Puan Kazandıran Kredi Kartları

Şubeye gitmeden kredi kartın sana gelsin.

Filtre
10 teklif listeleniyor
Yapı Kredi

Worldcard

Yapı Kredi

356,00 TL Yıllık Ücret

%0 faizli 15.000 TL 6 ay vadeli Taksitli Nakit Avans fırsatı!

Yıllık 24.000 TL'ye varan WorldPuan kazanma fırsatı!

QNB Finansbank

CardFinans

QNB Finansbank

413,00 TL Yıllık Ücret

%0 Faizli 10.000 TL Taksitli Avans Fırsatı!

Toplamda 2.000 TL'ye varan ParaPuan kazanma şansı!

Yapı Kredi

World Gold

Yapı Kredi

404,50 TL Yıllık Ücret

24.000 TL'ye Varan Worldpuan Fırsatı!

%0 faizli 15.000 TL 6 ay vadeli Taksitli Nakit Avans fırsatı!

Yapı Kredi

World Platinum

Yapı Kredi

456,50 TL Yıllık Ücret

Aylık 2.000 TL ,yıllık 24.000 TL’ye varan WorldPuan kazanma fırsatı!

Seçkin otel ve restoranlarda %10 indirim ayrıcalığı!

%0 faizli 15.000 TL 6 ay vadeli Taksitli Nakit Avans fırsatı!

Yapı Kredi

adios

Yapı Kredi

471,00 TL Yıllık Ücret

Ayda 2.000 TL'ye varan Worldpuan kazanma fırsatı!

Rixos Otelleri’nde Tatil Keyfi %15 İndirimli!

%0 faizli 15.000 TL 6 ay vadeli Taksitli Nakit Avans fırsatı!

Yapı Kredi

adios Premium

Yapı Kredi

691,50 TL Yıllık Ücret

Ayda 2.000 TL'ye varan Worldpuan kazanma fırsatı!

%0 faizli 15.000 TL 6 ay vadeli Taksitli Nakit Avans fırsatı!

TEB

She Card

TEB

280,00 TL Yıllık Ücret

Sadece kadınlara özel TEB She Card ile güzelliklerle dolu fırsatlar seni bekliyor!

TEB

Bonus Platinum Card

TEB

500,00 TL Yıllık Ücret

Sinema ve Tiyatro Biletlerinde %50 İndirim!

TEB

Yıldız Signature Card

TEB

500,00 TL Yıllık Ücret

300 TL ve Üzeri Yurt İçi Otel ve Restoran Harcamalarınıza %10 Ekstra Bonus!

TEB

Özel Infinite Card

TEB

1.600,00 TL Yıllık Ücret

Ücretsiz Lounge İmkanı!

Otel ve Restoran Harcamalarınıza %10 İndirim!

Mukayese ile
Puan Kazandıran Kredi Kartları

Puan kazandıran kredi kartları son dönemde oldukça popülerleşti. Avantajlı kredi kartları sayesinde harcadıkça para puan kazanabilirsiniz. Biriken puanlarınızı akaryakıt istasyonlarında ya da zincir marketlerde kullanabileceksiniz. Kredi kartlarından kazanılan puanları sıklıkla kullanıyorsanız sitemizi ziyaret etmelisiniz. Puan kazandıran kredi kartlarını sizlere sunuyor ve karşılaştırmanıza olanak tanıyoruz. Bu sayede en kazançlı kredi kartlarına anında başvuru yapabilirsiniz. Para puanlar alışverişlerinizde çeşitli indirim ve kampanyalardan yararlanmanızı sağlar.

En Çok Puan Kazandıran Kredi Kartları

Kredi kartlarının her biri farklı avantajlarla geliyor. Bazı kredi kartları az puan verirken bazı kredi kartları bolca puan verebilir. Yaptığınız harcamalar para puan olarak hesabınıza geri döner. Oldukça avantajlı olan bu özellik için en çok kazandıran kredi kartlarına yönelebilirsiniz. En çok puan kazandıran kredi kartlarını sitemizde inceleyebilir ve size en yakın olanı seçebilirsiniz. Para puanlar cebinize her zaman katkı sağlayan bir özelliktir. En çok puan kazandıran kredi kartlarından yararlanmak isteyenler sitemizde karılaştırma yaparak doğru cevabı bulabilirler.

Puan Kazandıran Kredi Kartlarını Karşılaştırma

Puan kazandıran kredi kartları arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kredi kartlarındaki avantajlar her bankaya göre değişiklik gösterdiği için seçim yapmanız zorlaşacaktır. Fakat sitemizde karşılaştırma yaptığınızda aklınızda herhangi bir şüphe kalmaz. Sitemizi ziyaret eden kullanıcılara bankalar arasında karşılaştırma hakkı tanıyoruz. Bu sayede en çok kazandıran kredi kartlarını bularak başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartlarındaki para puanlar bütçenize destek olur ve harcamalarınızdan para kazanmanızı sağlar.

