Mil Kazandıran Kredi Kartları

Şubeye gitmeden kredi kartın sana gelsin.

Filtre
2 teklif listeleniyor
Yapı Kredi

Crystal

Yapı Kredi

1.558,00 TL Yıllık Ücret

Seçkin otel ve restoranlarda %20 indirim ayrıcalığı!

Yurt içi ve yurt dışı otel ve restoranlarda %5 indirim fırsatı!

Yapı Kredi Concierge Hizmetleri!

Akbank

Wings

Akbank

Aidatsız Yıllık Ücret

100.000'e varan Mil Puan kazanma fırsatı!

Toplamda 2.500 TL'ye varan indirim kazanma şansı!

Mukayese ile
Mil Kazandıran Kredi Kartları

Günümüzde birçok banka müşterilerini memnun etmek için bazı kampanyalar uyguluyor. Bunlardan birisi de kredi kartlarından kazanılan mil puanlarıdır. Kredi kartınızla alışveriş yaptık mil puanı kazanırsınız. 

Mil puanlarınızın biriktikten sonra havayolu şirketlerinden bilet almak için kullanabiliyorsunuz. Bu biletler yurtiçi ve yurtdışı fark etmeden alınabilir. Kredi kartınızla harcama yaparken fark etmeseniz bile mil puanlar birikir. Mil puan kazanmak isteyenler sitemizdeki bankaları inceleyebilirler. Mil veren bankaları görebilecek ve en çok mil veren kredi kartlarına sahip olabileceksiniz.

Mil Veren Banka Kartları

Banka müşterileri hangi bankanın mil puan verdiğini merak ediyorlar. Mil puanlarının oranı ve verilme şekli her banka için değişiklik gösterebilir. Bu durumda mil veren bankaları bulmak zorlaşacaktır. Fakat sitemizde bunun için geliştirdiğimiz panel sayesinde mil veren kredi kartlarını ve bankaları kolayca görüntüleyebilirsiniz. En çok kazandıra bankaları sitemizden tespit edebilir ve kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz.

En Çok Mil Kazandıran Kredi Kartları

Bazı insanlar iş gereği çok fazla seyahat edebilirler. Fakat fazla seyahat etmeyen biriyseniz bile mil puanları işinize yarayacaktır. Siz fark etmeden biriken kredi kartları sizlerin ücretsiz uçuş yapmasını sağlar. En çok mil kazandıran kredi kartları için hemen sitemizi ziyaret edin. Burada kazançlı bankalardan kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ardından biriken mil puanlarınızı kullanarak seyahat edebilirsiniz. Bu kredi kartlarını karşılaştırmak için sitemizi kullanın.

Uçuş Avantajları Sunan Kredi Kartları

Uçak ile seyahatlerinizi kolaylaştırmak ve bu bağlamdaki maliyeti azaltmak için mil puanlar faydalıdır. Siz fark etmeseniz bile mil puanlar birikir. Seyahat için uçak bileti alacağınız zaman biletinizi tamamen ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Eğer bileti almak için mil puanlarınız eksik gelirse indirim uygulanabilir. Her kredi kartının mil puanla ilgili uçuş avantajları değişkenlik gösterir. Mil puandan yararlanmak isteyenler sitemizden en iyi uçuş avantajları sunan kredi kartlarını bulabilirler.

Mil Veren Bankaları Öğrenme

Mil veren bankaları öğrenmek için birçok araştırma yapılıyor. Fakat çoğu banka müşterisi bankasının mil verip vermediğinden habersizdir. Bunu tespit etmek ve en kazançlı kredi kartlarına başvurmak için sitemizden yararlanmalısınız. 

Bu sayede kredi kartınızla harcama yaparken bazı avantajlar elde edersiniz. Mil puanların işinize yarayacağını düşünüyorsanız hemen sitemizi ziyaret ederek karılaştırma yapabilirsiniz. Bankaları karşılaştırın ve sizin için en kazançlı olan kredi kartına başvuru yapın.

