Öğrenci Kredi Kartları

Şubeye gitmeden kredi kartın sana gelsin.

Filtre
1 teklif listeleniyor
Yapı Kredi

Play

Yapı Kredi

Aidatsız Yıllık Ücret

Aylık 2.000 TL'ye varan WorldPuan kazanma fırsatı!

%0 faizli 15.000 TL 6 ay vadeli Taksitli Nakit Avans fırsatı!

Mukayese ile
Öğrenci Kredi Kartları

Öğrencilerin paraya ve eğitime olan ihtiyacı arttıkça öğrenci kredi kartlarının daha fazla tercih edildiğini görüyoruz. Öğrenciyseniz ve avantajlı kredi kartlarına bakmak istiyorsanız sitemiz size rehberlik edecektir. Öğrenci kredi kartları 15-25 yaş aralığındaki kişilere veriliyor. Avantajlı fırsatlar sunan bu kredi kartları diğerlerinden farklı olabilir. Öğrenci kredi kartı almak için her banka farklı şartlar sunuyor. Bunlar arasında en iyi öğrenci kredi kartlarını bulmak ve seçim yapmak için sitemizden yararlanabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenciler için özel olarak hazırlanan kredi kartlarını almak için bazı şartları karşılıyor olmak gerekir. Çoğu bankaya göre öğrenci sayılmanız için 15-25 yaş aralığında bulunmalısınız. Öğrenci kredi kartlarını alırken düzenli bir gelire sahip olmak zorunda değilsiniz. Hal böyle olsaydı öğrenci kredi kartlarına gerek kalmazdı. Kredi kartı almak için avantajlı bir bankaya başvurmak istiyorsanız sitemizi kullanabilirsiniz. Onlarca bankayı karşılaştırabilir ve size en uygun olan bankaya öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Her banka kendine ait bir öğrenci kredi kartı sunuyor. Bu bankaların şartları ve kredi kartı limitleri değişiklik gösterebilir. Bir banka size uygunken, diğer bankalar size uygun olmayabilir. Şartlarını karşıladığınız avantajlı bankalara kredi kartı başvurunda bulunmak için sitemiz size iyi bir rehber olabilir. Öğrenci kredi kartı veren Türkiye'nin en seçkin bankalarını sitemize listeleyebilirsiniz. Kredi kartı limitleri değişiklik göstereceği için en uygun bankayı sitemizden bulmanız gerekiyor.

Avantajlı Öğrenci Kredi Kartları

Öğrenci kredi kartlarıyla alakalı düzenlemeler sürekli değişiyor. Bazı dönemlerde yapıla avantajı fırsatlar işinize yarayabilir. Bu nedenle tüm bankaların öğrenci kredi kartı verme şartlarını öğrenmelisiniz. Bu karşılaştırma için en iyi sonucu veren sitemizi kullanın. Şartları ve limitleri karşılaştırarak en iyi kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi kartları bankadan bankaya değişmekle beraber sosyal yaşam ve alışveriş için avantajlar sunuyor. Bunları takip edebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi bankayı seçebilirsiniz.

En İyi Öğrenci Kredi Kartı

Her öğrencinin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Bu nedenle en iyi öğrenci kredi kartı herkese göre değişmektedir. Tek bir adet bankayı incelemek ve şartları uydurmaya çalışmak hatalıdır. Ülkemizde birçok banka bulunuyor ve bunları en iyi şekilde mukayese edebilmelisiniz. Bu karşılaştırma için sitemizin özelliklerden faydalanabilirsiniz. Sizler için en iyi karşılaştırmayı yaparak avantajlı öğrenci kredi kartına sahip olmanıza yardımcı oluruz.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

Öğrenci kredi kartlarının limiti bankalara göre ve öğrencinin sağaldığı şartlara göre değişiklik gösteriyor. Aynı bankadan öğrenci kredi kartı alan öğrencilerin limitleri birbirinden farklı olabilir. Öğrenci olup aynı zamanda sigortalı bir işte çalışanlar sitemiz üzerinden daha iyi limitli kredi kartlarına başvurabilirler. Öğrencilere en iyi limitli kredi kartlarını veren bankaları öğrenmek için sitemizde mukayese yapabilirsiniz.

