En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2024

Beste Begüm Yiğit

Beste Begüm Yiğit

22 Mart 2024 21:31, Cuma
En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2024

Güvenilir ve kârlı yatırım yapmak isteyenler için en yüksek mevduat faizi veren bankaları belirlemek, finansal planlamada kritik bir rol oynar. Her yatırımcının beklentilerine ve tercihlerine göre değişen bu bankalar, yüksek getiri ve güvenilirlik arayışındaki müşteriler için önemli bir seçenek haline gelir. En yüksek mevduat faizi veren bankalar 2024 yılı için oldukça avantajlı oranları ile öne çıkar. Özellikle mevduat faizi ile gelir elde etmek istiyorsanız, bu yüksek faiz veren bankaları mutlaka bilmelisiniz. 2024 yılında en yüksek mevduat faizi veren bankalar hangileri diye merak ediyorsanız, yazı sayesinde detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Akbank

Akbank, yeni müşterilerine özel olarak vadeli TL hesabı üzerinden oldukça yüksek bir faiz oranı sunar. Vadeli mevduat hesabında, istediğiniz vade süresini seçme esnekliği elde edebilirsiniz. 92 günden başlayarak 400 güne kadar farklı vade seçenekleri bulunur. Vade sonunda, herhangi bir talimat vermediğiniz takdirde, otomatik olarak aynı vade ve güncel faiz oranlarıyla hesabınız yenilenir. İşleyen faiz gelirlerininiz isteğe bağlı olarak vadesiz hesabınıza aktarılabilir. Bu sayede, mevduatınızın getirilerinden kolayca faydalanabilirsiniz.

Akbank mevduat hesabı, sabit getirili olması nedeniyle vade sonuna kadar faiz hareketlerinden etkilenmez. Hesap açılışı için Akbank şubelerini veya internet ve mobil bankacılık kanallarını kullanabilirsiniz. Ayrıca hesap hareketleri ve detaylarını kolaylıkla Akbank internet ve mobil bankacılık platformlarından takip edebilirsiniz. Avantajlı faiz oranından faydalanmak için 92 gün üzeri vadeli ve 500.000 TL üzeri bakiyeli mevduat hesabı açmanız gerekir.

Denizbank

2024 en yüksek mevduat faiz oranları ile öne çıkan bankalardan biri Denizbank’tır. Birikim yapmanın en kolay ve kârlı yollarından biri olan Denizbank vadeli mevduat hesabında, yüksek faiz oranları sayesinde gelir elde edebilirsiniz. Bu vadeli mevduat hesabında kendinize en uygun vade seçeneğini tercih edebilir ve Türk lirası ya da yabancı para cinslerini risksiz bir şekilde kazanca dönüştürebilirsiniz.

İster Denizbank şubelerinden ister internet, telefon ya da mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak anında Denizbank vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Böylece yüksek faiz oranlarından anında faydalanmaya başlayabilirsiniz. Denizbank, özellikle Hoş Geldin faiz oranları ile uzun vadede yüksek kazanç elde etmenizi sağlar.

Odeabank

Odeabank vadeli mevduat hesabı, Türk Lirası ve döviz (USD/EUR/GBP) cinsinden birikimleriniz için özel olarak sunulan ve avantajlı faiz oranlarıyla sabit getiri imkanı sağlayan bir yatırım ürünüdür. Bu hesap ile belirleyeceğiniz vadelerde birikimleriniz için cazip faiz oranlarıyla sabit getiri elde edebilirsiniz. Hem Türk Lirası hem de döviz cinsinden birikimleriniz için tercih edebileceğiniz bu hesap, farklı vade seçenekleriyle size esneklik sunar.

Odebank’ta yeni vadeli mevduat hesabı açacaksanız, 10.000-1.000.000 TL arası 92-120 gün vade seçeneklerini tercih ederek daha yüksek faiz oranlarına ulaşabilirsiniz. Aksini talep etmediğiniz takdirde, vade sonunda hesabınız aynı vade için geçerli yeni faiz oranları ile yenilenir. Böylece Odeabank vadeli mevduat hesabınızdan kâr etmeye devam edebilirsiniz.

CEPTETEB

2024 en yüksek mevduat faizi veren bankalardan biri olarak CEPTETEB, farklı tutarlar ve vadeler için farklı faiz oranları sunar. Böylece bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun seçenekleri tercih ederek kâr etmeye başlayabilirsiniz. CEPTETEB vadeli mevduat hesabı açarak yüksek faiz oranlarından faydalanmak için mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

Avantajlı Hoş Geldin paketlerine sahip CEPTETEB’in yüksek faiz oranlarına erişmek için Marifetli Hesap açmanız yeterlidir. Hesap açmadan önce yatırmak istediğiniz tutar ve tercih edeceğiniz vade ile ne kadar kazanç sağlayacağınızı da görebilirsiniz. Bu hesaplama sayesinde kendinize en uygun vadeli mevduat hesap seçeneğini bulabilirsiniz.

