaşanmasını engeller. Aynı zamanda bir ay gibi bir ek ödeme ertelemesi elde edilmesi anlamına gelir.

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartının kullanım alanı her geçen gün daha fazla artarken hakkında bilinmeyenlerin sayısı da çoğalıyor. Alışveriş yapılmasının yanında nakit avans çekilmesi, fatura ödenmesi, vergilerin ödenmesinde kullanılması gibi farklı özellikler eklendiğinden ödemeler daha çok ön plana çıkıyor. Mantık olarak yapılan ay içi harcamaların diğer ay içinde ödenmesini içeren kredi kartının bazı durumlarda kullanımı değişebilir.

Kredi Kartı Kaybolanların Acilen Yapması Gereken 5 Şey

Kredi kartını kaybeden insan sayısı, az denilemeyecek kadar fazladır. İnsanlar, çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartlarını kaybedebilirler. Ve bu durum karşısında ne yapmaları gerektiğini tam olarak bilemeyebilirler. Kartın kaybolması halinde panik yaşanması normaldir. Çünkü bu kartlar kötü niyetli insanların ellerine geçtiğinde farklı amaçlar için kullanılabilirler.

Konut Sahiplerinin Ödemesi Gereken Vergiler

Konut sahibi olan bireyler, senenin belli zamanlarında vergi vermekle yükümlü olurlar. Sahip olduğunuz evde kiracının oturması önemli değildir. Burada konutun yasal sahibi sorumlu tutulur. Bundan dolayı muhatap alınacak ilk kişi ev sahibidir. Devletin yasal hale getirdiği bu vergiler, Emlak Vergisi Kanunu kapsamındadırlar. Konut sahibi olduğunuz bu vergileri ödemek zorundasınız.

Konut Kredisini Yapılandırırken Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Şey

Ev alabilmenin en büyük kolaylıklarından bir tanesi olarak bilinen konut kredisi belli bir faiz oranı üzerinden alınan kredilerdendir. Kredi alınırken hesaplanan ve ortaya koyulan maliyetleri kabul eden müşteri daha sonrasında bu faiz oranlarından ödeme yapar. Uzun zamana yayılması ve ödemelerin eşit taksitler halinde olması kolaylık sağlayabilir.

Konut Kredisi Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereke 9 Şey

Ev alma ve kiradan kurtulma hayali olanların birçoğunun yolunun geçmesi gereken kurumlardan olan bankaların bu konuda sağladıkları en büyük kolaylık konut kredisi vermeleridir. Konut kredisinin alınmasında, başvuru yapılmasında, aşamaların tamamlanmasında ve evin tapu işlemlerinin yapılmasında bazı atlanmaması gereken detaylar bulunur.

Konut Kredisi İle Alınan Evin İpoteğini Kaldırmak

Konut kredisi ev sahibi olunmasında en makul seçenekler arasında olmasından dolayı sıklıkla yatırımlarda tercih ediliyor. Bankaların ev kredisi onay işlemlerinin adımlarından birisi olan ipotek, bankanın bir anlamda kendini garantiye almak için krediyle alınan evin satılmasını engellemeye yönelik işlem yapmasını anlatıyor.

Konut Hibe Kredisi Nedir?

Konut hibe kredisi, ilk defa ev sahibi olmak isteyen insanlara sunulan bir kredi çeşididir. Devlet, bu kredi türü ile ev almak isteyenlere maddi bir destek sağlar. Böylece ev alabilecekleri parayı denkleştirmelerine yardım eder. Konut hibe kredisinde geri ödeme zorunluluğu yoktur. Bu nedenle devletin sağlamış olduğu bir yardım olarak kabul edilir.

Katkı ve Öğrenim Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Öğrencilik yaşamının ekonomik anlamda zorlayıcı yönlerinin olması maddi destek ve olanaklardan yararlanılma yönünde eğilimlerin oluşmasını sağlamıştır. Farklı bir yerde ve aileden uzakta kalındığında barınma, beslenme, eğitim gereksinimlerini yerine getirme ve sosyal ihtiyaçları karşılama gibi birbirinden farklı giderleri karşılama zorunluluğu bulunuyor.

Kadın Girişimcilere Destek Veren Bankalar

Kadın girişimciler son yıllarda hem ülkemiz hem de dünya genelinde çok ciddi bir destek ile karşı karşıyadır. Kadın girişimcileri destekleyen bankalar ve teşvik imkanı sağlayan kurumların artması ile birlikte etrafımızda daha çok kadın girişimci görme şansımız artmıştır.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlilik planları olanların bu konuyla ilgili çok fazla gideri olabilir. Bu gibi durumlarda bankaların kredi hizmetinden faydalanılabilir. Kredi hizmetinden faydalanmak isteyenlerin bu konuyla ilgili, incelemeleri yapmaları gerekir. Bu şekilde kredi ihtiyaçları olanlar kendileri için en uygun olan krediyi bulabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları ihtiyaçları için bankalardan kredi başvurusunda bulunmak istediklerinde ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri öğrenmek istiyorlar. 2022 yılı itibariyle ev hanımları için kredi sağlayan birden fazla banka bulunuyor. Bu bankalar şartların sağlandığı durumda ev hanımlarına kredi veriyorlar.

Esnaf (Kobi) Kefalet Kredisi Nedir?

