Kuveyt Türk Bloke Özellikli Kredi Kartı Nedir?


Sosyal Medyada Paylaş
Kuveyt Türk Bloke Özellikli Kredi Kartı Nedir?

Herhangi bir sebepten dolayı beklenilmeyen bir anda ortaya çıkan nakit ihtiyacı kişileri zorlayabilmekte, bu nakit ihtiyacını giderebilmek için de akıllara ilk gelen yöntemler kredi çekmek ya da kredi kartı gibi banka ürünlerine başvurarak çözüm üretmektir. Eğer kredi kartına dair borçlar düzenli bir şekilde ödenmezse kredi notu olumsuz olarak etkilenir ve sorun yaşanır. Bu gibi bir durumda da Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ile kredi notu düşük olan kişilere özel bir fırsat sunmaktadır.

Kuveyt Türk Bloke Özellikli Kredi Kartı Nedir?

Vadesiz hesabınızda belirli bir tutarda para bulunması ve mevcut paraya bloke konulması sonucunda Kuveyt Türk tarafından sunulmakta olan Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ile hem kredi puanınızı tekrar yükseltebilir hem de ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Örnekle açıklamak gerekirse, Kuveyt Türk vadesiz hesabınıza 3.000 TL para yatırıp ve 3.000 TL’yi bloke ettirdikten sonra 3.000 TL limitli kredi kartı talebinde bulunup, Kuveyt Türk blokeli kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Siz talepte bulunup kredi kartınızı kapattırmazsanız kartınızın açık kaldığı ama kullanmadığınız sürede dahi hesapta bloke edilen tutar blokeli şekilde kalır. Kredi kartınızın kart borcunun ödenememesi gibi olumsuz durumlarda vadesiz hesabınızdaki blokeli tutar kullanılarak kredi kartınızın borcu kapatılmaktadır. Bu sebeple hazırda blokeli bir miktar para var olması söz konusu olduğu için banka kendini güvence altına almış olmakta ve kredi notunuzla ya da aylık geliriniz gibi detaylarla ilgilenmemektedir.

Kuveyt Türk Bloke Özellikli Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ad olarak farklı görünmekle beraber diğer tüm kredi kartlarından herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Kuveyt Türk blokeli kredi kartı ile diğer tüm kartlar gibi hem nakit çekimlerde hem de alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilmektesiniz. Sadece kredi kartı limiti miktarında para banka tarafından bloke ettirilir ve bu bloke işleminden sonra bloke ettirilen para miktarında limiti bulunan kredi kartı kullanılmaya başlanılabilmektedir. Kredi kartının limitini belirlemek tamamıyla kart sahibine aittir. Çünkü kart sahibi eğer 3.000 lira bloke ettirirse 3.000 lira limitli bir kredi kartına sahip olur eğer 30.000 lira bloke ettirirse 30.000 lira limitli bir kredi kartına sahip olur. Kuveyt Türk blokeli kredi kartına başvuru yapmak için Kuveyt Türk şubesine giderek öncelikle bir vadesiz hesap açtırmanız gereklidir. Daha sonrasında bloke için gerekli olan vadesiz hesabınıza istediğiniz tutarda para yatırıp ve bloke işlemleri için de onay vererek, blokeli kredi kartı başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Dilediğiniz zaman kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz şöyle ki ne kadar fazla miktarda parayı bloke ettirirseniz, kredi kartınızın limiti de o kadar yükselecektir. Dilerseniz diğer tüm kredi kartlarında olduğu gibi kredi kartı dönem borcunuzu ödeyebilirsiniz ya da sadece asgari ödeme miktarını ödeyerek de aylık ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kredi kartınızın limiti 2.000 TL ise ve tüm limiti kullanmışsanız, Kuveyt Türk blokeli kredi kartı için diğer kredi kartlarında olduğu gibi 600 lira ya da 800 lira dolaylarında bir asgari ödeme miktarı belirlenecektir. Eğer asgari ödeme tutarını ödemezseniz hem kredi notunuz düşer hem de mevcut borcunuza faiz işler. Blokeli kredi kartınızın borcunu hiç ödememeniz durumda blokeli bir kredi kullanımı gerçekleştirdiğinizden dolayı Kuveyt Türk tarafından bloke koydurduğunuz miktara el konulacaktır.

Nasıl Kuveyt Türk Bloke Özellikli Kredi Kartı Başvurusu Yapılır?

Nakit ihtiyacınızı karşılamak ya da alışverişlerde kullanmaya yönelik Kuveyt Türk tarafından sunulan blokeli kredi kartına başvuru talebinde bulunabilmek için Kuveyt Türk bankası şubelerine bireysel olarak şahsen başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz sırasında müşteri temsilciniz tarafından sizden birtakım evraklar isteneceği gibi bazı şartları da yerine getirip getiremediğinize bakılmaktadır. On sekiz yaşından büyük kişilerin başvuruda bulunabileceği Kuveyt Türk blokeli kredi kartı başvurusu esnasında nüfus cüzdanı ya da kimlik kartınız mutlaka yanınızda olmak zorundadır. Ayrıca kredi kartınızın limitini belirleyecek olan limit miktarında nakit paranın da yanınızda olması işlemlerin hızlı yürütülmesi açısından gereklidir. Tabii ki Kuveyt Türk blokeli kredi kartı başvurusunda bulunacak olan kişi olarak icra kaydo ya da haciz kaydınızın bulunmaması ve kara listede yer almamanız da başvurunun tamamlanabilmesi açısından gerekli olan şartlar arasında yer almaktadır.

Başlıklar
Bu rehber ile ilgili son yorumlar :
İlk yorum yapan sen ol!