Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye gitmeden kredi kartın sana gelsin.

Filtre
22 teklif listeleniyor
Akbank

Axess

Akbank

Aidatsız Yıllık Ücret

Axess'e şimdi başvuran Akbanklılar, 7.500 TL'ye varan chip-para kazanıyor!

İlk yıl kredi kartı aidat ücreti yok!

%0 Faizli 20.000 TL Taksitli Avans!

Enpara.com

Enpara

Enpara.com

Aidatsız Yıllık Ücret

Ömür boyu kredi kartı aidatı yok!

Yapı Kredi

Worldcard

Yapı Kredi

605,00 TL Yıllık Ücret

Yıllık 24.000 TL'ye varan WorldPuan kazanma fırsatı!

Yapı Kredi

World Gold

Yapı Kredi

687,50 TL Yıllık Ücret

24.000 TL'ye Varan Worldpuan Fırsatı!

Yapı Kredi

World Platinum

Yapı Kredi

776,00 TL Yıllık Ücret

Aylık 2.000 TL ,yıllık 24.000 TL’ye varan WorldPuan kazanma fırsatı!

Seçkin otel ve restoranlarda %10 indirim ayrıcalığı!

QNB Finansbank

CardFinans

QNB Finansbank

413,00 TL Yıllık Ücret

ilk kez CardFinans'lı olanlara özel %0 Faizli 20.000 TL Taksitli Nakit Avans!

Yapı Kredi

adios

Yapı Kredi

800,50 TL Yıllık Ücret

Ayda 2.000 TL'ye varan Worldpuan kazanma fırsatı!

Rixos Otelleri’nde Tatil Keyfi %15 İndirimli!

Yapı Kredi

adios Premium

Yapı Kredi

1.175,50 TL Yıllık Ücret

Ayda 2.000 TL'ye varan Worldpuan kazanma fırsatı!

QNB Finansbank

CardFinans GO

QNB Finansbank

Aidatsız Yıllık Ücret

Aidat ödetmeyen kart CardFinans GO!

Yapı Kredi

Crystal

Yapı Kredi

2.648,00 TL Yıllık Ücret

Seçkin otel ve restoranlarda %20 indirim ayrıcalığı!

Yurt içi ve yurt dışı otel ve restoranlarda %5 indirim fırsatı!

Yapı Kredi Concierge Hizmetleri!

Enpara.com

Enpara.com Şirketim

Enpara.com

Aidatsız Yıllık Ücret

Ömür boyu aidatsız!

Her ay 5 adet tek çekim harcamayı toplamda 15.000 TL'ye kadar faizsiz-ücretsiz sonradan taksitlendirme imkanı!

TEB

Özel Infinite Card

TEB

2.500,00 TL Yıllık Ücret

Ücretsiz Lounge İmkanı!

Otel ve Restoran Harcamalarınıza %10 İndirim!

TEB

Yıldız Signature Card

TEB

820,00 TL Yıllık Ücret

300 TL ve Üzeri Yurt İçi Otel ve Restoran Harcamalarınıza %10 Ekstra Bonus!

TEB

Bonus Platinum Card

TEB

820,00 TL Yıllık Ücret

İlk yıl aidat ücreti yok.

Sinema ve Tiyatro Biletlerinde %50 İndirim!

TEB

She Card

TEB

460,00 TL Yıllık Ücret

İlk yıl aidat ücreti yok.

Sadece kadınlara özel TEB She Card ile güzelliklerle dolu fırsatlar seni bekliyor!

Enpara.com

Encard

Enpara.com

Aidatsız Yıllık Ücret

Ömür boyu kredi kartı aidatı yok!

Ön ödemeli banka kartı!

Akbank

Wings Business

Akbank

Aidatsız Yıllık Ücret

Wings Business ile 5.000TL chip para kazan!

İlk yıl kart aidatı yok!

Akbank

Wings

Akbank

Aidatsız Yıllık Ücret

İlk kez Wings’e başvurarak toplam 30.000 TL harcamanıza 300.000 Mil Puan kazanabilirsiniz.

İlk yıl kredi kartı aidat ücreti yok!