Günümüzde maddi ihtiyaçların karşılanması için kredi kullanmak oldukça yaygındır. Vadeli ödeme şartları ile kullanılan krediler sıkıntıların bir nebze rahatlamasına yardımcı olur. Esnaf (kobi) kefalet kredisi maddi ihtiyacın karşılanması kullanılan krediler arasında bulunur. Bu krediye ait merak edilenler;

Emekliler İçin Uygun Kredi Çekme Yolları

Emekliler çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların sunduğu kredi seçenekleri ile maddi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bankalar kişilerin gelir durumları ve özel şartlara göre farkı kredi seçenekleri sunuyor.

Ek Kart Nedir? Nasıl Alınır?

Asıl kredi kartına bağlı olarak çıkarılan bir kart türüdür. Ek kartın numarası asıl karttan farklı olmakla birlikte kullanıcısına yeni bir limit verir. Kullanıcı bu ek kartıyla da limitleri dahilinde harcamalar yapar.

Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Borç transferi nedir ve ne şekilde yapılır gibi konular en çok merak edilen konular arasında yer alır. Ülkemizde belirli bankalarda borç transferi işlemi uygulanır. Bu işlemler vesilesi ile en hızlı şekilde borç aktarımı yapılır. Borç transferi yaparken uygulanan faiz oranları da merak edilen konular arasında yer alır.

Bedelli Askerlik İçin Kredi Veren Bankalar

Bedelli askerlik yasası çıktıktan sonra her yıl ücret belirlemesi yapılıyor. Türkiye’deki tüm kamu ve özel bankalar, bedelli askerlik için kredi veriyor ve müşterilerine farklı faiz oranı seçenekleri sunuyor. Kredi oranları, bedelli askerlik için belirlenen ücretin tamamı ya da belirli bir kısmı için verilebiliyor. Diğer kredi türlerinde olduğu gibi bedelli askerlik kredilerinde de belirli şartlar aranıyor.

BHC Kredisi (Rotatif Kredi) Nedir? BHC Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açılımı Borçlu Cari Hesap olan BHC Kredisi her işletmeye avantajlar sağlıyor. İçerdiği özellikler, sağladığı avantajlarla işletmelerin nakit ihtiyaçların karşılıyor. BHC Kredisi hakkında bilinmesi gereken pek çok önemli detay var.

Atm’den Kartsız İşlemler Nasıl Yapılır?

İnsanlar paralarını saklamak için geçmişte yastık altlarını dolaplarını kullanırken günümüzde ise artık bankaları tercih etmektedir. Özellikle atm ile birlikte insanlar çok daha kolay bir şekilde para çekebilir hale geldiler. Bu durum ise insanların bankalara paralarını atmalarını sağlıyor.

Alışveriş Kredisi Nedir?

İnsanların daha rahat bir şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamak için verilen alışveriş kredisi, ihtiyaç kredisi grubunda yer alır. Daha fazla taksit yapmak isteyen veya kredi kartını kullanmaktan çekinen insanlar için büyük bir fırsat sunar. Alışveriş siteleri ile bankalar arasında yapılan anlaşmalarla ortaya çıkan bir kredidir.

Çalışmayan Kişiler İçin Kredi Kartı Almanın 8 Yolu

Bankaların sundukları ürün ve paketleri müşterilerine kullandırırken en çok dikkat ettikleri durumların başında düzenli gelir ve yasal sigortalılık hali geliyor. Çünkü verilen kredi veya kredi kartı gibi geri ödemeli ürünlerde düzenli ödemelerin olması bankaların geri ödeme düzenlerinde bozulma olmasının önüne geçiyor.

10 Adımda Kredi Skorunu Yükseltmek

Kredi notu veya kredi skoru şeklinde açıklanan bireysel kredi riskini ifade eden kavram kredi onaylarında en önemli unsurdur. Verilen, verilmesi planlanan kredinin geri ödenmesinde ne kadar risk olduğunu anlamanın en kolay yoludur. Zaten rakamın elde edilmesinde banka ve müşteri arasındaki geçmiş işlemler baz alınır.

Kredi Notu Yükseltmenin 10 Yolu

Kredi almak bazen iş geliştirmek bazen de bireysel ihtiyaçları gidermek için olmaz olmaz durumuna gelmiş bir faktördür.

Kredi Kartı Limitini Arttırmanın 10 Yolu

Bankaların en çok talep gören ürünlerinin başında olan kredi kartı belirlenen limitler ışığında müşterilere verilir. Bir anlamda aylık şekilde kullanılmak üzere verilen alışveriş imkanıdır. Verilen limit sınırında alışveriş yapılması ve hesap kesiminden sonra belirlenen güne kadar yapılan harcamanın geri ödenmesi mantığına dayanır.

Konut Kredisi Kullanmanın 7 Avantajı

Konut kredisi veya mortgage adıyla verilen kredinin kullanımı uzun zamandır son derece yaygındır. İnsanların ev alabilmesi ve maliyetleri uzun vadeye yayarak ödemeleri yapmasının desteklendiği bir kredi sistemidir.

Ev Alımında Gerekli Olan Belgeler Ve İşlemler

İnsanların çoğu yatırım yapmak için ev almayı tercih ediyor. Ancak alınacak olan evi tüm detayları ile araştırmak gerekiyor. Araştırma yapılmadan ev alınması hiçbir uzman tarafından önerilmiyor.

Tapu Rayiç Bedeli Nedir? Nasıl Belirlenir?

Tapu işlemleri gün içerisinde pek çok kişi tarafından yapılıyor. Ancak tapu işlemleri sırasında bazı işlemlere dikkat etmek gerekiyor. Tapu rayiç bedelinin hesaplanması da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olarak görülüyor.

