Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alınır mı?


Sosyal Medyada Paylaş
Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alınır mı?

Kripto paralara yatırımda bulunmak günümüzde birçok insana en cazip gelen seçenekler arasındadır. Çünkü bu varlıklar daima oldukça iyi bir yükselme potansiyeline sahip bulunuyorlar. Uygun şartlarda ve zamanda alınmasına bağlı olarak kişiler memnun edici gelirlere ulaşma şansını elde ediyorlar.

Bitcoin özellikle tanınan ve bilinen kripto paralardan biri olduğu için bu alanda en fazla ilgiyi çekiyor. Birçok yeni yatırımcı onun nasıl satın alınacağı konusunu daima merak ediyor. Kredi kartıyla alım mümkün mü bunu öğrenmeye çalışıyorlar.

Bilinmelidir ki Bitcoin satın alma işlemi aşamasında her açıdan kredi kartı kullanımı da mümkündür. Ancak bu etapta buna uygun bir borsanın seçilmesine gereksinim vardır. Çünkü tüm borsalarda bu seçenek mevcut değildir.

Bitcoin Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Bitcoin alma işlemleri için öncelikle kişilerin belli başlı bazı adımları izlemeleri gereklidir. Bununla birlikte ilgili sürecin başarıyla tamamlanması mümkün olur.

  • İlk olarak kredi kartının geçerli olduğu borsaya üye olunmalıdır,
  • Ardından istenen kişisel verilerle hesap doğrulanmalıdır,
  • Bununla birlikte hesap kısmından para yatırma bölümüne tıklanmalıdır,
  • Burada kredi kartıyla yatırma seçeneği seçilmelidir,
  • İstenen kart bilgileri sisteme girilmelidir,
  • Akabinde yatırılacak miktar belirlenmeli ve işleme onay verilmelidir,

Genel olarak borsalardan Bitcoin satın alınması işlemleri bu pratik adımlar yoluyla gerçekleşiyor. Kısa sürelerde ilgili ödeme sonrası para borsaya aktarılıyor. Orada Bitcoin alım sayfasından maddi para doğrudan Bitcoin’e dönüştürülüyor. Güvenli olarak süreç tamamlanıyor.

Binance Kredi Kartı Güvenli mi?

Bitcoin alım satım işlemlerinin genel olarak Türk borsaları olan Paribu, Btcturk gibi platformlarda gerçekleştirilmesi mümkün olmuyor. Çünkü bu tür borsalar doğrudan banka EFT sistemleriyle para transferine izin veriyorlar.

Bu bakımdan kişilerin daha alternatif seçenekleri bu noktada değerlendirmeleri gerekli oluyor. Global ve oldukça büyük borsalardan biri olan Binance, sorunsuz şekilde kredi kartı kullanımına elverişli bir alan olarak görünüyor. Tamamen güvenli olarak bu borsaya kredi kartıyla transferler yapılabiliyor.

Üyelik işlemlerinin KYC doğrulamasıyla birlikte bitmesinin akabinde Binance mobil uygulamasını akıllı telefona indirmek gerekiyor. Sonrasında oradan kredi kartının kullanımı mümkün oluyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alma Onaysız

Kredi kartını kullanarak hiçbir onay olmadan Bitcoin alabilir miyim sorusu da yine yaygın şekilde sorulanlar arasında bulunuyor. Her ne kadar bu çoğu borsada pek mümkün olmasa da bazı yabancı borsalar üzerinden bu yöndeki işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Globalde birçok kişinin üye bulunduğu Cex.io kripto para borsası, bu yöndeki satın alım işlemlerine onay veriyor. Siteye ön bilgilerle kayıt olunduğu zaman doğrudan para yatırma aşamasına geçiliyor. Bununla birlikte ilgili sayfada kredi kartı seçeneği seçiliyor ve sonrasında hesaba para transferi gerçekleştiriliyor. 2013 yılında kurulan ve Londra merkezli bir borsa olan Cex.io kripto para borsası bünyesinde bu olanaktan her bir kişinin yararlanması mümkün olabiliyor.

50 TL’ye Bitcoin Alınır mı?

Genel olarak kripto para borsalarının birçoğu her bir kullanıcısına olabildiğince en makul koşullarda alım satım imkânı sunmaya çalışır. Çünkü onların iyi bir ölçüde memnuniyetini kazanmaya çaba gösterir.

Yüksek meblağlar üzerinden alım satım yapanların yanı sıra düşük meblağlarla da bu işlemi gerçekleştirmek isteyen birçok kişi mevcuttur. Çoğu kişinin sorduğu sorulardan biri olarak 50 TL civarlarında bir miktarla Bitcoin alınır mı sorusu öne çıkar.

Genel olarak bilinmesi gerekir ki çoğu borsa bünyesinde bu miktarla da en rahat şekilde Bitcoin satın alımlarının yapılması olanaklıdır. Türk ve yabancı çoğu borsanın buna izin verdiği görülür. Ancak yine de bu yönde düşük alımlar için ilgili borsalar dahilinde bir alt limit sorgulaması önceden yapılmalıdır. Sitedeki Bitcoin satın alma sayfasından bu kolaylıkla test edilebilir.

 

Başlıklar
Bu rehber ile ilgili son yorumlar :
İlk yorum yapan sen ol!