Akbank

Axess Business

Akbank

Aidatsız Yıllık Ücret

Axess Business ile 5.000TL chip para kazan!

İlk yıl kart aidatı yok!

CEPTETEB

CEPTETEB Dijital Kart

CEPTETEB

420,00 TL Yıllık Ücret

İlk yıl aidat ücreti yok.

Yılda 4.500 TL'ye Varan Bonus Fırsatı!

TEB

Bonus Card

TEB

460,00 TL Yıllık Ücret

İlk yıl aidat ücreti yok.

TEB Kredi Kartı Başvurunuza 4.500 TL'ye Varan Bonus Fırsatı!

Yapı Kredi

Play

Yapı Kredi

Aidatsız Yıllık Ücret

Market Alışverişlerinde 150 TL'ye Varan Puan!

Mukayese ile
Kredi Kartları

Çevreye bakıldığında kredi kartı kullanmayan kişi sayısının çok az olduğu görülür. Çünkü insanlar artık maddi ihtiyaçlarını bankaların sunduğu kredi kartlarıyla karşılıyorlar. Bunun nedeni ise kişiden kişiye ve kullanılan kredi kartının çeşidine göre değişir.

Kredi kartı almadan önce en çok dikkat edilmesi gereken nokta kartlara uygulanan faizdir. Bu nedenle kredi kartı almadan önce bankaların kartlar üstünde uyguladıkları faiz oranlarını incelemek gerekir. Firmamız size bu konuda yardımcı oluyor. Bir kredi kartı almak istiyor fakat hangi bankadan almak konusunda kararsız kalıyorsanız firmamızın sunduğu hizmet tam size göre.

En Uygun Kredi Kartı Seçeneklerini ve Türlerini Görebilirsiniz

Kredi kartları konusunda kararsız kalmamanız için birçok bankanın kredi kartı detaylarını sizlere sunuyoruz. Yaklaşık 20 bankaya ait bilgileri barındırdığımız sistemimizde, kredi kartlarının bankalar arasındaki karşılaştırmasını bulabilirsiniz. Bu hizmetimiz ile beraber faizi en düşük kredi kartını rahatlıkla seçebilirsiniz.

Kredi Kartları Aidatları

Kredi kartları temelde iki türe ayrılır. Bunlardan biri bireysel kredi kartı diğeri ise şirket kredi kartı olarak adlandırılır. Bireysel kredi kartları kişisel ihtiyaçlar için kullanılırken şirket kartları işletme harcamalarında kullanılır. Bu kartların da kendi içerisinde farklı türleri bulunur. Detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İki çeşidi bulunan kredi kartlarının bazılarında aidat ödenir. Bu sebeple kredi kartı alırken hangi kredi kartı için aidat ödenip ödenmediğine dikkat etmelisiniz. Sitemiz bu konuda da sizelere yardımcı oluyor. Hangi bankanın, hangi kredi kartı için aidat talep ettiği bilgisine erişebileceğiniz sitemizde bu aidatların ne kadar olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartınızın Asgari Ödeme Tutarını Hesaplayın

Firmamız kullandığınız kredi kartının ödeme tutarları hakkında da bilgilendirmede bulunuyor. Kredi kartınızda kullandığınız miktarın asgarisini ödemek istiyorsanız sitemizden hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplama için sitemizde bulunan kredi kartı asgari ödeme hesaplama kısmına kartınızın limiti ve kartınızın dönem borcu bilgilerini girmelisiniz. Ardından hesapla butonuna basarak asgari ödeme tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Bazı kredi kartlarında nakit avans özelliği bulunmaktadır. Nakit avans, kredi kartı kartı limitinizden çekebileceğiniz nakit oranına denir. Bu oran bankaya ve kartın özelliğine göre değişir. Bazı kartlarda bu limit %100’dür. Ancak nakit avansın faizi normal kredi kartı kullanımına göre daha fazladır. Bu nedenle kredi kartınızından nakit avans çekmeden önce sitemizden hesaplamasını yapabilirsiniz. Kredi kartı taksitli nakit avans bölümümüze girerek çekeceğiniz nakit avans miktarına göre ne kadar faiz ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Nedir? Ne İşe Yarar?