En Avantajlı Kredi Kartları

Para puan kazandıran en avantajlı kredi kartları genellikle birçok şirket ile anlaşmalıdır. Para puanları kazandıkça birçok alanda harcama imkanına sahip olursunuz. Avantajlı kartlar sayesinde biriken puanlarınızı aracınıza yakıt almak için kullanabilirsiniz. Para puanlarınızı birçok kampanyada kullanma şansınız olur. Bu puanlarla alacağınız bir ürünü daha ucuza almanız mümkün olabilir. Avantaj ve kampanyalar sunan kredi kartları için sitemizi ziyaret edin. En avantajlı kredi kartlarına sitemizden ulaşabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.

Para Puan Veren Bankalar

Harcama yaptıkça kazandığınız puanlara "Para Puan" adı verilir. Para puan sistemine izin veren kredi kartlarına sitemizden ulaşabilir ve her birini kıyaslayabilirsiniz. Günümüzde birçok banka para puan sistemini destekliyor. Her bankanın para puan kazandırma oranı değişiklik göstermektedir. Para puanlara önem veriyorsanız en çok para puan veren bankalar için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kazandığınız para puanlar birçok kampanyada işinize yarayacak.

Harcadıkça Kazandıran Kredi Kartları

Para Puan veren bankalar harcadıkça kazan mantığıyla çalışıyor. Kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerin tutarına göre bir puan hesaplanarak hesabınıza eklenir. Biriken puanlarınızı yakıt almak, market alışverişi veya online mağaza alışverişi yapmak için kullanabilirsiniz. Hangi bankanın daha çok kazandırdığını öğrenmek için sitemizde kıyaslama yapabilirsiniz. En çok para puan kazandıran kredi kartlarına başvurduktan sonra harcayarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı limiti, başvurulan banka tarafından belirlenir. Banka, sunduğunuz belgeleri ve bilgileri inceledikten sonra uygun bulduğu limiti kartınıza tanımlar. Kredi kartı limitini etkileyen faktörler arasında güncel geliriniz, mevcut borçlarınız ve kredi notu geçmişiniz yer alır. Eğer ilk kez kredi kartı sahibi olmak için başvuru yaptıysanız ve mevcut olarak hiç borcunuz yoksa, yasal olarak tanınan limit hakkı, gelirinizin iki katı limite sahip olmanız yönündedir.

Evet alınabilir. Eğer fiziksel olarak bir mağazada alışveriş yaptıysanız ve aldığınız ürünleri iade etmek istiyorsanız, yine mağazadan iadeyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer online mecralardan bir sipariş oluşturduysanız, öncelikle siparişin iptalini ya da iadesini gerçekleştirmeniz gerekir.

İngilizce açılımı Card Validation Value olan CVV kodu, Türkçe de Kart Doğrulama Değeri olarak bilinir. CVV kodu dolandırıcılığın önüne geçmek için oldukça önemlidir. Bunun dışında online alışverişlerde CVV kodu kartın sahipliğini doğrulamak için de kullanılır.

Kredi kartıyla dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi kartınızı birtakım ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile yapabileceğiniz ödemeler aşağıdaki maddelerdeki gibidir.
 • SGK ödemesi
 • Fatura ödemeleri
 • Trafik cezası
 • Motorlu taşıtlar vergisi (MTV)
 • Tapu harcı
 • Gelir vergisi
 • Emlak ve çevre temizlik vergisi
 • Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait öğrenim kredisi ve katkı kredi borçları

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, borcunuzun son ödeme gününe kadar mutlaka ödemeniz gereken miktarını ifade eder. Asgari ödeme tutarından daha az ödeme yapmanız durumunda borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Asgari ödeme tutarı kartların limitine göre belirlenir. Eğer kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin altındaysa %20; kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin üstündeyse %40 olarak asgari ödeme tutarı belirlenir.

