Sigorta Primleri Nasıl Düşürülür?

Sigorta, ileride yaşanabilecek risklere karşı önlem alma amacı ile yaptırılır. Birçok alanda farklı sigorta çeşitleri yer alıyor. Sigorta yaptırarak mağduriyetlerin önüne geçilebilir. Aynı zamanda geleceğe yönelik de yatırım yapılabilir.

Seyahat Sigortası Kayıp Bagaj İşlemleri Nasıl Yapılır?

Özellikle yurt dışı havayolu seyahatlerinde, bagaj kayıplarına sıklıkla rastlanılıyor. Bu da, seyahat eden kişinin hem maddi hem de manevi olarak değişik mağduriyetlerine neden oluyor.

Kaza Anında Trafik Sigortası Yoksa Hangi Yaptırımlar Uygulanır?

Trafik sigortası araç kullanıcılarının zorunlu olarak yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Karayolunda araç kullanan her sürücü mutlaka trafik sigortası yaptırması gerekir.

Araç Sigortasından Tasarruf Etme Yolları

Araç sahipleri için önemli konulardan biri de sigortadır. Araç sigortası yaptırarak araç kullanımı esnasında oluşabilecek kaza durumlarına karşı mağduriyetler önlenebilir.

Aile Sağlığı Sigortası Yaptırmalı Mıyım?

Aile kavramı özellikle ülkemizde çok değerli olarak görülüyor. Ailesini koruyan pek çok kişi bulunuyor. Olası bir kaza anında aile fertleri ciddi sorunlar yaşayabiliyor.

Alkollü Araç Kullanımında Sigorta ve Kasko İşlemleri

Trafikte birçok şey araç sürücülerinin dikkat etmesi gereken ve hayati önem taşıyan konulardır.

Araç Kasko İptali Nasıl Yapılır?

Araçlar için kaskonun ayrı bir önemi bulunuyor. Kaskolu olan araçların kaskosuz araçlara göre pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan yararlanmamak için kasko yapmayı ihmal etmemek gerekiyor.

Araç Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Trafiğe kayıtlı olan araç sayısı artıyor. Buna bağlı olarak yapılan trafik sigortalarının sayısı da artıyor. Aracını trafikte kullanmak isteyen kişiler trafik sigortasını ihmal etmiyor.

Devlet Destekli Alacak Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok farklı sigorta türü bulunuyor. Sigortalar her zaman aynı içerikleri kapsamıyor. Sigortaların içerikleri ve kapsamları değişiklik gösteriyor. Devlet destekli alacak sigortası birçok şirketi kapsıyor.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Gün içerisinde pek çok kaza görülüyor. Oluşan kazalarda can ve mal kayıpları görülebiliyor. Kazaların önüne geçilemiyor. Ancak yapılacak basit işlemlerle mal kayıplarının önüne geçilebiliyor.

Kasko Değer Listesi Nedir?

Otomotiv sektörü her geçen gün büyüyor. Otomotiv sektörünün büyümesinin pek çok sebebi bulunuyor. Otomotiv sektörü büyürken bazı bilgilere hakim olmak gerekiyor. Kasko değer listesi de hakim olması gereken konular arasında yer alıyor.

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapar? Hangi Durumlarda Yapmaz?

Zorunlu trafik sigortasının kapsamının dar olması ve trafik kazalarında sadece karşı tarafın zararını ödemesi, araç sahiplerinin kasko yaptırmasına neden oluyor. Özellikle ilk defa kasko yaptıracakların, kaskonun hangi durumlarda ödeme yapacağını ve hangi durumlarda ödeme yapmayacağını bilmesi gerekiyor.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Trafikte birçok tehlike bulunuyor. Bu tehlikelerle karşılaşıldığında maddi ve manevi sorunlar oluşabiliyor. Bu oluşan sorunların ekonomik boyutu can sıkıcı olabiliyor. Oluşan sorunlardaki maddi boyut kasko sayesinde sorun edilmekten çıkıyor.

Kasko Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Dünya üzerinde kara yolu, en çok tercih edilen ulaşım çeşididir. Buna bağlı olarak en fazla kaza kara yolunda gerçekleşir. Oluşan maddi hasarlardan en az zararla çıkmak için kaskoyu ihmal etmemek gerekir.

Kasko Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Karayolları Trafik Kanununa göre araçlar için yapılabilecek sigorta türleri belirlenmiştir. Kasko, kara taşıtları sigortası olarak bilinir ve araç sahibinin isteği ile yapılır.

Kasko Ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Araç sigortaları, zorunlu ve isteğe bağlı olarak iki tür ürün seçeneğinden oluşuyor. Trafik sigortası her araç için zorunlu olan, kasko ise araç sahibinin talebine göre yapılan sigortalardır.

Kefalet Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Kefalet sigortası işlemleri ülkemizde hızla yürütülüyor. 2014 yılında çıkarılan yönetmelikle beraber kefalet sigortası birçok alanda kullanılıyor. Kefalet sigortası bir anlamda teminat olarak görülüyor.