Gün geçtikçe teknoloji ve dijitalleşmenin en fazla etki ettiği alanlardan biri şüphesiz finans alanıdır. Çünkü teknolojinin gelişmesi ve ödeme seçeneklerinin çoğalmasıyla cüzdanlardaki nakit paralar, yerlerini banka kartlarına ve kredi kartlarına bırakmaya başlamıştır. Özellikle taksit, nakit avans, seyahat ayrıcalıkları ve biriken puanlar gibi avantajları sayesinde kredi kartları neredeyse herkesin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir.

Banka kartları ise bankaya gitmeden ATM noktalarından hesabınıza para atmanıza ve para çekmenize yardımcı olur. Ayrıca bu kartlar sayesinde hesabınızda bulunan parayı hem online hem fiziksel alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kredi kartları da bankaların sunduğu farklı bir hizmettir. Kredi kartları, bankalar tarafından tüketicilere sunulan belli limitler dahilindeki kredileri kullanmak için bir araçtır. En çok dikkat çeken özelliklerinden biri taksitli alışveriş imkânı sağlamasıdır. Aldığınız ürünü bir anda ödemek yerine, her ay belirli tutarlar ödeyerek borcunuzu bölebilirsiniz. Bankaların sunduğu kredi kartı hizmetleri, finansal olarak zor durumlara girmenizi önlemek ve borçlarınızı kolaylıkla ödemenizi amaçlar.

Temel amacı bankalar tarafından sunulan kredilerin kullanımı olan kredi kartlarının tek özelliği bu değildir. Kredi kartları, banka müşterilerine birçok farklı avantaj ve fırsat sunar. Harcamalarınızı daha etkili bir şekilde yönetmenize ve çeşitli ödüllerden faydalanmanıza olanak tanır. Nakit iadesi, özel indirimler ve seyahat avantajları gibi birçok kredi kartı ödülünden faydalanabilirsiniz. Dolayısıyla kredi kartlarının en önemli amaçlarından biri, her harcamadan maksimum verimi sağlamanıza yardımcı olmaktır. Ayrıca düzenli kredi kartı kullanarak finansal geçmişinizi olumlu yönde etkileyerek kredi puanınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

Finansal hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacak kredi kartların birçok çeşidi vardır. Her kredi kartı çeşidi, kullanıcılara farklı hizmetler ve avantajlar sunar. Kredi kartı başvurusu yapacak müşteriler, kredi kartı çeşitlerini bilmeli ve kendi finansal ihtiyaçlarına, yaşam tarzına uygun olanlar için başvuru yapmalıdır. Bunun dışında kartların limiti ve anlaşmalı olduğu alanlar da önemli bir belirleyicidir. Dilerseniz siz de kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi kartı türlerini ve ayrışan özelliklerini inceleyebilir, hangisinin size daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Kredi Kartı Çeşitleri

