Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çağdaş Akagündüz

Çağdaş Akagündüz

23 Ağustos 2022 19:04, Salı
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları ihtiyaçları için bankalardan kredi başvurusunda bulunmak istediklerinde ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri öğrenmek istiyorlar. 2022 yılı itibariyle ev hanımları için kredi sağlayan birden fazla banka bulunuyor. Bu bankalar şartların sağlandığı durumda ev hanımlarına kredi veriyorlar.

Vakıfbank

Ev hanımlarının kredi alabilecekleri bankalar arasında Vakıfbank yer alır. Bu banka uygun faiz oranlarıyla kredi sunar. Bankanın verdiği kredinin türü ihtiyaç kredisi ve ev hanımları ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bu krediye başvuruda bulanabilirler. Krediye başvuru yapmak için banka şubelerini, mobil ve internet bankacılığını tercih edebilirler. Şubelere başvuru yapmak istediklerinde kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekir.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Özellikleri

Vakıfbank’ın ev hanımları için sunmakta olduğu kredinin özellikleri başvuru yapacak kişiler tarafından merak edilir. Ev hanımları için sunulan kredinin özellikleri şunlardır;

  • Maksimum 36 ay vade veren kredidir.
  • Krediden gelir sahibi olan ev hanımları yararlanabilir.
  • Kredinin verilmesi için kişilerin teminat göstermesi gerekir.
  • Uygun faiz oranlarıyla kredi alınabilir.
  • Ev hanımları için düzenli gelir şartı vardır.

Krediyi almak isteyen kişiler düzenli gelir şartını karşılamak için emekli maaşı, kira geliri veya mevduat belgelerini gösterebilirler.

Denizbank

Denizbank kredi ev hanımları için  kredi imkanı sağlayan bankalardan birisidir. Banka tarafından sağlanan kredi ev hanımları paketi ismini taşır ve bu kredi maksimum 12 ay vadelidir. Ayrıca ev hanımlarının bankadan alabilecekleri kredi tutarı ise minimum 10 bin TL’dir. Kredinin alınabilmesi için kredi notunun yüksek olması, teminat gösterilmesi ve düzenli gelire sahip olunduğunun kanıtlanması gerekir. Kredi için kefil kullanıldığı durumlarda ise kefil olacak kişinin kredi notunu yüksek olması zorunluluğu vardır.

Ziraat Bankası

SGK’ya bağlı bir işi bulunmayan ev hanımlarının kredi için tercih edebilecekleri bankalara arasında Ziraat Bankası bulunur. Bu banka müşterileri için bireysel ihtiyaç kredisi sunar ve ev hanımları bu krediden yararlanabilirler

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Özellikler

Ziraat Bankası’nın ev hanımı olan kişilere sunduğu kredi bireysel ihtiyaç kredisidir. Bu kredinin alınabilmesi için başvuru sahiplerinin kredi notunun yüksek olması, kredi sicilinin temiz olması ve krediyi karşılayacak gelire sahip olmaları gerekir. Ev hanımlarının teminat gösterebilecekleri gelirler ise kira geliri, emekli maaşı geliri ve ek gelirdir. Ayrıca bankanın kredisinden yararlanabilmek için kişilerin kredi notunun 900 üzerinde olması gerekir.

İng Bank

Ev hanımlarının İNG Bank aracılığıyla kredi çekmesi mümkündür. Bu banka ev hanımı olan müşterileri için maksimum 36 ay vadeli kredi sunar. Bu kredi için maksimim tutar ise 50 bin TL’dir. Bankadan alınabilecek kredi için uygulanan faiz oranı ise %2,19’dır. Krediden yararlanmak için ev hanımlarının gelir belgesi göstermelerine gerek yoktur.

Şeker Bankası

Sigortalı işte çalışmayan ancak kredi çekme ihtiyacı duyan ev hanımları Şeker Bankası ev hanımlarına kredi hizmetinden faydalanabilirler. Banka gelir sahibi olmayan ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılamaları adına kredi sunar. Bankanın kredi için uyguladığı faiz oranı %2,50 olup çekilebilecek kredi aralığı ise 5000-25000 TL’dir. Bu tutarlarda kredi çekmek isteyen kişiler çektikleri kredileri 36 ay vadeli olarak ödeyebilirler. Bankanın verdiği kredinin türü ise bireysel ihtiyaç kredisidir.

Cepteteb

Ev hanımlarının kredi için başvuruda bulunabilecekleri bankalar arasında Cepteteb Bankası bulunur. Banka krediyi 3 ay ertelemeli olarak sunar ve kredi için uyguladıkları faiz oranı ise %1,67’dir. Kredi için uygulanan vade ise 36 ay vadedir. Kredi için Cepteteb başvuru işlemi ise mobil uygulama üzerinden gerçekleşir. Bunun için ilk olarak mobil cihazlara uygulamanın indirilmesi gerekir. Uygulamada yer alan Kredilerim bölümüne ulaşılarak kredi başvurusunda bulunulabilir.

Yorumlar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!