Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Çağdaş Akagündüz

Çağdaş Akagündüz

23 Eylül 2021 19:26, Perşembe
Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank kart blokesi kaldırma işlemi nasıl gerçekleştirilir bunu anlatmadan önce kart bloke işleminin ne olduğuna dair bilgi sahibi olmak ve hangi durumlarda karta bloke geleceğinin bilinmesi yaşanacak olumsuzluklar karşısında tedbir alınması açısından önem teşkil etmektedir.Kart bloke işlemi, kartınızın çalınması, kartınızın kopyalanması ya da sizin tarafınızdan gerçekleştirilmeyen bir şüpheli alışveriş veya transfer işlemi durumunda sadece kart sahibi tarafından gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Karta bloke konması işlemi sayesinde kartın ve hesapların güvenliği sağlanmış olur. Tekrardan kartınızı kullanıma alabilmek için Akbank bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilebileceği gibi kart sahibi tarafından bankaya yeni bir kart talebinde bulunup hızlı ve güvenlice yeni bir kart sahibi olunabilir. Kart bloke etme işlemi kart sahibi tarafından yapılabildiği gibi banka tarafından da yapılabilir ancak kartı bankanın bloke etmesi durumunda blokenin kaldırılması için bankanın taleplerini yerine getirilmesi şarttır.Günümüzde kredi kartları alışveriş yaparken nakit taşımaktan çok daha rahat olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Yüksek kart limiti ve düşük faiz fırsatları sayesinde Akbank müşteriler tarafından çok tercih edilen bankalar arasına girmiştir. Aynı zamanda Akbank, müşterilerine özel kampanyalar düzenlemekte ve böylece müşteri memnuniyetini arttırmakta. Git gide artan kredi kartı dolandırıcılığına karşı Akbank tarafından müşteri güvenliğine oldukça önem verilmektedir ve şüpheli herhangi bir işlem görülmesi durumunda banka tarafından kartınıza bloke konulmaktadır. Akbank kart blokesi nasıl kaldırılır bilmeniz kartınıza bloke konulursa zor durumda kalmanıza engel olur ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Akbank Kredi Kartınıza Hangi Durumlarda Bloke Koyar?

Kredi kartlarına bloke konması çok sık rastlanan bir durumdur. Genellikle mevcut borçların ödenmemesi durumunda banka tarafından kredi kartlarına bloke konulmaktadır. Eğer kredi kartınızın borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz banka kredi kartınıza geçici olarak bloke koyar. Kredi kartınıza konulan bu blokeyi kaldırtabilmek için öncelikle mevcut borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Akbank tarafından kredi kartına konulan bloke işlemleri tedbir amaçlı uygulanmakta olup, kredi kartı sahibi müşterinin kart borcunu ödeyemeyecek duruma gelmesini engellemek amaçlanmaktadır. Akbank tarafından kredi kartlarına uygulanan blokenin bir başka sebebi ise kredi kartınızın çalınması durumudur. Kredi kartı ile üst üste harcama yapılması ve kredi kartının çalındığına dair bir şüphe duyulduğunda banka tarafından gerçekleştirilen harcama işlemlerinin kart sahibi tarafından yapılıp yapılmadığına dair bir araştırma yapılır ve bu araştırma süreci boyunca kredi kartından yapılan işlemlerin kart sahibi tarafından yapıldığına emin oluncaya dek kart bloke işlemi uygulanır. Banka tarafından yürütülen kart güvenliği amaçlı araştırma yaklaşık üç gün kadar sürmekte ve ardından sonuçlanmaktadır fakat siz süreci hızlandırmak istiyorsanız kredi kartı bloke kaldırma işlemi için gerekli yöntemleri uygulayarak kredi kartınız üzerindeki blokeyi kaldırtabilirsiniz. Kredi kartınızın şifresini üç kez üst üste yanlış tuşlamanız durumunda da kredi kartına geçici bloke konulmaktadır ve gerekli güvenlik işlemlerini yaptıktan sonra kartınızın blokesini kaldırtabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Akbank’a ait kredi kartınızın blokesini kaldırmak için öncelikle yapılması gereken Akbank şubelerinden birine giderek kredi kartı blokesi kaldırılması için dilekçe vermektir. Şubeye gittiğinizde sizinle ilgilenen temsilciye durum hakkında bilgi vermeniz ve kredi kartı blokesinin kaldırılmasını istemeniz durumunda sizinle ilgilenen temsilci tarafından gerekli işlemler yapılacaktırAkbank müşteri hizmetlerini aramak da başvurabileceğiniz bir başka yöntemdir. Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınız üzerinde bloke olduğunu belirtmeniz ve ardından Akbank kredi kartınızın bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirip alışverişlerinizi devam ettirmeyi istediğinizi söyleyebilirsiniz.Sizinle ilgilenen müşteri temsilcisi tarafından öncelikle kredi kartınıza neden bloke konulduğuna dair gerekli araştırma yapılır ve blokenin kaldırılmasına dair ilgili birimler için kayıt oluşturur böylece bilgileriniz ve talebiniz iletilmiş olur. İlgili birimlere iletilmiş olan talepler doğrultusunda yaklaşık üç iş günü içerisinde Akbank kredi kartınızın bloke kaldırma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Eğer bu süre üç iş gününü geçerse Akbank banka şubelerini ziyaret ederek ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer kredi kartınız kart borcunun ödenmemesi nedeniyle kapandıysa mevcut kredi kartı borcu ödenmeden başka yapılacak bir işlem bulunmamaktadır. Borcun ödenmesinin ardından kredi kartı kullanıma yaklaşık 24 saat gibi kısa bir süre sonra açılır. Eğer kartınıza konulan bloke ardından yasal bir süreç başlatılmışsa kredi kartınız tamamen kullanıma kapatılmıştır.

Çalıntı ya da Kayıp Akbank Kredi Kartı

Akbank kredi kartınızı kaybettiniz ya da çaldırdığınızı düşünüyorsanız telefonunuz ile 444 2 525 numaralı Akbank Müşteri Hizmetleri’ni arayıp kredi kartınızı kaybettiğinizi ya da kartınız ile şüpheli alışverişler ve transferler yapıldığına dair bilgi vermeniz gerekir. kredi kartı sizde olsa dahi şüpheli alışveriş ya da transfer bildirimi yaptığınızda kredi kartınıza Akbank tarafından bloke konulmaktadır. Akbank tarafından kredi kartınıza konulan bloke geçici olmakla birlikte yine 444 2 525 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kart blokesi kaldırma talebi oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Akbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır? hakkındaki düşüncelerini bize bildir veya daha önce yapılmış olan 2 değerlendirmeyi görüntüle.

KARTIM UZERINDEKI BULOKEYI KALDIRMANIZI RICEEDERIM MUSTAFA OZKAN TC 27271784200 5535915871 SMS ILE BILDIRMENIZI RICEOLUNUR

Misafir Üye·5a

Kartım biloko oldu nasılsın açbilirim

Misafir Üye·8a