Kosgeb Kadın Girişimci Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Sosyal Medyada Paylaş
Kosgeb Kadın Girişimci Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Türkiye’de ve dünyada birçok girişimci bulunuyor. Bu girişimcilerin bir şeyler başarabilmesi için finansman desteğine ihtiyaç duyuluyor. Bu finansman desteği olmadan birçok iş yarım kalıyor. KOSGEB bu sorunu ortadan kaldırmak için bazı adımlar atıyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi

Ülkemizde kadın girişimcilere önem veriliyor. Kadınların piyasaya girmesi için birçok adım atılıyor. Bu atılan adımların çoğu ekonomik destek paketi içeriyor. İlk defa iş kuracak olan kadınlara finansman erişimi için verilen krediye KOSGEB kadın girişimci kredisi adı veriliyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisi yalnızca ilk defa iş kuracak olanlara verilmiyor. Aynı zamanda işini kurmuş olan kadınların işini büyütmesi için de veriliyor. Kadın girişimci kredisinden pek çok kadın faydalanıyor.

Kadın girişimci kredisini alan kadın sayısında gözle görülür bir artış gerçekleşiyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

Kadın girişimcilere verilen kredinin bazı özellikleri bulunuyor. Bu krediye başvuru yapmadan önce kredinin detaylarını öğrenmek gerekiyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisinin özellikleri bazı bankalarda değişebiliyor. Bu konu hakkında en doğru bilgiyi edinmek için banka yetkilileri ile görüşmek gerekiyor. KOSGEB kadın girişimci kredisinin bazı özellikleri:

•İş kuracak kadınlar için azami kredi tutarı 100.000 TL olarak belirleniyor.

•İş kurmuş ve işini geliştirmek isteyen kadınlar için verilen azami kredi tutarı 150.000 TL olarak belirleniyor.

•Kredi ödemesi için ilk 6 ay ücret talep edilmiyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisinde farklı tutarlarda kredi çekilebiliyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisinin Avantajları

KOSGEB kadın girişimci kredisinin birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajların çoğu kadın girişimciler tarafından kullanılıyor. KOSGEB kadın girişimci kredisi boyunca kadın girişimcilerden EFT ve havale ücreti alınmıyor. Bu durum pek çok girişimcinin hoşuna gidiyor. Girişimcilerin EFT ve havaleye ücret ödememesi ekstra masraflara neden olmuyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisinde faiz tutarı düşük tutuluyor. Bu sayede işini kuran kadınlar daha düşük faiz oranlarından kredi çekmiş oluyor. Kadın girişimciler için pek çok detay düşünülüyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisi alan kadınlar aldıkları hizmetten çok memnun kaldığını ifade ediyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Şartları

Kadın girişimci kredisini alabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartları taşımayan kişiler KOSGEB kadın girişimci kredisini alamıyor. KOSGEB kadın girişimci kredisinin detaylarını öğrenmek isteyenler bankaların şubelerine giderek gerekli bilgiyi öğrenebiliyor.

Kadın girişimci kredisini alabilmek için bir iş planı göstermek gerekiyor. Bu iş planını yürütecek organizasyon yeteneğine sahip olmak aranan şartlar arasında yer alıyor.

Bulunduğu şirketin veya işletmenin işlerine faal bir şekilde katılma şartı da KOSGEB girişimci kredisi için aranan şartlar arasında yer alıyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kadın girişimci kredisini alabilmek için ilk önce başvuru yapmak gerekiyor. Başvurular KOSGEB’in kendi sitesine oluyor. Sitenin e hizmetler menüsüne girerek başvuru yapılabiliyor. Başvuru esnasında girişimcilerden bazı bilgiler isteniyor. Bu bilgilerin doğru bir şekilde girilmesine özen göstermek gerekiyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisi için yapılan başvurular kısa süre içerisinde sonuçlandırılıyor. Sonuçlar olumluysa kişiler bankalara yönlendiriliyor ve banka işlemleri başlatılıyor.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisini Hangi Bankalar Veriyor?

KOSGEB kadın girişimci kredisinin hangi bankalar tarafından verildiği merak ediliyor. Bu kredinin tutarı ve içeriği her geçen yıl iyileştiriliyor. Bu kapsamda kadınlara daha iyi hizmet sunuluyor. KOSGEB kadın girişimci kredileri birçok devlet bankası tarafından veriliyor.

KOSGEB kadın girişimci kredisine Halk Bank, Ziraat Bankası gibi bankalardan ulaşılabiliyor. Bunun yanında İş Bankası da bu krediyi veriyor.

Başlıklar
Bu rehber ile ilgili son yorumlar :
İlk yorum yapan sen ol!