Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Çağdaş Akagündüz

Çağdaş Akagündüz

14 Ağustos 2022 19:45, Pazar
Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Borç transferi nedir ve ne şekilde yapılır gibi konular en çok merak edilen konular arasında yer alır. Ülkemizde belirli bankalarda borç transferi işlemi uygulanır. Bu işlemler vesilesi ile en hızlı şekilde borç aktarımı yapılır. Borç transferi yaparken uygulanan faiz oranları da merak edilen konular arasında yer alır. Uygun taksit oranları ile borç transferi işlemini yapabilirsiniz. Kendinize özel faiz oranı veren fırsatları bu alanda değerlendirdiğiniz zaman çok daha etkili bir faizlenme ile karşı karşıta kalırsınız. Telefondan internet bankacılığı ile de bu işlemi kolay bir şekilde yapma şansınız vardır. Şubeye giderek daha farklı borç transfer faizlerini de öğrenmeniz gerekir.

Hangi Bankalar Borç Transferi Yapıyor?

Borç transferi genel olarak pek çok bankada uygulanan bir işlemdir. Bankaların borç transferi işlemi farklı faiz oranları ile işlese de genel anlamda yakın oranlar olur. Şu gibi bankalar borç kapatma kredisi sağlarlar;

  • QNB Finansbank 50 bin TL borç kapatma kredisi sağlar. Aynı zamanda 60 ay vade ile ödeme seçeneği sunmasından dolayı da kolay ödeme sağlar.
  • Deniz Bank da 60 bin TL borç kapatma kredisi sağlar.
  • Halkbank dost ihtiyaç kredisi de borç transferi işleminde ön plana çıkan bankalar arasında yer alır.

Bankalardan bu şekilde kredi sağlayıp borçları en kolay şekilde ödeme imkanı sağlar.

Borç Transferi Ne Demek?

Borçların üst üste gelmesi ile birlikte ödeme konusunda sıkıntı meydana gelir. Borç transferi yapıldığı zaman bu borç yapılandırıldığı için kolay bir şekilde ödeme şansı söz konusu olur. Kredi alınarak borç tamamen kapatılır. Daha sonrasında da çekilen kredi taksitli hale getirilerek bu şekilde ödeme şansı sağlar.

Pek çok farklı bankada bu borç transferi ve yapılandırmasını sağlar. Özellikle son yıllarda insanlarda yaşanan ödeme güçlüğünden dolayı pek çok banka bu işlem için kredi sağlar. Faiz maliyet unsurları ile belirli oranlar ön plana çıkar. Gün sayısı ve kredi oranı faiz oranını belirleyen bir durum olur. Kendi bankanızdan ister internet bankacılığı isterseniz de şubeden kolay bir şekilde ödemenizi sağlar.

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nedir?

Borç kapatma kredisi almak için belirli şartları yerine getirmek gerekir. Borç kapatma kredisi ile bütün borçlar tek bir bünyede birikir. Kredi notu yüksek olan bir kişinin bu işlemi yapma şansı söz konusu değildir. Kredi notu yüksek ve gelir elde eden kişiler bu durumu ispat etmek gerekir. Borç kapatma kredisi için ilk olarak banka şubelerine ya da internet bankacılığı ile başvuru yapmanız gerekir. Daha sonra ise banka size gelir ve kredi notunuza uygun olacak miktarda kredi sağlar. Vade oranı en fazla 60 ay olur. Fakat daha kısa süreli vade oranlarından da yararlanma şansınız vardır.

Borç Transfer Kredisi Herkese Verilir Mi?

Pek çok bankada ayrı ayrı borcu olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri herkesin bu kredileri alıp almayacağı konusudur. Borçlarını kısa sürede tamamen kapatmak isteyen kişilerin mutlaka yapılandırma işlemi yapması gerekir. Borç kredilerini uzun vadede ödeme şansı vardır. Böylece aylık ödeme vadelerinde düşüş yaşanır. Bu da daha kolay bir ödeme imkanı sağalar. Belirli şartlar sonucu bu krediyi alabilir ve borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Özellikle kredi notu konusu çok önemlidir. Kredi notu düşük olan kişilere kesinlikle böyle bir imkan sağlanmaz. Aynı zamanda gelir durumu olmayan kişilere de böyle bir imkan tanınmaz.


Yorumlar

Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır? hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!