Kredi Kartı Puanlarınızı Kullanabileceğiniz İnternet Siteleri Hangileri?

Çağdaş Akagündüz

Çağdaş Akagündüz

26 Kasım 2023 16:26, Pazar
Kredi Kartı Puanlarınızı Kullanabileceğiniz İnternet Siteleri Hangileri?

İnternet alışverişinin artmasıyla birlikte kart kullanımı da artmaktadır. Bunu fark eden markalar, harcamayı daha kazançlı ve sürekli hale getirmek amacıyla müşterilere bonus paralar kazandırır. Bu paralar kimi zaman bir kampanya kapsamında kimi zaman da günlük harcamaların sonunda elde edilir. Bazı puanların kullanım süresi kısıtlıyken bazı kartların puanları uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir. Her bankanın puan stratejisi farklılık gösterir. Kimi bankalar, puanları kullanmak için bir yıl süre verirken kimi bankaların puanlarını sonraki yıla aktarılabiliyor.

Kredi kartı puanları tüm internet sitelerinde kullanılmayabilir. Bir puanın site içerisinde geçerli olması için banka ile sitenin anlaşmalı olması gerekir. İki kurum arasında yapılan sözleşmeler, puanlarınızı aktif bir şekilde kullanmanızı sağlar. Peki hangi bankalar hangi internet siteleriyle anlaşmalıdır? Kredi kartı puanlarınızı kullanabileceğiniz internet sitelerini sizler için bir araya getirdik.

Akbank: Chip Para                       

Akbank, Axess kart müşterileri için bol kazançlı puan kampanyaları belirler. Kazanılan puanlar chip para olarak yansır. Bu durum “Chip para nedir?” sorusunu akıllara getirir. Chip para, Akbank müşterisi olup, Axess karta sahip olanlara tanınan bir haktır. Chip para kazanmak için sadece kredi değil banka kartını da kullanabilirsiniz. Gıda, restoran, giyim gibi farklı alanlarda yaptığınız her harcama için bir chip puan hakkını tanınır. Axess, Axess Gold, Axess kampüs modu, Axess sanal kart ve Axess KOBİ kartları; chip para kazanabileceğiniz kartlar arasında yer alır. Kazanmaya başlar başlamaz Akbank chip-para hesaba aktarma işlemi gerçekleşir.

Akbank chip para nasıl kullanılır?

Akbank chip para kazanmak ve kullanmak oldukça kolaydır. Çünkü Akbank neredeyse tüm harcamalarınız için bir chip para tanımlar. Banka “harcadıkça kazan, kazandıkça harca” mottosuyla hareket eder. Bu sayede alışveriş tutkunları için birbirinden özel kampanyaları bir araya getirir. Chip para kullanımı oldukça basittir. Akbank kartınızı kullandıktan sonra satın aldığınız bir şeyi chip para ile ödeyebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey Akbank Mobil uygulamasıdır. Akbank Mobil uygulamasında yer alan dönem içi harcamalarımı bakabilir, yanında bulunan "chips para ile öde" butonundan yararlanabilirsiniz. Ancak Axess chip paralar sınırlı sayısına internet sitesiyle anlaşmalıdır. Akbank chip para kullanılan siteler şu şekilde sıralanabilir:

 • n11
 • İkea
 • Trendyol
 • Sefamerve
 • Yemeksepeti
 • Boyner
Yapı Kredi: World Puan

Yapı kredi, müşterilerine harcamalarına uygun olarak belli bir miktarda World puanlar sunar. World puanlar bir sonraki yapı kredi harcamanızı çok daha avantajlı hale getirir. Bugün kazandığınız bir World puanı ertesi gün kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak kullanmak istediğiniz yerin “World üye işyeri” olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Kazandığınız puanı sadece World puan geçen yerler arasında kullanabilirsiniz. Eğer Word puanınız satın aldığınız ürünün fiyatını karşılamıyorsa kalan tutarı World kartınızla ödeyebilirsiniz World puan tanımlanan pek çok kişi “World puan nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını merak eder. World puan kullanmak istediğiniz zaman online ödeme noktasında karşısına çıkan seçenekleri inceleyebilirsiniz. Kart bilgisi kısmında " World puan harcanabilir tutarları” bölmesi yer alır. Bu bölümden harcamak istediğiniz World puanı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz an sepet tutarınızdan düşüş olacaktır.

World Puan Kullanılan Siteler Nelerdir?

Yapı Kredi pek çok iş yerinde ve internet sitesinde World puan kullanma hakkı tanır. Bu sayede kazandığınız para puanı, bütçenize en uygun işletmede kullanabilirsiniz. Yapı Kredi'nin müşterilerine özel olarak sunduğu World puanlar, sağladığı indirimler sayesinde online siteler üzerinde avantajlı alışverişler yapmanızı sağlar. Ancak bir site üzerinde World puanınızı kullanmak istiyorsanız, Yapı kredinin anlaşmalı olup olmadığına bakmanız önerilir. Bu nedenle “World puan nerede kullanılır?” sorusunu pek çok kişi merak eder. World puan kullanabileceğiniz bazı internet siteleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Hepsiburada
 • Trendyol
 • N11
 • A101
 • Migros
 • Flypgs
 • Bizimtoptan
 • Ucuzabilet
QNB Finansbank: Para Puan

