Vadeli Hesap Nedir Ne İşe Yarar?

Vadeli hesap nedir sorusu anlaşıldığına göre, vadeli hesap nedir ve ne işe yarar sorusunu tam anlamıyla cevaplandıralım. Vadeli hesap sizin hiçbir işlem yapmadan para kazanmanızı sağlar.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Nedir? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın dövizdeki oynaklığa son vermek, TL'nin aşırı değer kaybını engellemek için geliştirdiği yeni bir mevduat enstrümanıdır. Klasik mevduat hesaplarına göre farkı kur yükseliş ve düşüşlerinde ana paranızı korumaya alması ve TL'den kaçmanıza gerek kalmamasıdır. 

Politika Faizi İle Mevduat Faizi Arasındaki Fark Nedir?

Politika faizi ve mevduat faizi arasındaki temel fark, faizlerin oranlarına ilişkin olan bilgilerin ayrı kurumlarca açıklanmasıdır. Politika faizi temelde, devlete bağlı şekilde Para Politikaları Kurulu tarafından açıklanan bir faiz türü iken, mevduat faizi ise, bankada açılan bir hesabın içinde muhafaza edilecek şekilde olan paranın, hesapta kalacağı vade zamanına bağlı belirlenen faiz oranıdır.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabının Avantajları Ve Dezavantajları

Yatırım seçenekleri günden güne artıyor. Pek çok kişi garanti yatırım yapmayı tercih ediyor. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı da garanti yatırım olarak görülüyor.