Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Sosyal Medyada Paylaş
Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılığın gelişmesiyle birlikte şubeye gitmeden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bu yöntemi kullandığınızda ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmadan krediniz hesabınıza aktarılır. Gelişen bankacılık sistemleri sayesinde şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusunda bulunmak artık mümkün. Bu avantajdan mobil bankacılığı kullanan herkes yararlanabilir.

Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Mümkün Mü?

Artan bankacılık ürünleri çeşitliliği tüketiciler için önemli avantajlar yaratmıştır. Özellikle dijital bankacılığın gelişmesi ve birçok işlemin cep telefonu, bilgisayar gibi cihazlar üzerinden yapılması çok önemlidir. İnternet ve mobil bankacılık ile şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca bazı kredi ürünlerinde tutar doğrudan mevduat hesabınıza aktarılır ve para çekmek için bankaya gitmenize gerek kalmaz.

Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu İşlemleri

Şubeye gitmeden başvuru yapmanın birden fazla yolu vardır. Bu yöntemler, bankacılık işlemlerinizi daha kolay ve hızlı hale getirmek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bankalara hizmet maliyetleri ve yeni müşteri kazanımı açısından da önemli avantajlar sağlıyor. Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabileceğiniz bazı yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • İnternet bankacılığı veya web site üzerinden kredi başvurusu yapmak.
  • Bankanın çağrı merkezinden kredi başvurusu yapmak.
  • Kısa mesaj göndererek kredi başvurusu yapmak.
  • ATM üzerinden kredi başvurusu yapmak.

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler ilk olarak bankanın resmi web sitesine giderek kredi kartı başvurusu almak için gerekli olan şartları okuyabilirler. Banka hesabınıza erişmenizi sağlayan mobil uygulamalar, özellikle kredi tutarlarının hızlı bir şekilde hesabınıza aktarılabildiği anlık kredi ürünleri için kullanışlıdır. Ayrıca bankanızın çağrı merkezini arayarak veya aktivite kodu içeren kısa mesaj göndererek de uygulanabilir. Ancak herhangi bir ATM'den şubeye bağlı olmadan da işlem yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Şubeye Gitmeden Kredi Verir?

Türkiye'de aktif olarak hizmet veren bankaların neredeyse tamamı internetten kredi başvurusu kabul etmektedir. Bununla birlikte kredi başvurusunda bulunmak için bu bankaların şubelerine gitmenize gerek yoktur. Web sitesi, mobil uygulama ve kısa mesaj gibi çeşitli dijital yöntemler sayesinde bazı kişisel bilgilerinizi vererek başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu yöntemleri kullanarak başvuru kabul eden bazı bankalar önceden onaylanmış yöntemleri kullanmayı tercih ediyor. Ön onay verilen tüketicilerin krediyi çekmek için şubeye gitmeleri gerekebilir.

Ziraat Bankası Şubeye Gitmeden Kredi

Ziraat bankası ülkemizde en çok müşteriye sahip büyük bankalardan birisidir. Bu bankanın gelişen mobil bankacılık hizmetleri sayesinde birçok işlemi şubeye gitmeden halledebilirsiniz. Uygulama tüm akıllı telefonların uygulama marketinde yer almaktadır. Ayrıca web sitesine ulaşarak da mobil bankacılığa erişebilirsiniz. Unutmamalısınız ki, bazı durumlarda şubeye gitmeniz ve krediyi onaylamanız gerekebilir. Ziraat bankası hesabınıza girdiğinizde size özel kredi kartı fırsatlarını görebilirsiniz.

Akbank Şubeye Gitmeden Kredi

Akbank ülkemizdeki gelişmiş bir diğer bankadır. Akbank'ın milyonlarca müşterisi, sürekli gelişen mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Mobil bankacılık ile kredi başvurusu yapabilir ve sonucunu dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz. Ayrıca artı para, hızlı para ve nakit avans işlemleri de şubeye gitmeden yapılabilir. Şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmak için mobil bankacılığı tercih edebilir veya çağrı merkezine ulaşabilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Kredi Onayı Nedir?

Şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunan kişilerin asıl avantajı zaman kaybı yaşamamaktır. İnternet bankacılığındaki gelişmeler sayesinde şubelerdeki yoğunluklar ve işlem süresi giderek kısalıyor. Kredi başvurunuzu bir banka temsilcisi veya şubeden destek almayarak telefonunuzdan gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredi başvurusunun tutarını ve detaylarını kendiniz bir temsilciye bağlı kalmadan seçeceksiniz. Başvurunuzun sonucu bankadan bankaya değişmekle beraber genellikle SMS olarak sizlere ulaşacaktır. Ardından onaylanan kredi başvurunuzun tamamlanması ve krediyi alabilmeniz için şubeye gitmeli birkaç belge için imza atmalısınız.

Başlıklar
Bu rehber ile ilgili son yorumlar :
Misafir Üye
mehav merhaba bnim maaşım ziraata yatıyor Bn kredi çekmek istiyorum
Misafir Üye
9 gün önce 0
Misafir Üye
şubeye gitmeden faizsiz kredi 50 000.çekmek istiyorum banka öner.akbankta mobil hesap var
Misafir Üye
12 gün önce 0
Misafir Üye
Ben kiredi cekmek istiyoru
Misafir Üye
17 gün önce 0
Misafir Üye
Ben kiredi cekmek istiyorum
Misafir Üye
17 gün önce 0
Hanifi Kantar
15 000 bin ihtiyaç kredisi lazım
Hanifi Kantar
17 gün önce 0
Misafir Üye
İhtiyaç kredisi
Misafir Üye
19 gün önce 0
Ramazan Arıcan
İhtiyaç kredisi istiyorum 20 binlerce 36 ay vade
Ramazan Arıcan
21 gün önce 0
Vedat Kılıç
İhtiyac kredisi başvurusu yapmak istiyorum
Vedat Kılıç
23 gün önce 0
Cengiz Gülden
Ne yazayimki ihtiyacim var
Cengiz Gülden
26 gün önce 0
Cengiz Gülden
Gerek yok
Cengiz Gülden
26 gün önce 0
Cengiz Gülden
İhtiyaç kredisi
Cengiz Gülden
26 gün önce 0
Bekir Hamarat
30bin TL kiredi istiyorum 36vadeli emekliyim
Bekir Hamarat
27 gün önce 0
Nayide Mammadova
30000 bin TL kredi istiyorum Ziraat Bankası musterisiyim
Nayide Mammadova
1 ay önce 0
Abdulkerim Erkek
Abdulkerim erkek
Abdulkerim Erkek
1 ay önce 0
İsmail turan
5 bin tl lazım çalışmıyorum
İsmail turan
1 ay önce 0
Misafir Üye
20000bin tl kredi istiyorum
Misafir Üye
1 ay önce 0
Davut Karakaya
25000 kredi istiyorum
Davut Karakaya
1 ay önce 0
Yakup tekin
125000 TL kredi istiyorum
Yakup tekin
1 ay önce 0
Emine bazir
10,000 TL kredi istiyorum
Emine bazir
2 ay önce 0
Misafir Üye
10.000 tl kredi istiyorum
Misafir Üye
2 ay önce 0