Wings Kredi Kartı Başvurusu

Akbank

Wings

Wings

Akbank

 • Yıllık Ücret Aidatsız
 • Kazanç Türü Mil

İlk kez Wings’e başvurarak toplam 30.000 TL harcamanıza 300.000 Mil Puan kazanabilirsiniz.

İlk yıl kredi kartı aidat ücreti yok!

 • İlk kez Wings’e başvurarak toplam 30.000 TL harcamanıza 300.000 Mil Puan kazanabilirsiniz.
 • İlk yıl kredi kartı aidat ücreti yok!
 • Nakit Avans Faizi % 4.42
 • Kazanç Tutarı 1,5 TL = 1 Mil
 • Kazanç Türü Mil
 • Limit Aşım Ücreti Var
 • Seyahat Hattı Var
 • Araç Kiralama Var
 • Asgari Ödeme Tutarı Dönem borcununun minimum %20 oranı kadardır.
 • Üye İşyeri Sayısı + 350,000
 • ATM Sayısı + 4,882
 • Alışveriş Faizi % 4.25
 • Kart Sağlayıcı Mastercard
 • Gecikme Faizi % 3.96
 • Ek Kart Ücreti % 0.00
 • Nakit Avans Ücreti %1.00

Wings Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mükemmelliği ve güvenilirliği temsil eden bir kredi kartı arıyorsanız Wings kredi kartı, tam da ihtiyacınız olan seçenek olabilir. Akbank’ın kapsamlı finansal deneyimi ve müşteri odaklı yaklaşımı, Wings ile birleşerek yalnızca bir kredi kartı değil aynı zamanda bir yaşam tarzı da sunar. Bu özel kart ile iş seyahatlerinizden günlük harcamalarınıza kadar her kullanımınızda farklı avantajların kapıları aralanır. Dilerseniz Wings kredi kartı nedir, özellikleri ve avantajları nelerdir gibi sorulara yanıt bulduktan sonra vakit kaybetmeden Mukayese.com üzerinden kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Wings Kredi Kartının Başvuru Şartları Nelerdir?

Wings kredi kartı, Akbank’ın müşterilerine sunduğu avantajlı bir kredi ürünüdür. Yurt içinde ve yurt dışında üye iş yerlerinden yapılan tüm harcamalar, başta mil puan olmak üzere pek çok avantaj sağlar. Wings kredi kartı ne demek sorusunu bu şekilde kısaca yanıtladıktan sonra karta ilişkin başvuru detaylarına değinmek faydalı olabilir. 

Özel kampanyalar kapsamında sunulan Akbank Wings kredi kartı seçenekleri, yapılan son güncellemeler ile müşterilere daha büyük ayrıcalıklar tanımaya başlamıştır. Avantajlarla dolu Wings programına dahil olan müşteriler, bankacılık işlemlerinde ayrıcalık kazanırken, varlık seviyelerine göre pek çok avantajdan da yararlanabilir. Wings kredi kartlarına katılmak isteyenler ise şu ön koşulları sağlamalıdır: 

 • 300.000 TL’ye kadar varlık sahibi olan müşteriler için Wings Classic
 • 300.000 ile 600.000 TL arası varlık sahipleri için Wings Black
 • 600.000 TL ve üzeri varlığa sahip olan müşteriler Wings Black Plus 

Yukarıda sıralanan 3 farklı Wings programı, yatırımlarını Akbank’ta değerlendiren müşterilere sunulan seçeneklerdir. Müşterilerin bankada yer alan mevduat, yatırım ve BES hesapları değerlendirmeye alınır. İlgili koşulları sağlayan banka müşterileri, başvurularını şu kanallar üzerinden iletebilir: 

 • Akbank resmi web sitesi
 • Müşteri iletişim merkezi (444 25 25)
 • Akbank Mobil uygulaması
 • Akbank online internet şubesi

Dilerseniz Mukayese.com üzerinden de Wings kredi kartı özelliklerini ve kampanyalarını inceleyebilir, şubeye gitmeden başvuru işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Kart başvurunuzun değerlendirme sürecinde hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız bankanın resmî web sitesinde yer alan “Başvurum Nerede?” butonuna tıklamanız yeterlidir. Buradan kredi kartı ile ilgili kurye teslimat detayları da görüntülenebilir. 

Wings Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Akbank Wings kredi kartı limiti ne kadar olacağı noktasında müşterinin varlık düzeyi ve kredibilitesi gibi faktörler dikkate alınır. Kart sahipleri, ihtiyaç duymaları hâlinde limit artırma talebinde bulunabilir. Bu noktada bankanın kart limitleri ile ilgili bazı prosedürler uyguladığını hatırlatmakta fayda var. Örneğin; bankaya ait birden fazla kredi kartınız bulunuyorsa tüm kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip etmenize yardımcı olacak ayrı bir limit oluşturulur. Wings kredi kartınızın limiti yükseldiğinde müşteri limitiniz de otomatik olarak artacaktır. 

Wings kredi kartı limitinizi artırma talebinizi iletmek için tercih edebileceğiniz pek çok yöntem bulunur. Dilerseniz size en yakın Akbank şubesine giderek kart limitinizi yükseltebilirsiniz. Ayrıca Akbank’ın dijital kanalları; mobil bankacılık uygulaması, internet şubesi ve danışma hattı üzerinden şubeye gitmeden de ilgili işlemi gerçekleştirebilir. Diğer bir seçenek olarak otomatik limit artırma talebi verebilir, bakiyenizin düzenli olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz. 