Tapu Devri Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde birçok tapu devir işlemi gerçekleşiyor. Bu işlemler esnasında dikkatli olmak gerekiyor. Tapu devrinde bilinçsiz işlem yapanlar pek çok sorunla karşılaşabiliyor.

İşsizlik Maaşı Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Sigortalı olarak bir işte çalışan kişilerin istenmeyen bir işten dolayı işsiz kaldıklarında gelir kayıplarına uğrarlar. Belli birikime sahip olmayan kişilerin bu dönemde hayat düzenlerinin tamamen bozulması sürecinde kalırlar.

Proforma Fatura Nedir? Nasıl Kullanılır?

Birçok fatura çeşidi bulunuyor. Fatura çeşitleri birçok farklı alanı kapsıyor. Proforma fatura da son zamanlarda pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Proforma faturanın işlevsel birçok özelliği bulunuyor.

İpotek Kaldırma İşlemleri

Borç ödeme işlemlerine özen göstermek gerekiyor. Olası bir borç ödememede kişiler farklı sorunlarla karşılaşabiliyor. Borç ödememe durumunda kişinin gösterdiği ipotek tehlikeye girebiliyor. Bu sorunla karşılaşmayı hiç kimse istemiyor.

Maaş Bordrosu Nereden Öğrenilir? Ne İşe Yarar?

Maaş bordrosuna bakma isteyen birçok kişi bulunuyor. Ancak bu kişiler maaş bordrosuna bakmak için yapması gerekenler bilmiyor. Maaş bordrosuna kolay bir şekilde bakılabiliyor.

İlk Defa Ev Alacaklara 20 Öneri

Ev almak günümüzde bir yatırım ve ihtiyaç olarak görülüyor. Uzun yıllar boyunca kira ödemek istemeyen kişiler kendilerine uygun olan evi almayı planlıyor.

Kyk Borcu Yapılandırma

Öğrenciler öğrenim hayatı boyunca kullanabileceği burslar alabiliyor. KYK bursu da öğrencilerin talep ederek alabildiği burslar arasındadır. KYK borçları olan öğrenciler borçlarını kolay yoldan ödemek isteyebiliyor. Oluşan borçları geri ödemek için birçok seçenek bulunuyor. Durumu olmayan öğrenciler aldıkları KYK borçlarını yapılandırarak ödeme yapabiliyor.

Kyk Borcu Nedir?

Öğrenciler eğitim hayatı boyunca bazı yardımlardan faydalanabiliyor. Devlet tarafından verilen ödemeler, KYK ödemeleri olarak adlandırılıyor. Öğrencilere maddi destek yapılarak, daha iyi şartlarda eğitim alması sağlanıyor.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabının Avantajları Ve Dezavantajları

Yatırım seçenekleri günden güne artıyor. Pek çok kişi garanti yatırım yapmayı tercih ediyor. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı da garanti yatırım olarak görülüyor.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Ülkemizde ve dünyada birçok yatırım seçeneği bulunuyor. Bu yatırım seçeneklerinden insanlar zarar etmek istemiyor. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı da bir yatırım şekli olarak görülüyor.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi çekmek birçok kişinin en son düşünmek istediği şey olsa da maalesef günümüzde birçok insan bu yola başvuruyor. Özellikle acil nakit ihtiyacı olanlar için ilk başvurulan ve bazen olumsuz yanıtlar alınan yerdir.

Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankalar insanların maddi ihtiyaçlarını karşılamaları için belirli miktarlarda krediler sunar. Bu krediler aynı zamanda farklı yatırımlar için de talep edilebilir. Gayrimenkul, taşıt gibi alımlarda da kullanılan krediler bu sebeple kendi aralarında farklı türlere ayrılmıştır. Birçok türünün bulunduğu bu maddi destekte, verilen paralar faiziyle beraber bankaya geri ödenir.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? (Nasıl Kapatılır?)

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ödeme konusunda birçok kolaylık sağlanıyor. Bankalar tarafından verilen kredi kartları her bireyin yaygın olarak kullandığı ödeme yöntemidir. Kredi kartları belirlenen sürelerde düzenli olarak ödenmesi gerekiyor. Kartların içerisinde bulunan limitler bittiğinde kartlar ödeme yapana kadar kullanılamıyor.

Kredi Kartı Aidat İadesi Nasıl Yapılır?

Kredi kart aidatı genellikle her banka tarafından alınır. Müşteriler bankalardan kredi kartı çıkarttığı zaman hizmet bedeli olarak her yıl banka belli tutarda aidat ücreti yansıtır. Müşterilerde bu ücreti ödemek zorunda kalırlar. Ancak bazı bankalar ise aidatsız kredi kartı da verebiliyor. Bu gibi bankaları araştırıp kart çıkartmanız da mümkün. Genelde anlamda hangi bankaya başvurursanız başvurun her yılın sonunda bu aidatı ödemek zorunda kalırsınız.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Zaman Yasal Takibe Düşer?

Kredi çekme işlemleri günümüzde birçok kişi tarafından yapılır. Bir çok banka kendi müşterisine kolay bir şekilde ödeyebileceği kredi imkanı sunar. Müşterilerde bu kredileri araştırarak kredi çekmeyi tercih ederler.