QNB para puanlar, avantajlı kredi kartı uygulamalarından biridir. Bu durum “Para puan nedir?” sorusunu beraberinde getirir. Para puan QNB Finansbank müşterilerine özel sunulan ve alışverişlerde harcanabilen paralardır. QNB para puan kazanmak için bankanın belirlediği kurallar dikkate alınmalıdır. QNB Finansbank para puan fırsatlarına katılmak için QNB Cardfinans kartı sahibi olmanız ve kampanyaları incelemeniz gerekir. Kullanım hakkı kazanabilmek için kampanyaya “katıldım” diye mesaj atmanız ya da aylık üyelik oluşturmanız istenebilir. QNB Finansbank müşterisi olarak bankanın mobil uygulaması veya internet bankacılığından ilgili kampanyaları ve kampanyaların şartlarını daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Para puan nasıl kullanılır?

Finansbank para puanlar sayesinde kredi kartınızı kullandıkça puan kazanabilir, kazandığınız puanları bir sonraki alışverişinizde harcayabilirsiniz. Finansbank para puanlar, belirlenen son kullanım tarihinden önce geçerlidir. Bu nedenle son kullanma tarihi geçmeden kullanılmalıdır. Aksi halde kazandığınız para puanlar geçersiz sayılır.

QNB para puanlarınızı sistem onayladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak internet sitesi üzerinden kullanmak istiyorsanız “Hesabım” menüsü üzerinden kullanabilirsiniz. Hesabım menüsünden “Finansbank para puan” kısmına erişebilir, sahip olduğunuz para puanları hediye çekine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca ödeme aşamasında "kart puanınızı kullanın" seçeneğini işaretleyerek de para puanınızı kullanmanız mümkündür. QNB para puan kullanabileceğimiz internet siteleri şu şekilde sıralanabilir

 • Amazon
 • N11
 • Getir
 • Ciceksepeti
 • Arabam
 • Findeks
 • Puan harca
İş bankası: Maxi Puan

İş bankası kartına sahip olan pek çok kişi “Maxi puan nedir?” sorusunun cevabını merak eder. Maksi puan İş Bankası tarafından maksimum kart müşterilerine sunulan para puanlardır. Kazanılan para puanlar yeme-içme, giyim ve akaryakıt alışverişlerinde harcanabilir. Her maxi puanın son kullanma tarihi bulunur. Bu tarihler arasında kullanmak oldukça önemlidir. Son kullanma tarihi geçen puanlar, bir sonraki aya ya da yıla devredilemez. Bireyleri kredi kartı kullanmaya teşvik eden ettikçe kazandıran maksi puanlar, çeşitli promosyonlardan oluşur. İş bankası genellikle her alışverişten sonra belirli bir oranda maxipuan kazanma fırsatı sunar.

Maxi puan Nasıl Kullanılır?

Maxi puanlarını iki şekilde kullanabilirsiniz. Eğer market ya da mağaza alışverişlerinde kullanmak istiyorsanız kasiyere para puanınızı kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Ancak online alışverişte kullanmak istiyorsanız, kart bilgilerinizi girerken kullanmak istediğiniz puanı belirlemeniz gerekir. Puan tutarını seçtikten sonra ödemenin geri kalanı kredi kartınızdan tahsil edilir. Maxi puanlarınızı kullanmak için Maxi puan geçen yerler arasından alışveriş yapmanız önerilir. Bu durum “Maxi puan nerede kullanılır?” sorusunu beraberinde getirir. Maxi puan kullanılan siteler şu şekilde sıralanabilir:

 • Trendyol
 • N11
 • HepsiBurada
 • GittiGidiyor
 •  BiletiX
Garanti BBVA: Bonus Puan

Bonus puan, Garanti BBVA müşterilerinin yaptığı harcamalar sonucunda kazandığı para puanlardır. Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan bonus puanlar, çeşitli giyim ya da akaryakıt gibi harcamalarınızın dan sonra verilir. Kazandığınız puanlar, kısa bir süre içerisinde hesabınıza yansıtılır. Garanti Bonus kullanma işlemi, sepet tutarını indirir. Ancak bunun için bonus puan geçen yerler arasından birini seçmeniz gerekir. Bonus puan kullanılan siteler arasında online alışveriş yaparak para puanların ayrıcalıklı dünyasından yararlanabilirsiniz. Mukayese.com aracılığı ile Garanti BBVA müşterisi olarak, bonus puanlarınızı biriktirmeye ve harcamaya başlayabilirsiniz.

Garanti BBVA Bonus Puan Nerelerde Kullanılır?

Garanti BBVA para puana sahip olan pek çok kişi, nerelerde kullanılacağını merak eder. Garanti bankalarının anlaşmalı olduğu yerlerin, tüm ürünlerinde bonus puanlar kullanılabilir. Bonus puan harcamaları ödeme sırasında ya da sonrasında yapılabilir. Garanti BBVA bonus puanı kullanabileceğiniz bazı internet siteleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Carrefoursa
 • Happy
 • Migros
 • Özdilekteyim
 • Migros
 • Şok
 • A101

Yorumlar

Kredi Kartı Puanlarınızı Kullanabileceğiniz İnternet Siteleri Hangileri? hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!