Akbank Serbest Hesabının Avantajları Nelerdir?


Sosyal Medyada Paylaş
Akbank Serbest Hesabının Avantajları Nelerdir?

Akbank bankası bünyesinde serbest hesap sahibi olan müşterilere özel hazırlanmış ve vadesiz mevduatlarındaki bakiyeleri üzerinden gecelik faiz kazanacakları bir hesap türüdür. Müşteriler serbest hesaplarını kullanırken gündüz hesaplarını normal ve vadesiz hesap olarak kullanırken, gece ise banka tarafınca belirlenmiş limitler doğrultusunda hesabında yeterli para bulunması durumunda mevduat geliri elde edebilmektedir. Akbank bankası tarafından sunulan Serbest Hesap, müşterilerinin ihtiyaçları olan tüm işlemleri yapmasına izin verir aynı zamanda da faiz oranı ile getiri sağladığı için hesap olarak çok tercih edilmektedir.

Nasıl Akbank Serbest Hesabı Açılır?

Akbank Serbest Hesap, banka tarafından internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması için hazırlanmış bir hesaptır. Bu nedenden dolayı da Akbank Serbest Hesap açma işlemleri yalnızca internet bankacılığı ya da mobil bankacılık vasıtasıyla yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı vasıtasıyla hesap açma işlemleri için, bankanın resmi sitesine giriş yapın, ürünler bölümünde yer alan ‘’Direkt Serbest Hesap’’ menüsüne tıklayın. Önünüze açılan sayfada ‘’Başvur’’ bölümüne tıklayın ve ardından T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapın. Bilgilerinizde yanlışlık ya da herhangi bir sorun olmadığı sürece işlem hemen gerçekleştirilir ve aynı şekilde işlemler mobil bankacılık uygulaması üzerinde de gerçekleştirilebilir. Akbank Serbest Hesap, şubeler aracılığıyla da açılır ama şubeler aracılığı ile açılan hesaba belli bir nakit girişi yapılması gerekmektedir.

Akbank Serbest Hesabın Özellikleri Nelerdir?

Akbank Serbest Hesap müşterilerinin birikimlerini oldukça yüksek faiz oranları ile değerlendirir ve aynı zamanda en önemli özelliği de minimum 1.000 TL ile açılabilmesidir. Müşteriler, sahip oldukları mevcut mevduat hesapları vasıtasıyla faiz ve vade beklemeden kazançlı çıkarlar. Üstüne vadeli hesapların aksine istedikleri zaman para çekip, yatırabilirler. Akbank serbest hesabı açtıysanız 1000 TL ve üzeri için tanışma faiz oranınız %15‘tir. Serbest hesaba faiz uygulaması günlük yapılmaktadır ve para çekilmesi durumunda herhangi bir ücret ödenmemektedir. Serbest hesaba para yatırılmasının ardından hesap açılır ve faiz oranı hemen işlemeye başlar. Akbank Serbest Hesap üzerinden dilediğiniz gibi havale ya da EFT işlemlerinizi gerçekleştirilebilirsiniz. Tanışma faiz oranı olan %15 yalnızca 45 gün için geçerlidir. 45 günün dolması ile beraber banka tarafından belirlenen faiz oranı uygulanmaya devam eder.

Akbank Serbest Hesabın Faiz Oranı Nedir?

Serbest hesap bakiyesinin minimum 1.000 TL olması ile beraber serbest hesap açılabilir ve tanışma faiz oranı ise 45 gün için geçerli %15 olarak banka tarafından belirlenmiştir. 1.000 TL ila 250.000 TL arasındaki limitlerine tanışma faiz oranı uygulanmakta olup, 250.000 TL üzerindeki limitlere banka tarafından ilan edilen faiz oranı uygulanır. Mesai bitimine kadar yani saat 17:00’e kadar hesaba para yatırılması durumunda yatırılan tutar üzerinden de faiz alınmaya başlanır.

Akbank Serbest Hesabı Kapatılabilir Mi?

Akbank Serbest Hesabına sahip olan müşteriler, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabildikleri gibi şubeler vasıtasıyla da hesap açma işlemini gerçekleştirebilirler. Yine aynı kanallar vasıtasıyla da Akbank Serbest Hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirler. Müşteriler, şubelerden hesap kapatma işlemi sonunda paralarını nakit olarak alabilirler. Eğer bir sorun olursa da aynı kanallar vasıtasıyla Akbank Serbest Hesap şikayet işlemleri de gerçekleştirebilirler.

Başlıklar
Rehber ile ilgili son yorumlar :
Yorum yapmak için üye girişi yap!

İlk yorum yapan sen ol!