Yatırım İçin Ev Almak Mantıklı Mı?

Yatırım yapılacağı zaman mantıklı olması demek aslında doğru karar verme sürecinden geçmektedir. Kararın doğru olması da yatırımın getireceği kar oranına göre belirlenir.

Ortak Tapu Nedir? Nasıl Alınır?

Gayrimenkul alırken yapılan en mühim işlemlerden biri tapu almak oluyor. Tapu bir bireyin üzerinde alınsa da bazı durumlardan birden çok kişi hak sahibi olabiliyor. Peki, ortak tapu nedir ve nasıl alınır?

Tapu Dairesine Gittiğinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tapu dairelerinde birçok farklı işlem yapılıyor. Ancak yapılan işlem ne olursa olsun dikkatli davranmak gerekir. Yapılacak yanlış bir işlem ciddi maddi yükün altına girilmesine neden olabilir.

Konut Kredisi İle Mortgage Arasındaki Farklar

Ülkedeki konut sayılarının artması ile beraber insanların konut alma isteği de artıyor. Ancak herkes anında nakit vererek konut alma şansına sahip değil. Konut almak isteyen insanlar ellerinde yeterli miktarda nakit para olmadığında kredi çekmek için başvuruda bulunurlar. Bu başvurular iki farklı kredi türüne yapılabilir.

Konut Kredisi Şartları

Günümüzde kredi çeken kişi sayısı artıyor. Bu kişilerden birçoğu ev alabilmek için kredi çekiyor. Ancak konut kredisi çekebilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

Konut Kredisini Yeniden Yapılandırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev almak günümüzde önemli konular arasında yer alıyor. Ancak ev alınabilmesi için toplu paraya ihtiyaç duyuluyor. Toplu parası olmayan kişiler konut kredisi için bankalara başvuru yapıyor.

İlk Defa Ev Alacaklara 20 Öneri

Ev almak günümüzde bir yatırım ve ihtiyaç olarak görülüyor. Uzun yıllar boyunca kira ödemek istemeyen kişiler kendilerine uygun olan evi almayı planlıyor.

Tapu Devri Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde birçok tapu devir işlemi gerçekleşiyor. Bu işlemler esnasında dikkatli olmak gerekiyor. Tapu devrinde bilinçsiz işlem yapanlar pek çok sorunla karşılaşabiliyor.

Tapu Rayiç Bedeli Nedir? Nasıl Belirlenir?

Tapu işlemleri gün içerisinde pek çok kişi tarafından yapılıyor. Ancak tapu işlemleri sırasında bazı işlemlere dikkat etmek gerekiyor. Tapu rayiç bedelinin hesaplanması da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olarak görülüyor.

Ev Alımında Gerekli Olan Belgeler Ve İşlemler

İnsanların çoğu yatırım yapmak için ev almayı tercih ediyor. Ancak alınacak olan evi tüm detayları ile araştırmak gerekiyor. Araştırma yapılmadan ev alınması hiçbir uzman tarafından önerilmiyor.