Garanti BBVA

Garanti BBVA’nın %47’lere varan mevduat faiz oranlarından faydalanmak için hemen hesap açabilirsiniz. Tercih ettiğiniz vade ne kadar uzun ve yatırdığınız tutar ne kadar yüksekse, o kadar fazla faiz geliri elde edebilirsiniz. Garanti BBVA, bu yüksek faiz oranını e-Vadeli hesap aracılığıyla sunar. Bu hesabın en büyük avantajı, istediğiniz zaman para çekmeniz durumunda bile vadenin bozulmamasıdır. 

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabını açar açmaz faiz kazanmaya başlayabilirsiniz. 10.000 TL ila 9.999.999 TL arası tutarı Garanti BBVA vadeli mevduat hesabınıza yatırabilir ve 32 gün ila 370 gün arası vade tercih edebilirsiniz. 2024 en yüksek banka mevduat faizi oranlarına sahip bankalardan biri olan Garanti BBVA sayesinde yatırımlarınızdan yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

Fibabanka

En yüksek mevduat faizi 2024 yılı için Fibabanka’nın çeşitli hesapları arasında bulunur. Fibabanka’da kiraz hesap, e-mevduat, prestige hesap, dönüşen mevduat hesabı ve standart vadeli mevduat hesabı vardır. Bunların her biri farklı avantajlara ve faiz oranlarına sahiptir. Böylece Fibabanka’da kendinize en uygun vadeli mevduat hesabını bulabilir ve yatırımlarınız ile yüksek kâr elde edebilirsiniz.

Fibabanka’nın yeni müşterilerine özel olarak sunduğu yüksek Hoş Geldin faiz oranlarından yararlanmak için kiraz hesap açtırabilirsiniz. 90 gün boyunca Hoş Geldin faizi ile yüksek kazanç elde edebilir ve devam faiziyle de kârınızı oldukça yüksek tutabilirsiniz. Fibabanka’da TL cinsinden vadeli mevduat hesabı açabileceğiniz gibi USD ve EUR cinsinden de hesap açmanız mümkündür.

ING Bank

En yüksek mevduat faizi veren bankalar güncel seçenekler arasında ING Bank öne çıkar. Özellikle e-Turuncu hesabı ile 90 gün boyunca yüksek oranda Hoş Geldin faizi sunar. e-Turuncu açtığınız gün başlayan kazancınız, bu sürenin sonunda da yüksek faiz oranları ile devam eder. ING Bank’ta 5 milyon TL’ye kadar vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Eğer hesaba yatırmak istediğiniz tutar, 5.000.000 TL’nin üzerinde ise, 5.000.000 TL’nin tamamı bankanın belirlediği faiz oranları ile değerlendirilir. Aşan kısmı için değerlendirilen faiz oranı ise daha düşüktür.

ING Bank vadeli mevduat hesabın en güzel avantajlarından biri, günlük olarak kazandığınız faiz tutarı sonraki gün anaparaya eklenir ve daha yüksek tutar üzerinden faiz kazanmanızı sağlar. Ayrıca vadeli mevduat hesabınızdan dilediğiniz zaman para çekebilir veya hesabınıza para yatırabilirsiniz. Yalnızca TL cinsinden değil; Dolar, Euro, Altın ve İngiliz Sterlini gibi farklı para birimleri cinsinden de vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz.

Mevduat Faiz Oranları Nasıl Belirlenir?

Mevduat faiz oranları, genellikle bankaların kendi politikaları ve piyasa koşulları tarafından belirlenir. Bankalar, rekabet edebilmek ve mevduatları çekebilmek için faiz oranlarını diğer faktörlere göre ayarlar. Ayrıca pek çok banka, yeni müşterilere özel olarak daha yüksek faiz oranları sunabilir. Ek olarak hesaba yatırılan tutar ve seçilen vade de mevduat faiz oranlarının belirlenmesinde etkili faktörlerdendir.

Mevduat Faizi için Vergi Ödenir mi?

Evet, mevduat faizi vergiye tabidir. Türkiye'de mevduat faizi üzerinden stopaj vergisi kesilir ve bu vergi doğrudan banka tarafından tahsil edilir. Mevduat faizi üzerinden kesilen stopaj vergi oranı %15'tir. Ancak, stopaj oranları ve vergi uygulamaları zaman zaman değişebilir; bu nedenle güncel vergi politikalarını takip etmeniz önemlidir.

Mevduat Faizi Ne Zaman Alınır?

Mevduat faizi, genellikle vade sonunda veya belirli aralıklarla (aylık, üç aylık vb.) ödenir. Bu ödeme planı, mevduat hesabının koşullarına ve bankanın politikalarına bağlı olarak değişebilir. Mevduat faizini alacağınız zamanı öğrenmek için mevduat hesabı sözleşmenizi inceleyebilir veya bankanızın dijital bankacılık uygulamalarını kullanabilirsiniz.


Yorumlar

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2024 hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!