Kredi Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı limiti, başvurulan banka tarafından belirlenir. Banka, sunduğunuz belgeleri ve bilgileri inceledikten sonra uygun bulduğu limiti kartınıza tanımlar. Kredi kartı limitini etkileyen faktörler arasında güncel geliriniz, mevcut borçlarınız ve kredi notu geçmişiniz yer alır. Eğer ilk kez kredi kartı sahibi olmak için başvuru yaptıysanız ve mevcut olarak hiç borcunuz yoksa, yasal olarak tanınan limit hakkı, gelirinizin iki katı limite sahip olmanız yönündedir.

Evet alınabilir. Eğer fiziksel olarak bir mağazada alışveriş yaptıysanız ve aldığınız ürünleri iade etmek istiyorsanız, yine mağazadan iadeyi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer online mecralardan bir sipariş oluşturduysanız, öncelikle siparişin iptalini ya da iadesini gerçekleştirmeniz gerekir.

İngilizce açılımı Card Validation Value olan CVV kodu, Türkçe de Kart Doğrulama Değeri olarak bilinir. CVV kodu dolandırıcılığın önüne geçmek için oldukça önemlidir. Bunun dışında online alışverişlerde CVV kodu kartın sahipliğini doğrulamak için de kullanılır.

Kredi kartıyla dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi kartınızı birtakım ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Kredi kartı ile yapabileceğiniz ödemeler aşağıdaki maddelerdeki gibidir.
 • SGK ödemesi
 • Fatura ödemeleri
 • Trafik cezası
 • Motorlu taşıtlar vergisi (MTV)
 • Tapu harcı
 • Gelir vergisi
 • Emlak ve çevre temizlik vergisi
 • Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait öğrenim kredisi ve katkı kredi borçları

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, borcunuzun son ödeme gününe kadar mutlaka ödemeniz gereken miktarını ifade eder. Asgari ödeme tutarından daha az ödeme yapmanız durumunda borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Asgari ödeme tutarı kartların limitine göre belirlenir. Eğer kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin altındaysa %20; kredi kartınızın limiti 25.000 TL nin üstündeyse %40 olarak asgari ödeme tutarı belirlenir.

Kredi kartınızın minimum ödeme tutarını ödemediğiniz takdirde borcunuza gecikme faizi işlemeye başlar. Kredi kartının asgari tutarı bir yıl içinde üç kere ödenmezse, kart nakit kullanımına kapatılır. Eğer üç dönem boyunca üst üste ödeme yapılmazsa, kart hem nakit kullanımına hem de diğer hizmetlerin erişimine kapatılır. Kredi kartının kullanıma geri açılması için dönem borcunun tamamının ödenmesi gerekir. Ayrıca kredi kartı borcu üç ay boyunca üst üste ödenmediği takdirde banka, kullanıcı hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kredi kartı borcunuzu üç ay üst üste ödemediğiniz takdirde banka tarafından size yedi gün süre verilir. Bu süre içinde borcun tamamını kapatmanız istenir. Borcun tamamını kapatmazsanız yasal süreç başlar. Bu sürecin sonucunda genellikle maaşın dörtte birine el konulmak suretiyle maaş haczi kararı çıkarılır. Ödenmemiş borçlar ve yasal süreç, kredi notunuzu oldukça olumsuz etkileyecek faktörlerdir. Kredi notunuzun düşmesi ve sicilinize yasal sürecin işlenmesi, ilerleyen zamanlarda kredi ve kredi kartı başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Bankalar, kullanıcılara sunduğu kredi kartı hizmeti, kampanyalar, taksitlendirmeler ve diğer tüm servislerinin karşılığında yıllık olarak belli bir ücret talep eder. Bu ücrete kredi kartı aidatı adı verilir. Bu ücretin temel amacı müşteri hizmetleri, aylık ekstre ve kredi kartı yenilemesi gibi servislerin karşılanmasıdır. Bankalar aidatsız kredi kartı seçenekleri de barındırabilir. Ancak aidatlı kredi kartlarının ekstra taksit, fazla indirim ve farklı avantajlar gibi ayrıcalıkları bulunur.

