Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Çağdaş Akagündüz

Çağdaş Akagündüz

13 Mart 2022 09:39, Pazar
Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Gün içerisinde pek çok kaza görülüyor. Oluşan kazalarda can ve mal kayıpları görülebiliyor. Kazaların önüne geçilemiyor. Ancak yapılacak basit işlemlerle mal kayıplarının önüne geçilebiliyor.

Ferdi Kaza Sigortasının İçeriği Nedir?

Oluşan kazalarla beraber sakatlıklar ve yaralanmalar görülebiliyor. Yaralanmalar, kalıcı hasarlar bırakabiliyor. Ferdi kaza sigortası ile kazalardan sonra oluşabilecek maddi sorunlar teminat altına alınabiliyor. Herhangi bir kaza geçiren ve ölen kişilerin ailesine ödeme gerçekleştiriliyor.

Bu ödemenin gerçekleştirilebilmesi için ferdi kaza sigortasına sahip olmak gerekiyor. Kazalardan sonra oluşabilecek maddi zararı teminat altına alan sigortaya ferdi kaza sigortası adı veriliyor.

Ferdi kaza sigortası ile birlikte birçok avantaja sahip olunabiliyor. Bu avantajlar, sigorta yaptıracak olan kişilere çok cazip geliyor.

Ferdi Kaza Sigortasının Kapsamı

Ferdi kaza sigortası yaptıracak olan kişiler bu sigortanın neleri kapsadığını araştırıyor. Ferdi kaza sigortasının kapsamı sigorta şirketlerine göre değişiyor. Ancak bazı durumlar, bütün sigorta şirketlerinde ortak olarak bulunuyor. Ferdi kaza sigortası yaptıran kişiler bu kapsamın içerisine dahil ediliyor.

Ferdi kaza sigortasının kapsamına ek olarak teminat satın alınabiliyor. Ek teminatlar, poliçenin daha geniş olmasına yardımcı oluyor. Ferdi kaza sigortasının karşıladığı durumlar:

•Kazadan sonraki tedavi masrafları

•Kazada yer alın üçüncü şahısların zararları

•Yaralanmalı kazalarda oluşan maddi zararlar

Ferdi kaza sigortasının kapsamını artırmak için alınan ek teminatlara ücret ödeme gerekiyor.

Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Yapılır?

Ferdi kaza sigortasına farklı şekillerde sahip olunabiliyor. Ferdi kaza sigortası yaptırmak isteyen kişiler sigorta şirketleri ile görüşüyor. Yapılan görüşmelerde ferdi kaza sigortası ile ilgili detaylar öğrenilebiliyor. Ferdi kaza sigortası yaptırmak isteyen kişilerin bazı bilgilerine ihtiyaç duyuluyor.

Ferdi kaza sigortasının yapılması için başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru koşulları kişiden kişiye değişiyor. Başvuru işlemlerini sigorta acenteleri yapıyor. Ancak başvuru şirketlerine gidemeyen kişiler internet üzerinden de ferdi kaza sigortası başvurusu yapabiliyor.

İnternet üzerinden yapılan işlemlerde resmi internet sitesini tercih etmek gerekiyor.

Ferdi Kaza Sigortası Ücreti

Ferdi kaza sigortası kapsamına girmek isteyen kişiler bu sigortanın ücretini merak ediyor. Ancak ferdi kaza sigortası için verilen ücret her zaman aynı olmuyor. Bu işlemin ücreti kişiden kişiye değişiyor. Kişinin yaşı, sağlık durumu ve bilgileri ferdi kaza sigortasının ücretini direkt olarak etkiliyor.

Ferdi kaza sigortasının ücretini merak edenler sigorta acentelerinden ücret bilgisi talep edebiliyor. Ücret talep etme işlemleri kısa sürede tamamlanıyor. Sigorta acentelerinde avantajlı fiyatlar görülebiliyor.

Sigorta işlemi için ücret talep edenleri uzmanlar uyarıyor. Çünkü verilen fiyatlar anlık olarak sayılıyor.

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları

Ferdi kaza sigortasının kapsamı pek çok kişi için yeterli olarak görülüyor. Ancak bazı kişiler daha güvenli bir yaşam istediği için sigorta kapsamını artırıyor. Sigorta kapsamının artırılması ile birlikte çok daha garanti bir poliçe ortaya çıkabiliyor. Ferdi kaza sigortasının teminatları sigortadan sigortaya değişebiliyor.

Ferdi kaza sigortası kapsamına alınan ek teminatların ücreti değişiyor. Bazı teminatlar için daha düşük ücretler ödemek gerekirken bazı teminatlar için daha yüksek ücretler ödenebiliyor.

Ferdi kaza sigortasının teminatları ve limitleri sigorta poliçesinde yer alıyor.

Ferdi Kaza Sigortası Yaptırılmalı Mı?

Ferdi kaza sigortası toplumumuzda bir ihtiyaç olarak görülüyor. Ancak bazı kişiler ferdi kaza sigortasına gerekli olan önemi vermiyor. Bunun sonucunda da kaza sonucunda maddi yükün altına girilebiliyor. Ferdi kaza sigortasına sahip olan bireyler bu yükten kurtulabiliyor.

Ferdi kaza sigortası yaptırmayan kişiler farklı sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu sorunlarla karşılaşmamak için ferdi kaza sigortasını yaptırmak gerekiyor. 


Yorumlar

Ferdi Kaza Sigortası Nedir? hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!