Kiracı Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Yapılan bina sayısı artıyor. Buna bağlı olarak ev sahibi ve kiracı sayısı da artıyor. Ev sahibi ve kiracı sayısının artması bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Kiralık Araçlarda Sigorta, Kasko Kapsamı

Kiralık araçlar ülkemizin her ilinde görülebilir. Kiralık araç şirketleri, şartları taşıyan kişilere araçlarını kiralar. Ancak kiralanan aracın sigorta ve kaskosunun olup olmadığını şirkete sormak gerekiyor. Kiralama şirketleri, sigorta bilgilerini müşterilere gösterebilir.

Konut Sigortası Hangi Zararları Karşılar?

Konut sigortası hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi bulunuyor. Konut sigortasının içeriği ve kapsamı poliçeye göre değişiyor. Herkesin poliçesi birbirinden farklı olabiliyor.

Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir? Kapsamı Nelerdir?

Birçok farklı sigorta türü bulunuyor. Mesleki sorumluluk sigortası da bunlardan biri olarak görülüyor. Sigorta türlerinin kapsadığı alanlar değişiklik gösteriyor. Çünkü her sigortanın belli bir kapsamı bulunuyor.

Rücu Hakkı Nedir?

Sigorta poliçesi oluşturulurken bazı terimler görülebilir. Bu terimlerin öğrenilmesi gerek. Çünkü bu terimlerin içerdiği anlam hem sigortayı yapan şirket için hem de sigortayı yaptıran kişi için önemli olabilir.

İşsizlik Sigortası Nedir?

İnsanlar, çalıştıkları işlerini herhangi bir kusur ve kasıt olmaksızın kaybedebiliyor. Bu durumlarda sigortalıların işsiz kaldıkları dönemlerde uğradıkları gelir kaybının belirli süre karşılanmasını sağlayan sigorta sistemine işsizlik sigortası deniliyor. Kişinin bir iş yerinde çalışırken, sağlık, yetenek, çalışma istek ve yeterliliğinin yerinde olması durumunda işini kusursuz kaybetmesi durumunda veriliyor. Başvuru yapanların durumları ve işsiz kalma nedenleri araştırıldıktan sonra kişi bu sigorta kapsamına alınıyor.

Ticari Alacak Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Ticari alacak sigortası, son zamanlarda pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Ticari alacak sigortası, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın talimatı ile yürürlüğe giren bir sigorta olarak biliniyor.

Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi

Gün içerisinde pek çok trafik kazası oluşuyor. Oluşan trafik kazaları bireyleri maddi ve manevi olarak sıkıntıya sokabiliyor. Bu oluşan trafik kazalarının çoğu önlenemiyor. Ancak trafik kazası sonrası oluşan süreç için önlem alınabiliyor.

Trafik Sigortası İptali Ve İadesi

Ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde trafik sigortası zorunlu olarak görülüyor. Trafik sigortasının olmaması durumunda araç trafiğe çıkarılamıyor. Bundan dolayı trafik sigortasının ihmal edilmemesi gerekiyor.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Trafik sigortası, motorlu araçların trafiğe çıkmasını sağlayan sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası, kaza durumunda karşı tarafın canına ve malına gelen zararların karşılanmasını sağlar. Araç sahipleri, trafik sigortası yaptırmadıklarında araçlarının trafikten men edilmesi ve para cezası uygulamaları ile karşılaşır.

Tramer Nedir? Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde ve dünyada birçok araç alım satımı gerçekleşiyor. Araç alış satışlarında sürücüler tramer kelimesiyle karşılaşıyor. Tramerin ne olduğu ve neden kullanıldığı birçok kişi tarafından araştırılıyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık, hayatta en önemli değerlerden biri olarak görülüyor. Sağlık sisteminde yaşanacak bir sorun maddi problemlere de neden olabiliyor. İşveren destekli sağlık sigortası sayesinde maddi problemlerin önüne geçilebiliyor.

Yangın Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

Doğal afetler kadar yıkıcı olabilen yangınlarda ciddi oranda mal kaybı meydana gelebilir. Bu riskler göz önünde bulundurulmalı ve bazı bölgelerde tedbirler artırılmalıdır. Yangın felaketlerinde mali kaybı en aza indirmenin yolu, önceden yaptırılmış olan yangın sigortasıdır. Yangın sigortasının ne anlama geldiğini merak eden ve neleri kapsadığını öğrenmek isteyen birçok kişi bulunuyor. Yangın sigortasını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacak ve bu konuda rehberlik edeceğiz.

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri, her insan için büyük önem arz ediyor. İş yerinde oluşacak bir kaza pek çok bireyi etkiliyor. Özellikle büyük iş yerleri, oluşabilecek kazalara karşılık sigorta yaptırmayı tercih ediyor.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gün içerisinde farklı sorunlar görülebiliyor. Bu sorunların çoğu insan sağlığına zarar verebiliyor. Ancak alınacak basit müdahaleler ile bu sorunların üstesinden geliniyor.

İşsizlik Maaşı Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Sigortalı olarak bir işte çalışan kişilerin istenmeyen bir işten dolayı işsiz kaldıklarında gelir kayıplarına uğrarlar. Belli birikime sahip olmayan kişilerin bu dönemde hayat düzenlerinin tamamen bozulması sürecinde kalırlar.