Kredi kartınızın minimum ödeme tutarını ödemediğiniz takdirde borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Kredi kartının asgari tutarı bir yıl içinde üç kere ödenmezse, kart nakit kullanımına kapatılır. Eğer üç dönem boyunca üst üste ödeme yapılmazsa, kart hem nakit kullanımına hem de diğer hizmetlerin erişimine kapatılır. Kredi kartının kullanıma geri açılması için dönem borcunun tamamının ödenmesi gerekir. Ayrıca kredi kartı borcu üç ay boyunca üst üste ödenmediği takdirde banka, kullanıcı hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kredi kartı borcunuzu üç ay üst üste ödemediğiniz takdirde banka tarafından size yedi gün süre verilir. Bu süre içinde borcun tamamını kapatmanız istenir. Borcun tamamını kapatmazsanız yasal süreç başlar. Bu sürecin sonucunda genellikle maaşın dörtte birine el konulmak suretiyle maaş haczi kararı çıkarılır. Ödenmemiş borçlar ve yasal süreç, kredi notunuzu oldukça olumsuz etkileyecek faktörlerdir. Kredi notunuzun düşmesi ve sicilinize yasal sürecin işlenmesi, ilerleyen zamanlarda kredi ve kredi kartı başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Bankalar, kullanıcılara sunduğu kredi kartı hizmeti, kampanyalar, taksitlendirmeler ve diğer tüm servislerinin karşılığında yıllık olarak belli bir ücret talep eder. Bu ücrete kredi kartı aidatı adı verilir. Bu ücretin temel amacı müşteri hizmetleri, aylık ekstre ve kredi kartı yenilemesi gibi servislerin karşılanmasıdır. Bankalar aidatsız kredi kartı seçenekleri de barındırabilir. Ancak aidatlı kredi kartlarının ekstra taksit, fazla indirim ve farklı avantajlar gibi ayrıcalıkları bulunur.

Taksitli nakit avans, bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesidir. Acil nakit ihtiyacınız olması durumunda kullandığınız kredi kartının taksitli nakit avans hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu işlem, kredi kartı limitiniz dahilindeki belli bir miktarı nakit olarak hesabınıza aktarmanızı sağlar. Başvuru yaptıktan sonra onay almanız halinde çektiğiniz tutarı bankanın sunduğu vade seçeneklerini değerlendirip kaç ayda ödeyeceğinize karar verebilirsiniz. Herhangi bir başvuru süreci olmadığı için taksitli nakit avans, acil nakit avans ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda oldukça işinize yarayabilir.

Kredi kartı başvurunuz birçok sebepten dolayı reddedilebilir. En sık rastlanan nedenleri aşağıdaki maddelerde inceleyebilirsiniz:
 • Kredi notunun düşük olması, kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bankalar, kredi kartı başvurusu yapan müşterinin kredi geçmişini değerlendirir. Müşterinin kredi notu düşükse ya da geçmiş kredi ödemeleri sorunluysa, banka kredi kartı başvurusunu reddedebilir.
 • Düşük gelir düzeyi de kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilecek faktörlerden bir tanesidir. Bankalar başvuru sürecinde kredi kartı almak isteyen müşterinin maaş bordrosunu, gelir belgesini talep edebilir. Müşterinin gelir düzeyi, kredi kartı limitini ve ödeme kapasitesini doğrudan etkileyeceği için yeterli görülmediği takdirde başvuru reddedilebilir.
 • Bankaların politikaları her zaman aynı olmayabilir. Örneğin bir bankada başvurunuz olumlu sonuçlanırken başka bir bankada olumsuz değerlendirilebilir. Bankalar kendi içlerinde belli bir kredi notu ya da gelir düzeyinin altındaki başvuruları reddetme kararı almış olabilir.
 • Kredi kartı başvurusu yaptığınız dönemde bankalar mevcut borçlarınızı da inceler. Mevcut yüksek borçlar, kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Kredi kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda ilk yapmanız gereken, bankayı arayıp kartınızı bloke etmek olacaktır. Bu işlem, kredi kartınızın sizden başkası tarafından kullanılmasına engel olmak ve istenmeyen harcamaların önüne geçmek için oldukça önemlidir.

Sanal kredi kartı, sadece online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz; fiziksel olmayan bir karttır. Kredi kartı başvurunuz kabul edildiyse, ilgili bankanın uygulamasını kullanarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Fiziksel kartınız elinize geçene kadar sanal kartınızı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sanal kartı oluştururken, kredi kartınızın limiti dahilinde bir limit belirleyebilir, harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Evet yapılabilir. Limit artırmak ya da düşürmek istediğiniz kredi kartının internet bankacılığı yardımıyla ya da çağrı merkezini arayarak limit artırımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Limit artırım başvurusu her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bankalar, uygun görmediği takdirde müşterinin limitini artırmama hakkına sahiptir. Limit artırım başvuruları genellikle 24 saat içinde sonuçlanır. Limit düşürmek için ise herhangi bir bekleme süresi yoktur.

Müşterisi olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayarak ya da internet bankacılığı yardımıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde ödemelerinizin günü geçmez ve gecikme faizi riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Bazı bankalar, kredi kartının otomatik ödeme talimatı özelliğini kullanan müşterilerine birtakım avantajlı fırsatlar sunabilir.