Mil Kazandıran Kredi Kartlarını Karşılaştırma

Her bankanın kredi kartlarındaki mil puan oranı değişiklik gösteriyor. Bankalar genellikle harcama tutarına göre biçilen mil puanı kartınıza yüklerler. Kredi kartlarından bazıları ise daha yüksek mil puanlar vermektedir. 

Bunları bulmak ve en kazandıran kredi kartlarına sahip olmak için sitemizden yardım alabilirsiniz. Mil puan veren bankaların karşılaştırmasını yaparak hangisinin daha avantajlı olduğunu tespit edebilirsiniz. Web sitemizin gelişmiş karşılaştırma özelliği sayesinde en mantıklı kredi kartlarına sahip olabileceksiniz.

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı limiti, başvurulan banka tarafından belirlenir. Banka, sunduğunuz belgeleri ve bilgileri inceledikten sonra uygun bulduğu limiti kartınıza tanımlar. Kredi kartı limitini etkileyen faktörler arasında güncel geliriniz, mevcut borçlarınız ve kredi notu geçmişiniz yer alır. Eğer ilk kez kredi kartı sahibi olmak için başvuru yaptıysanız ve mevcut olarak hiç borcunuz yoksa, yasal olarak tanınan limit hakkı, gelirinizin iki katı limite sahip olmanız yönündedir.

Evet alınabilir. Eğer fiziksel olarak bir mağazada alışveriş yaptıysanız ve aldığınız ürünleri iade etmek istiyorsanız, yine mağazadan iadeyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer online mecralardan bir sipariş oluşturduysanız, öncelikle siparişin iptalini ya da iadesini gerçekleştirmeniz gerekir.

İngilizce açılımı Card Validation Value olan CVV kodu, Türkçe de Kart Doğrulama Değeri olarak bilinir. CVV kodu dolandırıcılığın önüne geçmek için oldukça önemlidir. Bunun dışında online alışverişlerde CVV kodu kartın sahipliğini doğrulamak için de kullanılır.

Kredi kartıyla dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi kartınızı birtakım ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile yapabileceğiniz ödemeler aşağıdaki maddelerdeki gibidir.
 • SGK ödemesi
 • Fatura ödemeleri
 • Trafik cezası
 • Motorlu taşıtlar vergisi (MTV)
 • Tapu harcı
 • Gelir vergisi
 • Emlak ve çevre temizlik vergisi
 • Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait öğrenim kredisi ve katkı kredi borçları

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, borcunuzun son ödeme gününe kadar mutlaka ödemeniz gereken miktarını ifade eder. Asgari ödeme tutarından daha az ödeme yapmanız durumunda borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Asgari ödeme tutarı kartların limitine göre belirlenir. Eğer kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin altındaysa %20; kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin üstündeyse %40 olarak asgari ödeme tutarı belirlenir.

Kredi kartınızın minimum ödeme tutarını ödemediğiniz takdirde borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Kredi kartının asgari tutarı bir yıl içinde üç kere ödenmezse, kart nakit kullanımına kapatılır. Eğer üç dönem boyunca üst üste ödeme yapılmazsa, kart hem nakit kullanımına hem de diğer hizmetlerin erişimine kapatılır. Kredi kartının kullanıma geri açılması için dönem borcunun tamamının ödenmesi gerekir. Ayrıca kredi kartı borcu üç ay boyunca üst üste ödenmediği takdirde banka, kullanıcı hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kredi kartı borcunuzu üç ay üst üste ödemediğiniz takdirde banka tarafından size yedi gün süre verilir. Bu süre içinde borcun tamamını kapatmanız istenir. Borcun tamamını kapatmazsanız yasal süreç başlar. Bu sürecin sonucunda genellikle maaşın dörtte birine el konulmak suretiyle maaş haczi kararı çıkarılır. Ödenmemiş borçlar ve yasal süreç, kredi notunuzu oldukça olumsuz etkileyecek faktörlerdir. Kredi notunuzun düşmesi ve sicilinize yasal sürecin işlenmesi, ilerleyen zamanlarda kredi ve kredi kartı başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Bankalar, kullanıcılara sunduğu kredi kartı hizmeti, kampanyalar, taksitlendirmeler ve diğer tüm servislerinin karşılığında yıllık olarak belli bir ücret talep eder. Bu ücrete kredi kartı aidatı adı verilir. Bu ücretin temel amacı müşteri hizmetleri, aylık ekstre ve kredi kartı yenilemesi gibi servislerin karşılanmasıdır. Bankalar aidatsız kredi kartı seçenekleri de barındırabilir. Ancak aidatlı kredi kartlarının ekstra taksit, fazla indirim ve farklı avantajlar gibi ayrıcalıkları bulunur.