Konut Kredisini Yeniden Yapılandırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev almak günümüzde önemli konular arasında yer alıyor. Ancak ev alınabilmesi için toplu paraya ihtiyaç duyuluyor. Toplu parası olmayan kişiler konut kredisi için bankalara başvuru yapıyor.

Karekod İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm banka işlemlerinde üst düzey güvenlik önlemleri bulunuyor. Özellikle bankalarda para çekme ve yatırma işlemlerine uygulanan kolaylıklar bulunuyor. Para çekme ve yatırma işlemleri ATM üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor.

E-Haciz Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Ödenmemiş borçlara gerekli önemi vermek gerekiyor. Ödenmemiş borçlar kişilere farklı sorunlar açabiliyor. Bu sorunlarla karşılaşmamak isteyen kişiler borçlarını ödüyor. Ancak borç ödeme konusunda herkes aynı tavrı göstermiyor.

Döviz Arbitraj Nedir? Nasıl Yapılır?

Yatırım yapan kişiler arbitraj yaparak kazanç elde edebiliyor. Piyasadaki fırsatları kazanca çevirebiliyor. Arbitraj risk bir durumdur. Fakat her zaman arbitraj yapmak da mümkün olmayabiliyor. Yatırımcılar piyasadaki dengesizlikleri gözlemleyerek kazanç sağlıyorlar.

Bireysel Emeklilik Hakkında Merak Edilenler

İnsanların çoğu geleceğe yatırım yapmak istiyor. Ancak birçok kişi neye yatırım yapacağını bilmiyor. Bireysel emeklilik sistemi bu konuda insanlara yardımcı oluyor.

Asgari Ücretle Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yardım alınabilecek birçok banka bulunuyor. Bankalar belirli şartlar altında müşterilerine kredi verebiliyor. Kredi almak isteyenlerin karşılaması gereken şartlar bulunuyor. Banka her müşterisi için belirli kredi alma şartları belirliyor. Bankaların ortak kullandıkları puan sistemi bulunuyor.

Aracınıza Kasko Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Son zamanlarda yapılan Kasko sayısı artıyor. İnsanlar kasko yaparak araçlarını güvence altına almaya çalışıyor. Ancak kasko yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılığın gelişmesiyle birlikte şubeye gitmeden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bu yöntemi kullandığınızda ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmadan krediniz hesabınıza aktarılır.

Ptt İhtiyaç Kredisi Bilgi

Günümüzde pek çok kişi kredi çekmek istiyor. Ancak kredi çekme süreci her banka için aynı olmuyor. Bankaların kredi şartlarını ve kredi faiz oranlarını iyi araştırmak gerekiyor.

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı

İnsanlar ihtiyaçları doğrultusunda ekstra maddi kaynak arayışında olur. Bu kaynağı çoğunlukla bankalar sağlar. Ancak eğer bankaların gerektirdiği şartlar sağlanmaz ise kredi alınamaz. Böylelikle maddi bir kaynak da bulunamaz. Bu sebeple insanlar farklı yollara başvurmaya başlıyor.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartı kullanım oranı ülkemizde artıyor. Kredi kartının aktif bir şekilde kullanılması bu oranların artmasındaki en büyük etken olarak görülüyor. Kredi kartları kullanım oranı yalnızca ülkemizde artmıyor.

Kredi Kartı İle Trafik Cezası Nasıl Ödenir?

Günümüzde nakit para yerine tercih edilen kredi kartıyla birçok ödeme yapılabiliyor. Araç sahipleri bazı nedenlerden dolayı trafik cezasıyla karşı karşıya kalabiliyor. Trafik cezalarının zamanında ödenmemesi durumunda ekstra faiz borcu çıkabiliyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alınır mı?

Kripto paralara yatırımda bulunmak günümüzde birçok insana en cazip gelen seçenekler arasındadır. Çünkü bu varlıklar daima oldukça iyi bir yükselme potansiyeline sahip bulunuyorlar. Uygun şartlarda ve zamanda alınmasına bağlı olarak kişiler memnun edici gelirlere ulaşma şansını elde ediyorlar.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ülkemizde ve dünyada kullanılan kredi kartlarının sayısı artıyor. Bankalar kredi kartı kullanan kişi sayısının özellikle son beş yılda iki katına çıktığını ifade ediyor.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Nakit sıkıntısına girildiği zaman bulunan çarelerden ilki kredi çekmektir. Çünkü insanlar, belli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için krediye ihtiyaç duyarlar. Ancak bankalar, öyle her önüne gelene kredi vermezler. Kredi almanın belli şartları vardır.

Kredi Başvurusunda Sorulan Sorular

İnsanlar, gelirleri ihtiyaçlar için yeterli olmadığında ek gelir yaratmaya çalışırlar. Kimisi geceleri de çalışırken, kimisi ise farklı alanlara yönelip iş değiştirir. Ancak bazen ne yapılırsa yapılsın bir türlü yeterli olacak kazanç elde edilemez.

Kosgeb Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Kosgeb, imalat sanayi işletmeleri ekonomisinin geliştirilmesi amacı ile 1990 yılında kurulmuştur orta ölçekli ve küçük işlet kere karşılıksız yardım eder. Kendi işini kur ak isteyen, işyeri açmak isten insanlara faizsiz olarak kredi veren bir kuruluş olarak bilinir. Bağlı olduğu bakanlık ise Bilim ve Teknoloji Bakanlığıdır.

