BHC Kredisi (Rotatif Kredi) Nedir? BHC Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Sosyal Medyada Paylaş
BHC Kredisi (Rotatif Kredi) Nedir? BHC Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Açılımı Borçlu Cari Hesap olan BHC Kredisi her işletmeye avantajlar sağlıyor. İçerdiği özellikler, sağladığı avantajlarla işletmelerin nakit ihtiyaçların karşılıyor. BHC Kredisi hakkında bilinmesi gereken pek çok önemli detay var.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Hakkında

BCH Kredisi, ticari müşterilerin anlık ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak bankaların sunduğu limitler dahilinde kullanılan bir kredi türüdür. İşletmeler ya da firmalar acil nakit ihtiyaçları geliştiğinde bu ihtiyaçların hızla karşılanması için bankalar tarafından sunulan bir kredi türüdür. Bu kredi türüyle işletmeler finansal olarak rahatlık yaşayarak ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılarlar.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Özellikleri

BHC kredisi birçok önemli özellik içerir.

  • Firmalar nakit akışları dahilinde BCH kredilerini vadesinden önce kapatabilirler.
  • BHC kredisi istenilen tarihlerde vade bekleme zorunluluğu olmadan kapatılabilir. Ancak burada önemli bir hususun belirtilmesi gerekir. Firmalar kapatma tarihine kadar işlemiş olan faizlerin ödenmesi gerekir. Bu faiz rakamlarının ödenmesiyle birlikte kredi kapatma işlemi gerçekleşir.
  • Sabit faiz söz konusu değil. Kredi kullanılan gün üzerinden faiz hesaplaması yapılır.
  • Gerçek ya da tüzel kişi işletmeler bu kredi ürününden ticari faaliyetlerinde kullanabilirler.
  • Faizler üçer aylık dönemlerde ödenir. Ana para vade içinde arzu edilen tarihlerde ödenmektedir.
  • Teminatla ya da teminatsız bir şekilde bu krediyi kullanmak mümkündür.

Firmalar limitlerine uygun olmak şartıyla istenilen zamanda para çekilebilen bir kredidir. Aynı zamanda bu kredi transfer özelliği de taşır.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Kimler Alabilir?

En sık sorulan sorulardan biri de BHC Kredisinin kimler tarafından kullanılabileceğidir. Bu krediyi esnaf, kobi ve ticari müşteriler kullanabilirler.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Başvuru

Başvurular son derece kolay adımlarla gerçekleşir. Firmalar bunun için mobil uygulamada tercih edilebilir. Bankaların kurumsal menüsü üzerinden başvurular kısmı tıklanır. Ticari Kredi Kullanımı sekmesi üzerinden işlem yapılır. Bu işlemler sırasında sistemler adım adım yönlendirme yaparak işlemi kolaylaştırıyor.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Limit Nasıl Belirlenir?

Bu krediler firmalara tahsis edilen tutarlarda kullandırılır. Genel olarak vadeleri 12 ayı geçmeyecek şekilde düzenlenir. Yani en fazla 12 ay vadeli olma zorunluluğu söz konusu değildir.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Nasıl Kullanılır?

BCH kredisi için ilk olarak bir banka tercih edilir. Banka tercihinden sonra mobil uygulama üzerinden pratik bir şekilde bu kredi için başvuruda bulunulur. Başvuru sonrasında söz konusu banka firmaya hızlı bir şekilde dönüş yapar.

BCH Kredisi (Rotatif Kredi) Avantajları Nelerdir?

BCH Kredisi pek çok avantaj sağlar.

BHC kredisi istenildiğinde hemen kapatılma avantajına sahiptir. Kapatılma özelliği iki seçenek sunar. Bu kredi kısmi olarak ya da tamamen kapatabilir. Böylece faiz yükünün de önemli ölçüde azalması sağlanır. Firmalar bütçelerine göre kredilerini kapatma özelliğinden istedikleri an yararlanabilirler.

BHC kredisi Avans Hesaplarına kıyasla daha düşük faiz oranı kullanılır. Bu sayede daha büyük ihtiyaçların karşılanması için de kullanılması avantajlı bir kredi türüdür. Bu nedenle firmalar küçük ihtiyaçları kadar daha büyük ve önemli ihtiyaçları için de bu krediyi tercih ederler.

Faiz ödeme özelliği içerdiği için bütçede kolaylıklar sağlar. Bu da bütçelerde önemli oranda esneklik kazanmak anlamına gelir. Firmaların bütçelerindeki esneklik de finansal anlamda büyük bir rahatlık sağlar.

Bu kredi ile kısa süreli nakit ihtiyaçlar kolayca karşılanır. Diğer bir deyişle kasa kolaylığı sağlar. Firmalar bu tür ihtiyaçları durumunda kolay bir şekilde bu krediden yararlanırlar. Tüm bu avantajlarıyla firmaların tercihi olan bir kredidir.

 

Başlıklar
Bu rehber ile ilgili son yorumlar :
İlk yorum yapan sen ol!