 • Klasik Kredi Kartları:Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen kredi kartı çeşitleri bu sınıftadır. Müşterilere taksitli ödeme kolaylığı sağlar. Yıllık ücreti diğer kart çeşitlerine nazaran daha düşüktür. Klasik kredi kartına sahip olmak için gereken gelir miktarı çok fazla değildir. Dolayısıyla birçok farklı gelir grubundan kullanıcının tercih ettiği görülür.
 • Seyahat Avantajı Sağlayan Kredi Kartları:Genellikle iş veya kişisel sebeplerden dolayı sık sık seyahat eden kullanıcılar tarafından tercih edilir. Çünkü bu kredi kartını kullanarak yaptığınız alışverişler ya da harcamalar, size mil puanı kazandırır. Mil puanlarını seyahat harcamalarınızda değerlendirebilirsiniz. Biriken puanlarla uçak ya da otobüs bileti alabilir, otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Ayrıca seyahat kartını kullandığınız banka, size özel avantajlar ve indirimler sunabilir. Kazandığınız puanları değerlendirebileceğiniz markalar, bankaların politikalarına ve anlaşmalarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Nakit İade Sağlayan Kredi Kartları:Bu kredi kartı çeşidi sayesinde, yaptığınız harcamanın belli bir kısmını bankanız size nakit olarak iade edebilir. Bankalar zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenleyerek belirlediği kategoride alışveriş yapan kullanıcılarına daha fazla ödeme yapabilir. Ödenecek tutar bankaların politikalarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Öğrenciler için Kredi Kartları:Genelde üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen kartlar, öğrencilerin erken yaşta kredi geçmişi oluşturmaya başlamaları ve finansal olarak sorumluluk almaları için idealdir. Öğrenciler için hizmete sunulan kredi kartlarının limitleri genellikle diğer kartlara göre daha düşüktür. Bazı bankalar kartı kullanan müşterilerinden yıllık ödeme talep etmeyebilir. Yine de bu durum bankadan bankaya değişebilir.
 • İşletme Kredi Kartı/Ticari Kredi Kartı:İşletme sahipleri için tasarlanmış bir hizmettir. Bu kredi kartı çeşidini tercih eden müşteriler hem iş yeri için yaptığı harcamaları takip edebilir hem de bankaların sunduğu işletmelere yönelik birtakım avantajlardan faydalanabilir.
 • Premium/Gold Kredi Kartı:Premium ya da Gold adıyla bilinen kredi kartları, daha yüksek gelirli kullanıcılara yönelik tasarlanır. Premium kredi kartlarının limitleri daha yüksektir. Bankalar arasında değişiklik gösterse de genel olarak kullanıcılara özel avantajlar ve fırsatlar sunulur. Ücretsiz konaklama, havaalanı lounge erişimi ya da özel etkinliklere davetiye avantajlara örnek olarak verilebilir.

Fiziksel ya da online başvurusu sırasında sizden birtakım kişisel bilgilerin yer aldığı bir başvuru formu doldurmanız istenir. Bu formda sizden telefon numaranız, e-posta adresiniz ve ev adresiniz gibi iletişim bilgilerinizi; iş adresi, görev tanımı, çalışma süresi ve maaşınız gibi gelir bilgilerinizi, eğitim bilgilerinizi, talep ettiğiniz kredi kartının özelliklerini ve beklentilerinizi belirtmeniz istenir. Formu doldurduktan sonra başvuru süreci tamamlanmış olur. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra, bankalar sizden birtakım belgeler isteyebilir. Örneğin, maaş bordrosu bu gibi durumlarda müşterilerden çok sık istenen bir belgedir. Banka, kredi kartı hizmetine başvuran müşterinin düzenli gelir durumunu doğrulamak istediği zaman bu belgeyi talep edebilir.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı başvurunuz onaylandıysa ve kartınız elinize ulaştıysa, artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Aksi takdirde hayat kurtaran bu kartlar, finansal durumunuzu düzeltmek yerine olumsuz etkileyebilir. Dikkat etmeniz gereken noktalar ise:

 • Kredi kartı kullanırken harcanan paranın bankaya geri ödeneceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla harcamaları kontrol altında tutmak, bütçenin dışına çıkmamak çok önemli bir noktadır. Kredi kartının günlük yaşamda sağladığı fırsat ve avantajları doğru bir şekilde yönetmek, finansal durumunuzu oldukça rahatlatır.
 • Her ayın belli bir gününde hesap özeti size mail yoluyla iletilir. Kredi kartı kullanıcılarının en sık yaptığı hatalardan biri, hesap özetini okumamaktır. Hesap özetinde nereye ne kadar harcadığınız, taksitlendirilmiş alışverişleriniz, total borcunuz ve dönem borcunuz, bu borcun asgari ödeme tutarı gibi bütün bilgileri bulabilirsiniz. Hesap özetini dikkatli bir şekilde inceledikten sonra yapmanız gereken, son ödeme tarihi geçmeden önce borcu ödemektir. Son ödeme tarihi geçtiği takdirde bankanız size gecikme ücreti uygulayabilir. Gecikme ücretleri, bankaların politikalarına göre değişiklik gösterebilir.
 • Kredi kartı kullanımında bir diğer önemli nokta ise kredi kartının güvenliğidir. Bu güvenliği sağlamak müşterinin sorumluluğundadır. Kartınızı iyi bir şekilde muhafaza etmeniz, kart bilgilerini kimseye vermemeniz ve online alışveriş yaparken sadece güvenilir siteleri tercih etmeniz, kart güvenliğini sağlamak için oldukça önemlidir. Ayrıca bu sayede zararlı yazılımlara karşı da güvende kalabilirsiniz.
 • Kredi notunun kontrol altında tutulması da bir diğer önemli faktördür. Kredi notu, kullanıcıların finansal geçmişlerini takip edebilmeleri için bir araçtır. İhtiyaç duyulduğu zaman kredi ya da kredi kartı başvurularında kredi notunun önemi çok fazladır. Kredi notunu en fazla etkileyen faktörlerden biri zamanında yapılan ya da yapılmayan ödemelerdir. Ödemelerinizi zamanında yapmanız kredi notunuzu artırırken, ödeme zamanını geçirmeniz kredi notunuzun düşmesine sebep olur.