Kosgeb Kadın Girişimci Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Türkiye’de ve dünyada birçok girişimci bulunuyor. Bu girişimcilerin bir şeyler başarabilmesi için finansman desteğine ihtiyaç duyuluyor. Bu finansman desteği olmadan birçok iş yarım kalıyor. KOSGEB bu sorunu ortadan kaldırmak için bazı adımlar atıyor.

Konut Kredisi Şartları

Günümüzde kredi çeken kişi sayısı artıyor. Bu kişilerden birçoğu ev alabilmek için kredi çekiyor. Ancak konut kredisi çekebilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

Konut Kredisi İle Mortgage Arasındaki Farklar

Ülkedeki konut sayılarının artması ile beraber insanların konut alma isteği de artıyor. Ancak herkes anında nakit vererek konut alma şansına sahip değil. Konut almak isteyen insanlar ellerinde yeterli miktarda nakit para olmadığında kredi çekmek için başvuruda bulunurlar. Bu başvurular iki farklı kredi türüne yapılabilir.

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Günümüzde araç bir zevkten çok ihtiyaç olarak kullanılıyor. Araçların hayatımızın içerisine girmesinin pek çok sebebi bulunuyor. Ancak araç almak için toplu paraya ihtiyaç duyuluyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nedir?

Son dönemlerde kredi alımlarında, en ön sıralarda kentsel dönüşüm kredileri geliyor. Özellikle deprem bölgesi olan Türkiye de kentsel dönüşüm kredisi çok merak edilir. Ve kişiler tarafından araştırılan konular arasında gelir. Peki kentsel dönüşüm nedir nasıl hesaplanır ve kimler kentsel dönüşüm kredisi alır? Gibi konular oldukça merak edilir. Ve kişiler tarafından araştırılan konular arasında gelir.

Emekli Maaşı Promosyonu Nedir?

Emekli maaşı promosyonu her yıl binlerce emeklinin bankalar tarafından almış olduğu bir paradır. Genellikle bankalar daha fazla müşteri çekmek için emekli olan kişilere belli bir söze karşılık emekli ikramiyesi promosyonu verirler.

Bireysel Kredi Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Kredi almak günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Genelde çoğu kişi bankalara kredi müracaatında bulunarak daha kolay bir şekilde para çekmeyi hedefler. Aynı zamanda kredilerin faizleri de düşük olunca talep de daha çok olur. Bireysel kredi genelde her bankanın vermiş olduğu bir kredi türüdür.

Bireysel Kredi Almak İçin Gereken Belgeler

Ülkemizde ve dünyada kredi çeken insan sayısı artıyor. İnsanlar çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için bankalarla görüşüp kredi çekiyor. Kredi çekme nedenleri kişiden kişiye değişiyor.

8 Adımda Bireysel Kredi Alma

Krediler bankalara tarafından insanlara geri ödemek koşuluyla verilen maddi kaynaktır. Kişilerin kredi kullanmasının sebebi ise yaşamlarında elde ettikleri kazancın bazı koşullarda yeterli gelmemesidir. Bunun yanı sıra birden fazla yere borcu olan kişiler, borcunu tek bir yerde toplayabilmek için kredi çeker. Çektikleri krediler ile etrafa olan borcunu kapatarak tek bir yere ödeme yapar. Krediler temelde ihtiyaç, taşıt ve konut olmak üzere 3’e ayrılır. Farklı türde özel krediler de bulunur fakat en çok kullanılan kredi türleri bu üçüdür.

Yurt Dışında Nasıl Banka Hesabı Açılır?

Yurt dışında olan Türkler bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bu sorunlardan birisi de banka hesabı açmaktır. Yurt dışına gidenler banka hesabının nasıl açılacağını çeşitli yerlerden araştırıyor.

Tapu Dairesine Gittiğinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tapu dairelerinde birçok farklı işlem yapılıyor. Ancak yapılan işlem ne olursa olsun dikkatli davranmak gerekir. Yapılacak yanlış bir işlem ciddi maddi yükün altına girilmesine neden olabilir.

Politika Faizi İle Mevduat Faizi Arasındaki Fark Nedir?

Politika faizi ve mevduat faizi arasındaki temel fark, faizlerin oranlarına ilişkin olan bilgilerin ayrı kurumlarca açıklanmasıdır. Politika faizi temelde, devlete bağlı şekilde Para Politikaları Kurulu tarafından açıklanan bir faiz türü iken, mevduat faizi ise, bankada açılan bir hesabın içinde muhafaza edilecek şekilde olan paranın, hesapta kalacağı vade zamanına bağlı belirlenen faiz oranıdır.

Ortak Tapu Nedir? Nasıl Alınır?

Gayrimenkul alırken yapılan en mühim işlemlerden biri tapu almak oluyor. Tapu bir bireyin üzerinde alınsa da bazı durumlardan birden çok kişi hak sahibi olabiliyor. Peki, ortak tapu nedir ve nasıl alınır?

Motosiklet Kaskosu Neleri Kapsıyor?

Motosiklet kaskosu, aracınızın hasar görmesi zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Aracınızı ve sizi altına alan bu kasko sayesinde güvenli bir deneyimine sahip olabilirsiniz. Bu kaskoların alanı ek düzenlemeler ile farklı birçok durumu kapsayacak biçimde düzenlenebilir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Nasıl Hesaplanır?

