İşveren Destekli Sağlık Sigortası Nedir?

Çağdaş Akagündüz

Çağdaş Akagündüz

3 Nisan 2022 15:43, Pazar
İşveren Destekli Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık, hayatta en önemli değerlerden biri olarak görülüyor. Sağlık sisteminde yaşanacak bir sorun maddi problemlere de neden olabiliyor. İşveren destekli sağlık sigortası sayesinde maddi problemlerin önüne geçilebiliyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortası

İşveren destekli sağlık sigortası pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bu sigortanın kapsamı ve detayları birçok kişi tarafından merak ediliyor. İşveren destekli sağlık sigortasına iş yeri özel sağlık sigortası adı da veriliyor. Toplum içerisinde ise bu sigorta türü grup sağlık sigortası olarak biliniyor.

İşveren destekli sağlık sigortasında her bir çalışan için ayrı şekilde sağlık hizmeti veriliyor. Bu da çalışanların sağlığının güvence altına alınmasını sağlıyor.

İşveren destekli sağlık sigortasının yapıldığı kurumlardaki çalışanlar daha rahat bir şekilde tedavi olabiliyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

İşveren destekli sağlık sigortasının birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen pek çok şirket bulunuyor. İşveren destekli sağlık sigortasını hem küçük işletmeler hem de orta ve büyük ölçekteki işletmeler yapabiliyor. İşveren destekli sağlık sigortasının kapsamına giren çalışanlar daha rahat bir şekilde işlerini yürütebiliyor.

İşveren destekli sağlık sigortası yalnızca çalışanlara avantaj sunmuyor. Bu sigortayı yaptıran işveren de pek çok avantajlar karşılaşıyor. İşveren destekli sağlık sigortasının avantajlarından bazıları:

  • Çalışanlar kendilerini şirkete bağlı hissediyor.
  • Çalışanlar kaliteli sağlık hizmeti alarak işlerine daha kolay dönebiliyor.
  • İşverenler bu sigorta ile vergi avantajı elde edebiliyor.

İşveren destekli sağlık sigortasının avantajları poliçeye göre farklılık gösterebiliyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

İşveren destekli sağlık sigortasının kimlere uygulanacağı birçok kişi tarafından merak ediliyor. İşveren destekli sağlık sigortası için belirli bir yaş sınırı bulunuyor. Bu yaşı geçen kişilere işveren destekli sağlık sigortası yapılamıyor. İşveren destekli sağlık sigortası çalışanların eşlerine ve çocuklarına da yapılıyor.

İşveren destekli sağlık sigortası 0-64 yaş arasındaki kişilere yapılıyor. Bu kişiler işveren destekli sağlık sigortası ile poliçede belirlenen teminatlar dahilinde tedavi olabiliyor.

İşveren destekli sağlık sigortası herkes için aynı teminatları içermiyor. Teminatların içeriği sigorta poliçesinde yer alıyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortası Teminatları

İşveren destekli sağlık sigortası birçok durumu kapsıyor. Bu kapsam sigorta acentesi ve işveren tarafından belirleniyor. İşveren destekli sağlık sigortasının kapsamına ek olarak farklı teminatlar satın alınabiliyor. Bu teminatlar çalışanların daha fazla güvence altına alınmasını sağlıyor.

İşveren destekli sağlık sigortası kapsamında özel sağlık sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi planlar bulunabiliyor. İşveren destekli sağlık sigortasının içerisinde hibrit sağlık sigortası da bulunabiliyor.

İşveren destekli sağlık sigortasının teminatları sigorta acentelerine göre değişebiliyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

İşveren destekli sağlık sigortasına sahip olabilmek için farklı yöntemler tercih edilebiliyor. İşveren destekli sağlık sigortası alabilmek için sigorta acenteleri ile görüşmek gerekiyor. Sigorta acenteleri işveren destekli sağlık sigortası isteyen kişilere yardımcı oluyor.

İşveren destekli sağlık sigortası yaptırmak isteyenlere gerekli kontroller yapılıyor. Kontrollerin ardından sorun çıkmaması durumunda sigorta yapılabiliyor. Sigorta yapmak için sigorta acentelerine gitmek sorun olabiliyor. Böyle durumlarda sigorta acentelerinin çağrı merkezine ulaşmak daha pratik görülüyor.

İşveren Destekli Sağlık Sigortası Ne Kadar Geçerlidir?

İşveren destekli sağlık sigortasının belli bir süresi bulunuyor. Bazı çalışanlar çalıştıkları kurumlarda kaldığı sürece bu sigortanın geçerli olduğunu düşünüyor. Ancak işveren destekli sağlık sigortasının devamlı geçerli olması için yenilenmesi gerekiyor.

İşveren destekli sağlık sigortası 1 yıllık yapılıyor. Bu 1 yıllık sigorta bittiği andan itibaren sigorta poliçesi otomatik olarak sonra eriyor. 


Yorumlar

İşveren Destekli Sağlık Sigortası Nedir? hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!