Taksitli nakit avans, bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesidir. Acil nakit ihtiyacınız olması durumunda kullandığınız kredi kartının taksitli nakit avans hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu işlem, kredi kartı limitiniz dahilindeki belli bir miktarı nakit olarak hesabınıza aktarmanızı sağlar. Başvuru yaptıktan sonra onay almanız halinde çektiğiniz tutarı bankanın sunduğu vade seçeneklerini değerlendirip kaç ayda ödeyeceğinize karar verebilirsiniz. Herhangi bir başvuru süreci olmadığı için taksitli nakit avans, acil nakit avans ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda oldukça işinize yarayabilir.

Kredi kartı başvurunuz birçok sebepten dolayı reddedilebilir. En sık rastlanan nedenleri aşağıdaki maddelerde inceleyebilirsiniz:
 • Kredi notunun düşük olması, kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bankalar, kredi kartı başvurusu yapan müşterinin kredi geçmişini değerlendirir. Müşterinin kredi notu düşükse ya da geçmiş kredi ödemeleri sorunluysa, banka kredi kartı başvurusunu reddedebilir.
 • Düşük gelir düzeyi de kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilecek faktörlerden bir tanesidir. Bankalar başvuru sürecinde kredi kartı almak isteyen müşterinin maaş bordrosunu, gelir belgesini talep edebilir. Müşterinin gelir düzeyi, kredi kartı limitini ve ödeme kapasitesini doğrudan etkileyeceği için yeterli görülmediği takdirde başvuru reddedilebilir.
 • Bankaların politikaları her zaman aynı olmayabilir. Örneğin bir bankada başvurunuz olumlu sonuçlanırken başka bir bankada olumsuz değerlendirilebilir. Bankalar kendi içlerinde belli bir kredi notu ya da gelir düzeyinin altındaki başvuruları reddetme kararı almış olabilir.
 • Kredi kartı başvurusu yaptığınız dönemde bankalar mevcut borçlarınızı da inceler. Mevcut yüksek borçlar, kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Kredi kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda ilk yapmanız gereken, bankayı arayıp kartınızı bloke etmek olacaktır. Bu işlem, kredi kartınızın sizden başkası tarafından kullanılmasına engel olmak ve istenmeyen harcamaların önüne geçmek için oldukça önemlidir.

Sanal kredi kartı, sadece online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz; fiziksel olmayan bir karttır. Kredi kartı başvurunuz kabul edildiyse, ilgili bankanın uygulamasını kullanarak sanal kart oluşturabilirsiniz. Fiziksel kartınız elinize geçene kadar sanal kartınızı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sanal kartı oluştururken, kredi kartınızın limiti dahilinde bir limit belirleyebilir, harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Evet yapılabilir. Limit artırmak ya da düşürmek istediğiniz kredi kartının internet bankacılığı yardımıyla ya da çağrı merkezini arayarak limit artırımı için başvuruda bulunabilirsiniz. Limit artırım başvurusu her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Bankalar, uygun görmediği takdirde müşterinin limitini artırmama hakkına sahiptir. Limit artırım başvuruları genellikle 24 saat içinde sonuçlanır. Limit düşürmek için ise herhangi bir bekleme süresi yoktur.

Müşterisi olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayarak ya da internet bankacılığı yardımıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu hizmet sayesinde ödemelerinizin günü geçmez ve gecikme faizi riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Bazı bankalar, kredi kartının otomatik ödeme talimatı özelliğini kullanan müşterilerine birtakım avantajlı fırsatlar sunabilir.