197 sayılı olan Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne göre “Her sene için uygulanan vergi miktarları o sene için Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca tespit ve aynı zamanda ilan olunan yeniden değerleme oranında artırılmaktadır.” hükmüne, 5897 sayılı olan Kanunun 22. maddesinin (f) bendiyle son fıkrasında ise, “Bu suretle hesaplanmış ve ödenmesi gereken vergi miktarlarında ise bir Yeni Türk Lirasının altındaki tutarlar dikkate hiçbir şekilde alınmaz.” hükmüne yer verildi.

Fed Nedir? Fed Kararları Neden Bu Kadar Önemli?

Dünya üzerinde para politikalarını belirleyen birçok etken var. Küresel ve yerel piyasalar için oldukça önemli görülen bu etkenler arasında FED kararları da yer alır.

E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek Bankacılık İşlemleri

E devlet üzerinden birçok işlem yapılabiliyor. Yapılan işlemler arasında bankacılık işlemleri de yer alıyor. E devletin sunduğu bu hizmet birçok kişi tarafından beğeniliyor.

Çalışmayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Etrafımızda gördüğümüz her 2 insandan biri kredi çekmiştir. Kredi çeken insan sayısının bu denli fazla olması hayat standartlarının yükselmesinden kaynaklanıyor. İnsanlar bu standartlara ayak uyduramadığında ise bankalara başvuruyor. Bankalara yapılan kredi başvurusunda istenen bilgilerin yeterli görülmesi halinde ise bireylere kredi verilir. Bu kredilerin vadesi kişinin belirlediği kadar olur ancak banka tarafından her kredinin bir vade sınırı vardır. Bu sınırlar içerisinde bireyler çektikleri kredinin vadesini seçebilir. Vade uzadıkça faiz artar ve doğal olarak ödenecek miktar da artar.

2. El Araç Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Sıfır araçların fiyatları belirli markalara göre değişiklik gösterebiliyor. Sıfır arabaya almak için yeterli miktarda parası bulunmayanlar, 2.el araç almak için araştırma yapabiliyor. 2. el araç almak isteyenler satışların nasıl yapılması gerektiği hususunda bilgilere ihtiyaç duyabiliyor.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gün içerisinde farklı sorunlar görülebiliyor. Bu sorunların çoğu insan sağlığına zarar verebiliyor. Ancak alınacak basit müdahaleler ile bu sorunların üstesinden geliniyor.

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri, her insan için büyük önem arz ediyor. İş yerinde oluşacak bir kaza pek çok bireyi etkiliyor. Özellikle büyük iş yerleri, oluşabilecek kazalara karşılık sigorta yaptırmayı tercih ediyor.

Yangın Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Doğal afetler kadar yıkıcı olabilen yangınlarda ciddi oranda mal kaybı meydana gelebilir. Bu riskler göz önünde bulundurulmalı ve bazı bölgelerde tedbirler artırılmalıdır. Yangın felaketlerinde mali kaybı en aza indirmenin yolu, önceden yaptırılmış olan yangın sigortasıdır. Yangın sigortasının ne anlama geldiğini merak eden ve neleri kapsadığını öğrenmek isteyen birçok kişi bulunuyor. Yangın sigortasını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacak ve bu konuda rehberlik edeceğiz.

İşveren Destekli Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık, hayatta en önemli değerlerden biri olarak görülüyor. Sağlık sisteminde yaşanacak bir sorun maddi problemlere de neden olabiliyor. İşveren destekli sağlık sigortası sayesinde maddi problemlerin önüne geçilebiliyor.

Tramer Nedir? Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde ve dünyada birçok araç alım satımı gerçekleşiyor. Araç alış satışlarında sürücüler tramer kelimesiyle karşılaşıyor. Tramerin ne olduğu ve neden kullanıldığı birçok kişi tarafından araştırılıyor.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Trafik sigortası, motorlu araçların trafiğe çıkmasını sağlayan sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda karşı tarafın canına ve malına gelen zararların karşılanmasını sağlar. Araç sahipleri, trafik sigortası yaptırmadıklarında araçlarının trafikten men edilmesi ve para cezası uygulamaları ile karşılaşır.

Trafik Sigortası İptali Ve İadesi

Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde trafik sigortası zorunlu olarak görülüyor. Trafik sigortasının olmaması durumunda araç trafiğe çıkarılamıyor. Bundan dolayı trafik sigortasının ihmal edilmemesi gerekiyor.

Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi

Gün içerisinde pek çok trafik kazası oluşuyor. Oluşan trafik kazaları bireyleri maddi ve manevi olarak sıkıntıya sokabiliyor. Bu oluşan trafik kazalarının çoğu önlenemiyor. Ancak trafik kazası sonrası oluşan süreç için önlem alınabiliyor.

Ticari Alacak Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Ticari alacak sigortası, son zamanlarda pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Ticari alacak sigortası, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın talimatı ile yürürlüğe giren bir sigorta olarak biliniyor.

İşsizlik Sigortası Nedir?

İnsanlar, çalıştıkları işlerini herhangi bir kusur ve kasıt olmaksızın kaybedebiliyor. Bu durumlarda sigortalıların işsiz kaldıkları dönemlerde uğradıkları gelir kaybının belirli süre karşılanmasını sağlayan sigorta sistemine işsizlik sigortası deniliyor. Kişinin bir iş yerinde çalışırken, sağlık, yetenek, çalışma istek ve yeterliliğinin yerinde olması durumunda işini kusursuz kaybetmesi durumunda veriliyor. Başvuru yapanların durumları ve işsiz kalma nedenleri araştırıldıktan sonra kişi bu sigorta kapsamına alınıyor.

Rücu Hakkı Nedir?