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı limiti, başvurulan banka tarafından belirlenir. Banka, sunduğunuz belgeleri ve bilgileri inceledikten sonra uygun bulduğu limiti kartınıza tanımlar. Kredi kartı limitini etkileyen faktörler arasında güncel geliriniz, mevcut borçlarınız ve kredi notu geçmişiniz yer alır. Eğer ilk kez kredi kartı sahibi olmak için başvuru yaptıysanız ve mevcut olarak hiç borcunuz yoksa, yasal olarak tanınan limit hakkı, gelirinizin iki katı limite sahip olmanız yönündedir.

Evet alınabilir. Eğer fiziksel olarak bir mağazada alışveriş yaptıysanız ve aldığınız ürünleri iade etmek istiyorsanız, yine mağazadan iadeyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer online mecralardan bir sipariş oluşturduysanız, öncelikle siparişin iptalini ya da iadesini gerçekleştirmeniz gerekir.

İngilizce açılımı Card Validation Value olan CVV kodu, Türkçe de Kart Doğrulama Değeri olarak bilinir. CVV kodu dolandırıcılığın önüne geçmek için oldukça önemlidir. Bunun dışında online alışverişlerde CVV kodu kartın sahipliğini doğrulamak için de kullanılır.

Kredi kartıyla dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi kartınızı birtakım ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile yapabileceğiniz ödemeler aşağıdaki maddelerdeki gibidir.
 • SGK ödemesi
 • Fatura ödemeleri
 • Trafik cezası
 • Motorlu taşıtlar vergisi (MTV)
 • Tapu harcı
 • Gelir vergisi
 • Emlak ve çevre temizlik vergisi
 • Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait öğrenim kredisi ve katkı kredi borçları

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, borcunuzun son ödeme gününe kadar mutlaka ödemeniz gereken miktarını ifade eder. Asgari ödeme tutarından daha az ödeme yapmanız durumunda borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Asgari ödeme tutarı kartların limitine göre belirlenir. Eğer kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin altındaysa %20; kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin üstündeyse %40 olarak asgari ödeme tutarı belirlenir.

Kredi kartınızın minimum ödeme tutarını ödemediğiniz takdirde borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Kredi kartının asgari tutarı bir yıl içinde üç kere ödenmezse, kart nakit kullanımına kapatılır. Eğer üç dönem boyunca üst üste ödeme yapılmazsa, kart hem nakit kullanımına hem de diğer hizmetlerin erişimine kapatılır. Kredi kartının kullanıma geri açılması için dönem borcunun tamamının ödenmesi gerekir. Ayrıca kredi kartı borcu üç ay boyunca üst üste ödenmediği takdirde banka, kullanıcı hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kredi kartı borcunuzu üç ay üst üste ödemediğiniz takdirde banka tarafından size yedi gün süre verilir. Bu süre içinde borcun tamamını kapatmanız istenir. Borcun tamamını kapatmazsanız yasal süreç başlar. Bu sürecin sonucunda genellikle maaşın dörtte birine el konulmak suretiyle maaş haczi kararı çıkarılır. Ödenmemiş borçlar ve yasal süreç, kredi notunuzu oldukça olumsuz etkileyecek faktörlerdir. Kredi notunuzun düşmesi ve sicilinize yasal sürecin işlenmesi, ilerleyen zamanlarda kredi ve kredi kartı başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Bankalar, kullanıcılara sunduğu kredi kartı hizmeti, kampanyalar, taksitlendirmeler ve diğer tüm servislerinin karşılığında yıllık olarak belli bir ücret talep eder. Bu ücrete kredi kartı aidatı adı verilir. Bu ücretin temel amacı müşteri hizmetleri, aylık ekstre ve kredi kartı yenilemesi gibi servislerin karşılanmasıdır. Bankalar aidatsız kredi kartı seçenekleri de barındırabilir. Ancak aidatlı kredi kartlarının ekstra taksit, fazla indirim ve farklı avantajlar gibi ayrıcalıkları bulunur.