Wings Kredi Kartı ile Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Wings kredi kartınızla acil nakde ihtiyaç duyduğunuzda bankanın sunduğu nakit avans olanağından yararlanabilirsiniz. Üstelik nakit avans kullanımlarında 12 aya varan taksitlendirme seçenekleri de sunulur. Tüm ATM’lerden ve Akbank’ın dijital kanallarından 7 gün 24 saat nakit avans çekebilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Wings kredi kartınız ile en az 200, en fazla 15.000 TL tutarında nakit avans işlemi yapabilirsiniz. Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik uyarınca nakit avans hususunda bazı düzenlemeler yapılmıştır. Bu kapsamda bir takvim yılı içerisinde 3 kez dönem borçlarının asgari miktarından düşük ödeme yapan müşterilerin nakit avans çekmesi mümkün değildir. Dönem borcunun tamamen ödenmesine kadar limit artış ve nakit avans işlemleri yapılamaz. 

Wings Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir? 

Wings kredi kartı özellikleri ve sağladığı avantajlar ile özellikle seyahat severler için ideal bir seçenek olarak öne çıkar. Kartınız ile yaptığınız harcamalar üzerinden chip-para ve mil puan kazanabilir, yüzlerce anlaşmalı üye iş yerinde çeşitli kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Wings kredi kartının özellikleri şu şekilde sıralanabilir: 

 • Yurt içinde ve yurt dışında yer alan restoran, otel, havaalanı ve daha pek çok alanda kartınızı kullandıkça daha fazla indirimden yararlanabilirsiniz. Gün geçtikçe genişleyen Wings Style ağı sayesinde %10’dan %75’e varan indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
 • Akbank’ın ayrıcalıklarla dolu bu programı kapsamında birikimlerinizi artırdıkça daha çok mil puan kazanmanız mümkün olur. Örneğin; Black programına dâhil olan; yani 600.000 TL üzerinde varlığı olan müşteriler, Classic kart müşterilerine oranla 2 kat fazla mil puan kazanır.
 • Konut ve taşıt kredilerinden sigorta talimatlarına ve yatırım fonu alımlarına kadar daha pek çok alanda yaptığınız harcamalar ile mil puan kazanabilirsiniz. 
 • Kredi kartınız ile avans mil puan kullanmanız da mümkündür. Ayrıca harcamalarınız TL, USD ve euro olarak ekstrenize yansıtabilirsiniz.
 • Mil programı kapsamında yaptığınız tüm alışverişlerinizden mil puanların yanı sıra chip-para da kazanırsınız. Her ay biriken chip-paralarınız otomatik olarak mil puan bakiyenize eklenir. Böylelikle bedava uçuşlar için gereken mil puanı daha hızlı biriktirebilirsiniz. 

Tüm bu özelliklere ek olarak kullanıcıların ilk yıla özel olmak üzere Wings kredi kartı aidatı ödemesi gerekmez. Siz de bu kredi kartları ile ayrıcalıklı bir yaşama adım atmak isterseniz yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Wings Kredi Kartı ile Yapılan Alışverişlerinden Kazanılan Mil Para Kaç TL Değerindedir?

Yurt içi uçuşlarınızdan kazanacağınız her 100 mil puan, 1 TL değerinde kabul edilir. Yurt dışı seyahatlerinizde satın aldığınız biletlerde ise mil puanlarınız 2 kat daha değerlidir. Her bir yurt dışı uçuşundan 50 mil puan karşılığında 1 TL kazanmış olursunuz. Üstelik otel, araç kiralama ve tur gibi farklı harcamalarınızdan biriken 150 puan da 1 TL sayılır. Mil puanlarınız ile uçak biletine ek olarak otel konaklaması, gemi turu ve seyahat sigortası da satın almanız mümkündür.

Wings Kredi Kartı Kullanıcılarına Sunulan Avans Mil Uygulaması Nedir? 

Eğer seyahatleriniz için yeterli mil puanınız yoksa bakiyenin birikmesi için beklemenize gerek yoktur. Avans mil puan kullanarak uçak biletinizi dilediğiniz an satın alabilirsiniz. Dönem içerisinde yapacağınız diğer harcamalardan kazanacağınız mil puanlarla aldığınız avansı kapatmanız mümkün olur. Dönem içerisinde kazandığınız mil puanların ilgili tutarı karşılamaması hâlinde peşin olarak tahsis edilen mil puanın taahhüt kapsamında karşılanmayan tutarı hesaplanır. Bu miktar, borç olarak müşterinin kredi kartı ekstresine yansıtılır.

Wings Kredi Kredi Kartı Faiz Oranları Nedir? 

Wings kredi kartlarına işlem ve gecikme gibi faktörlere bağlı olarak uygulanan farklı faiz oranları mevcuttur. Nakit avans işlemlerinde uygulanan faiz oranı %4,42 iken gecikme faizinin de eklenmesi ile %4,72’ye ulaşmaktadır. Limit aşımı ve alışveriş faizleri %3,66, işlem gecikme faizi ise %3,96 oranında uygulanır. (Veriler, 2023 yılına aittir.) 

 

Wings Kampanyaları

Kazançlı alışverişleriniz için güncel kampanyalara göz atabilirsiniz.

Wings İle Yılda 7 Yurt Dışı Veya 7 Yurt İçi Bilet Alabilirsin.

Wings İle Yılda 7 Yurt Dışı Veya 7 Yurt İçi Bilet Alabilirsin.

Wings Black Plus kartınla harcamalar ve kampanyalarla kazanacağın millerle ücretsiz uçarsın

31 Aralık 2024 Geçerlilik Tarihi