Sigorta poliçesi oluşturulurken bazı terimler görülebilir. Bu terimlerin öğrenilmesi gerek. Çünkü bu terimlerin içerdiği anlam hem sigortayı yapan şirket için hem de sigortayı yaptıran kişi için önemli olabilir.

Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir? Kapsamı Nelerdir?

Birçok farklı sigorta türü bulunuyor. Mesleki sorumluluk sigortası da bunlardan biri olarak görülüyor. Sigorta türlerinin kapsadığı alanlar değişiklik gösteriyor. Çünkü her sigortanın belli bir kapsamı bulunuyor.

Konut Sigortası Zorunlu Mudur?

Günümüzde farklı türde pek çok sigorta çeşidi bulunuyor. İnsanlar kendilerine en uygun olan sigorta türünü bulup yaptırıyor. Konut sigortası da bu sigortalar arasında yer alıyor.

Konut Sigortası Hangi Zararları Karşılar?

Konut sigortası hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Konut sigortasının içeriği ve kapsamı poliçeye göre değişiyor. Herkesin poliçesi birbirinden farklı olabiliyor.

Kiralık Araçlarda Sigorta, Kasko Kapsamı

Kiralık araçlar ülkemizin her ilinde görülebilir. Kiralık araç şirketleri, şartları taşıyan kişilere araçlarını kiralar. Ancak kiralanan aracın sigorta ve kaskosunun olup olmadığını şirkete sormak gerekiyor. Kiralama şirketleri, sigorta bilgilerini müşterilere gösterebilir.

Kiracı Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Yapılan bina sayısı artıyor. Buna bağlı olarak ev sahibi ve kiracı sayısı da artıyor. Ev sahibi ve kiracı sayısının artması bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Kefalet Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Kefalet sigortası işlemleri ülkemizde hızla yürütülüyor. 2014 yılında çıkarılan yönetmelikle beraber kefalet sigortası birçok alanda kullanılıyor. Kefalet sigortası bir anlamda teminat olarak görülüyor.

Kasko Ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Araç sigortaları, zorunlu ve isteğe bağlı olarak iki tür ürün seçeneğinden oluşuyor. Trafik sigortası her araç için zorunlu olan, kasko ise araç sahibinin talebine göre yapılan sigortalardır.

Kasko Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Karayolları Trafik Kanununa göre araçlar için yapılabilecek sigorta türleri belirlenmiştir. Kasko, kara taşıtları sigortası olarak bilinir ve araç sahibinin isteği ile yapılır.

Kasko Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Dünya üzerinde kara yolu, en çok tercih edilen ulaşım çeşididir. Buna bağlı olarak en fazla kaza kara yolunda gerçekleşir. Oluşan maddi hasarlardan en az zararla çıkmak için kaskoyu ihmal etmemek gerekir.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Trafikte birçok tehlike bulunuyor. Bu tehlikelerle karşılaşıldığında maddi ve manevi sorunlar oluşabiliyor. Bu oluşan sorunların ekonomik boyutu can sıkıcı olabiliyor. Oluşan sorunlardaki maddi boyut kasko sayesinde sorun edilmekten çıkıyor.

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapar? Hangi Durumlarda Yapmaz?

Zorunlu trafik sigortasının kapsamının dar olması ve trafik kazalarında sadece karşı tarafın zararını ödemesi, araç sahiplerinin kasko yaptırmasına neden oluyor. Özellikle ilk defa kasko yaptıracakların, kaskonun hangi durumlarda ödeme yapacağını ve hangi durumlarda ödeme yapmayacağını bilmesi gerekiyor.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Otomotiv sektörü her geçen gün büyüyor. Otomotiv sektörünün büyümesinin pek çok sebebi bulunuyor. Otomotiv sektörü büyürken bazı bilgilere hakim olmak gerekiyor. Kasko değer listesi de hakim olması gereken konular arasında yer alıyor.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Gün içerisinde pek çok kaza görülüyor. Oluşan kazalarda can ve mal kayıpları görülebiliyor. Kazaların önüne geçilemiyor. Ancak yapılacak basit işlemlerle mal kayıplarının önüne geçilebiliyor.

Devlet Destekli Alacak Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok farklı sigorta türü bulunuyor. Sigortalar her zaman aynı içerikleri kapsamıyor. Sigortaların içerikleri ve kapsamları değişiklik gösteriyor. Devlet destekli alacak sigortası birçok şirketi kapsıyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Günümüzde farklı tarzda yatırımlar yapılabiliyor. Ülkemizde yapılan yatırımlar arasında altın, gümüş, dövizden sonra bireysel emeklilik sistemi geliyor. Bireysel emeklilik sistemi özellikle son beş yıllık süreçte popüler hale geliyor.

Araç Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Trafiğe kayıtlı olan araç sayısı artıyor. Buna bağlı olarak yapılan trafik sigortalarının sayısı da artıyor. Aracını trafikte kullanmak isteyen kişiler trafik sigortasını ihmal etmiyor.

Araç Kasko İptali Nasıl Yapılır?

Araçlar için kaskonun ayrı bir önemi bulunuyor. Kaskolu olan araçların kaskosuz araçlara göre pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan yararlanmamak için kasko yapmayı ihmal etmemek gerekiyor.

Alkollü Araç Kullanımında Sigorta ve Kasko İşlemleri

Trafikte birçok şey araç sürücülerinin dikkat etmesi gereken ve hayati önem taşıyan konulardır.