Taksitli nakit avans, bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesidir. Acil nakit ihtiyacınız olması durumunda kullandığınız kredi kartının taksitli nakit avans hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu işlem, kredi kartı limitiniz dahilindeki belli bir miktarı nakit olarak hesabınıza aktarmanızı sağlar. Başvuru yaptıktan sonra onay almanız halinde çektiğiniz tutarı bankanın sunduğu vade seçeneklerini değerlendirip kaç ayda ödeyeceğinize karar verebilirsiniz. Herhangi bir başvuru süreci olmadığı için taksitli nakit avans, acil nakit avans ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda oldukça işinize yarayabilir.

Kredi kartı başvurunuz birçok sebepten dolayı reddedilebilir. En sık rastlanan nedenleri aşağıdaki maddelerde inceleyebilirsiniz:
 • Kredi notunun düşük olması, kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bankalar, kredi kartı başvurusu yapan müşterinin kredi geçmişini değerlendirir. Müşterinin kredi notu düşükse ya da geçmiş kredi ödemeleri sorunluysa, banka kredi kartı başvurusunu reddedebilir.
 • Düşük gelir düzeyi de kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilecek faktörlerden bir tanesidir. Bankalar başvuru sürecinde kredi kartı almak isteyen müşterinin maaş bordrosunu, gelir belgesini talep edebilir. Müşterinin gelir düzeyi, kredi kartı limitini ve ödeme kapasitesini doğrudan etkileyeceği için yeterli görülmediği takdirde başvuru reddedilebilir.
 • Bankaların politikaları her zaman aynı olmayabilir. Örneğin bir bankada başvurunuz olumlu sonuçlanırken başka bir bankada olumsuz değerlendirilebilir. Bankalar kendi içlerinde belli bir kredi notu ya da gelir düzeyinin altındaki başvuruları reddetme kararı almış olabilir.
 • Kredi kartı başvurusu yaptığınız dönemde bankalar mevcut borçlarınızı da inceler. Mevcut yüksek borçlar, kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Kredi kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda ilk yapmanız gereken, bankayı arayıp kartınızı bloke etmek olacaktır. Bu işlem, kredi kartınızın sizden başkası tarafından kullanılmasına engel olmak ve istenmeyen harcamaların önüne geçmek için oldukça önemlidir.

Sanal kredi kartı, sadece online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz; fiziksel olmayan bir karttır. Kredi kartı başvurunuz kabul edildiyse, ilgili bankanın uygulamasını kullanarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Fiziksel kartınız elinize geçene kadar sanal kartınızı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sanal kartı oluştururken, kredi kartınızın limiti dahilinde bir limit belirleyebilir, harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Evet yapılabilir. Limit artırmak ya da düşürmek istediğiniz kredi kartının internet bankacılığı yardımıyla ya da çağrı merkezini arayarak limit artırımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Limit artırım başvurusu her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bankalar, uygun görmediği takdirde müşterinin limitini artırmama hakkına sahiptir. Limit artırım başvuruları genellikle 24 saat içinde sonuçlanır. Limit düşürmek için ise herhangi bir bekleme süresi yoktur.

Müşterisi olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayarak ya da internet bankacılığı yardımıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde ödemelerinizin günü geçmez ve gecikme faizi riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Bazı bankalar, kredi kartının otomatik ödeme talimatı özelliğini kullanan müşterilerine birtakım avantajlı fırsatlar sunabilir.