Taksitli nakit avans, bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesidir. Acil nakit ihtiyacınız olması durumunda kullandığınız kredi kartının taksitli nakit avans hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu işlem, kredi kartı limitiniz dahilindeki belli bir miktarı nakit olarak hesabınıza aktarmanızı sağlar. Başvuru yaptıktan sonra onay almanız halinde çektiğiniz tutarı bankanın sunduğu vade seçeneklerini değerlendirip kaç ayda ödeyeceğinize karar verebilirsiniz. Herhangi bir başvuru süreci olmadığı için taksitli nakit avans, acil nakit avans ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda oldukça işinize yarayabilir.

Kredi kartı başvurunuz birçok sebepten dolayı reddedilebilir. En sık rastlanan nedenleri aşağıdaki maddelerde inceleyebilirsiniz:
 • Kredi notunun düşük olması, kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bankalar, kredi kartı başvurusu yapan müşterinin kredi geçmişini değerlendirir. Müşterinin kredi notu düşükse ya da geçmiş kredi ödemeleri sorunluysa, banka kredi kartı başvurusunu reddedebilir.
 • Düşük gelir düzeyi de kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilecek faktörlerden bir tanesidir. Bankalar başvuru sürecinde kredi kartı almak isteyen müşterinin maaş bordrosunu, gelir belgesini talep edebilir. Müşterinin gelir düzeyi, kredi kartı limitini ve ödeme kapasitesini doğrudan etkileyeceği için yeterli görülmediği takdirde başvuru reddedilebilir.
 • Bankaların politikaları her zaman aynı olmayabilir. Örneğin bir bankada başvurunuz olumlu sonuçlanırken başka bir bankada olumsuz değerlendirilebilir. Bankalar kendi içlerinde belli bir kredi notu ya da gelir düzeyinin altındaki başvuruları reddetme kararı almış olabilir.
 • Kredi kartı başvurusu yaptığınız dönemde bankalar mevcut borçlarınızı da inceler. Mevcut yüksek borçlar, kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Kredi kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda ilk yapmanız gereken, bankayı arayıp kartınızı bloke etmek olacaktır. Bu işlem, kredi kartınızın sizden başkası tarafından kullanılmasına engel olmak ve istenmeyen harcamaların önüne geçmek için oldukça önemlidir.

Sanal kredi kartı, sadece online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz; fiziksel olmayan bir karttır. Kredi kartı başvurunuz kabul edildiyse, ilgili bankanın uygulamasını kullanarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Fiziksel kartınız elinize geçene kadar sanal kartınızı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sanal kartı oluştururken, kredi kartınızın limiti dahilinde bir limit belirleyebilir, harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Evet yapılabilir. Limit artırmak ya da düşürmek istediğiniz kredi kartının internet bankacılığı yardımıyla ya da çağrı merkezini arayarak limit artırımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Limit artırım başvurusu her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bankalar, uygun görmediği takdirde müşterinin limitini artırmama hakkına sahiptir. Limit artırım başvuruları genellikle 24 saat içinde sonuçlanır. Limit düşürmek için ise herhangi bir bekleme süresi yoktur.

Müşterisi olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayarak ya da internet bankacılığı yardımıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde ödemelerinizin günü geçmez ve gecikme faizi riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Bazı bankalar, kredi kartının otomatik ödeme talimatı özelliğini kullanan müşterilerine birtakım avantajlı fırsatlar sunabilir.