Aile Sağlığı Sigortası Yaptırmalı Mıyım?

Aile kavramı özellikle ülkemizde çok değerli olarak görülüyor. Ailesini koruyan pek çok kişi bulunuyor. Olası bir kaza anında aile fertleri ciddi sorunlar yaşayabiliyor.

Araç Sigortasından Tasarruf Etme Yolları

Araç sahipleri için önemli konulardan biri de sigortadır. Araç sigortası yaptırarak araç kullanımı esnasında oluşabilecek kaza durumlarına karşı mağduriyetler önlenebilir.

Kaza Anında Trafik Sigortası Yoksa Hangi Yaptırımlar Uygulanır?

Trafik sigortası araç kullanıcılarının zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Karayolunda araç kullanan her sürücü mutlaka trafik sigortası yaptırması gerekir.

Seyahat Sigortası Kayıp Bagaj İşlemleri Nasıl Yapılır?

Özellikle yurt dışı havayolu seyahatlerinde, bagaj kayıplarına sıklıkla rastlanılıyor. Bu da, seyahat eden kişinin hem maddi hem de manevi olarak değişik mağduriyetlerine neden oluyor.

Sigorta Primleri Nasıl Düşürülür?

Sigorta, ileride yaşanabilecek risklere karşı önlem alma amacı ile yaptırılır. Birçok alanda farklı sigorta çeşitleri yer alıyor. Sigorta yaptırarak mağduriyetlerin önüne geçilebilir. Aynı zamanda geleceğe yönelik de yatırım yapılabilir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Ülkemizde ve dünyada pek çok kişinin kredi kartı bulunuyor. Kredi kartları günümüzde olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasında görülüyor. Ancak kredi kartlarının doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın dövizdeki oynaklığa son vermek, TL'nin aşırı değer kaybını engellemek için geliştirdiği yeni bir mevduat enstrümanıdır. Klasik mevduat hesaplarına göre farkı kur yükseliş ve düşüşlerinde ana paranızı korumaya alması ve TL'den kaçmanıza gerek kalmamasıdır. 

Vadeli Hesap Nedir Ne İşe Yarar?

Vadeli hesap nedir sorusu anlaşıldığına göre, vadeli hesap nedir ve ne işe yarar sorusunu tam anlamıyla cevaplandıralım. Vadeli hesap sizin hiçbir işlem yapmadan para kazanmanızı sağlar.

Döviz Kurlarını Etkileyen Faktörler

Döviz kurları sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. Tabelalara yansıyan rakamlar her dakika değişir, sürekli olarak farklı rakamlar görürüz.

Yatırım İçin Ev Almak Mantıklı Mı?

Yatırım yapılacağı zaman mantıklı olması demek aslında doğru karar verme sürecinden geçmektedir. Kararın doğru olması da yatırımın getireceği kar oranına göre belirlenir.

Kredi Notu Kaç Olunca Kredi Alınır?

Kredi Notu herhangi bir banka üzerinden kullandığınız kredi kartı, ihtiyaç veya konut kredisi gibi tüm kredi hareketlerinin tek bir yerde toplanarak çeşitli yöntemlerle analiz edilmesi sonucu ortaya çıkan puanlama sistemidir.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Nakit ihtiyacına çözüm bulmak ve ihtiyaçları kolay bir şekilde karşılamak isteyenler için bankalar tarafından ihtiyaç kredisi veriliyor.

Hangi Bankada Platin Hesabı Açılabilir?

Platin hesabı son yıllarda çok daha fazla popüler olan bir yatırım aracı olarak dikkat çekmeye başladı.

Kripto Para Madenciliği Rehberi

Yeni paranın nasıl kazanıldığını bilirsiniz: Merkez bankaları tarafından işletilen kağıt matbaaları, eski banknotlar tedavülden çekildikçe yeni banknotlar yaratır. Peki ya para biriminiz dijitalse ve bir merkez bankası yoksa? Kripto para birimlerinin arkasındaki fikir budur: hiçbir otorite onları desteklemez. Bunun yerine, madeni para işlemlerinin ve üretimin kontrolü, dünyadaki birçok düğüme dağıtılmıştır. Peki kripto paralar nasıl oluşturulur?

İhtiyaç Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi,genellikle acil paraya ihtiyacı olanların masraflarını karşılamaları için verilen bir kredi türüdür.

Kripto para ticareti nasıl yapılır?

Kripto para ticareti yapmak ister misiniz? Göründüğü kadar kolay değil. Dijital kaynak piyasası, diğer finansal piyasalardan daha az ve daha az tahmin edilebilir olsa da satıştan önemli bir kâr elde etmek için anlaşılmaya değer belirli yasalara tabidir.

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone rehber yedekleme işlemini basit bir şekilde anlatıyoruz.

Akbank Serbest Hesabının Avantajları Nelerdir?

Akbank bankası bünyesinde serbest hesap sahibi olan müşterilere özel hazırlanmış ve vadesiz mevduatlarındaki bakiyeleri üzerinden gecelik faiz kazanacakları bir hesap türüdür.

Kuveyt Türk Bloke Özellikli Kredi Kartı Nedir?

Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ile kredi notu düşük olan kişilere özel bir fırsat sunmaktadır.

Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Kart bloke etme işlemi kart sahibi tarafından yapılabildiği gibi banka tarafından da yapılabilir ancak kartı bankanın bloke etmesi durumunda blokenin kaldırılması için bankanın taleplerini yerine getirilmesi şarttır.