Bedelli Askerlik İçin Kredi Veren Bankalar


Sosyal Medyada Paylaş
Bedelli Askerlik İçin Kredi Veren Bankalar

Bedelli askerlik yasası çıktıktan sonra her yıl ücret belirlemesi yapılıyor. Mukayese.com adresine girdiğinizde Türkiye’deki tüm kamu ve özel bankalar, bedelli askerlik için kredi veriyor ve müşterilerine farklı faiz oranı seçenekleri sunuyor. Kredi oranları, bedelli askerlik için belirlenen ücretin tamamı ya da belirli bir kısmı için verilebiliyor. Diğer kredi türlerinde olduğu gibi bedelli askerlik kredilerinde de belirli şartlar aranıyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir?

Belirli yaş şartlarına uyanların, askerliklerini ücret karşılında kısa süreli yapması yasalarla düzenlenmiştir. Bedelli askerlik ücretleri, memur maaş artış oranlarına göre hesaplanıyor ve dönemsel olarak güncelleniyor. Bedelli askerlik yapmak isteyenlerin ihtiyaçları olan maddi desteğin bankaların sunduğu kredi seçenekleri ile karşılanmasına bedelli askerlik kredisi deniyor.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Türkiye vatandaşı olan ve bedelli askerlik yasasından faydalanmak isteyenler, kredi çekmek istedikleri zaman bankaların sunduğu kredi seçeneklerini değerlendiriyor. Kredi imkanı sunan bankalar şunlardır.

 • Akbank,
 • Halkbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Albaraka Türk,
 • Kuveyt Türk,
 • Türkiye Finans,
 • Şekerbank,

Bedelli askerlik kredisini bankaların çoğu veriyor ve her birisinin faiz oranları farklı olabiliyor.

Bedelli Askerlik Kredi Şartları

Bedelli askerlik için bankalara kredi başvurusunda bulanacak olanlardan bazı şartları sağlamaları isteniyor. Bu şartlar şunlardır.

 • Kredi notunun yüksek olması,
 • Kredi vade süresinin en fazla 36 ay olması,
 • Gelir beyan belgesi,
 • Aylık gelirin kredi taksitlerini ödeyecek miktarda olması,

Bankaların kredi için sunduğu tüm şartları karşılayanlar başvuru yaptıklarında kredilerini alabiliyor.

Bedelli Askerlik Kredi Miktarı

Bankalar, bedelli askerlik için kredi miktarlarını 2022 yılı için en fazla 15.000 TL olarak belirlemiştir. Bedelli askerlik ücretinin tamamını ödemek isteyenler, geri kalan kısım için bankalardan ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Bankalardan vermiş olduğu 15.000 TL kredi miktarı geri ödemeleri 12, 24 ve 36 ay vade seçenekleri ile sunuluyor.

Bedelli Askerlikten Kimler Faydalanabiliyor?

Yeni askerlik yasasına göre 20 yaşını doldurmuş olan ve isteyen her erkek Türk vatandaşı faydalanabiliyor. Askerlik yükümlülükleri gelenler, askerlik hizmetlerini, belirlenen bedel ücretini ödeyerek yapabiliyor. Bedelli askerlik başvurusunda bulunanlar, güncel ücret miktarını yatırarak, sadece 21 gün askerlik yaparak yükümlülüklerini yerine getiriyor.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Kredi başvurusunda bulunanlara 36 ay vadeli seçenekler sunuyor. Kredi başvurusunda bulunacak olanlar şu belgeleri hazırlıyor.

 • Kimlik belgesinin aslı ya da fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Bankanın talep ettiği kefile ait bilgiler,

Gerekli belgeleri tamamlayanlar, faiz oranlarına göre hesaplama yaparak en fazla 36 ay vadeye kadar kredi alabiliyor.

Halkbank Kredi Oranı

Bedelli askerlik ödemeleri için kredi başvurusunda bulunacak olanların tercih ettiği bankalardan birisi de Halkbank’tır. Bedelli askerlik kredisi başvurusunda bulunanlara %1.07 faiz oranı ile kredi alma imkanı sunuyor. Kredi alanlara, daha sonraki dönemlerde düşük oranlarla kredilerini yapılandırma seçeneği de sunuyor.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat bankası, bedelli askerlik kredisi veren ilk bankalardan birisidir. Kredi almak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bireyler internet sitesi üzerinden ya da banka şubelerinden kredi hesaplamalarını hemen yapabiliyor. Ziraat bankasının bedelli askerlik kredisi 24 ay vade ile sınırlıdır. Müşterilerine alınan kredilerin taksitlerini ödeme esnek seçenekler sunuyor. Kredi notu yüksek olan müşterilerinden kefil istemiyor. Kredi notu düşük olanların diğer şartlarını da inceleyerek kefil talebinde bulunabiliyor. Bedelli askerlik kredisi için başvuru yapacak olanlar, banka şubeleri, web sitesi, ziraat mobil, internet bankacılığı, çağrı merkezi ve atm seçeneklerini kullanabiliyor. 

 

 

Başlıklar
Bu rehber ile ilgili son yorumlar :
İlk yorum yapan sen ol!