Garanti BBVA Nakit Avans Limiti Nasıl Yükseltilir?

Beste Begüm Yiğit

Beste Begüm Yiğit

10 Şubat 2024 20:49, Cumartesi
Garanti BBVA Nakit Avans Limiti Nasıl Yükseltilir?

Yoğun bir şekilde kredi kartı kullananlar için Garanti BBVA nakit avans limiti nasıl yükseltilir sorusunun yanıtı oldukça önemlidir. Nakit avans sayesinde harcamalarınızı çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Acil nakit ihtiyacınız olduğunda Garanti BBVA’nın nakit avansından yararlanabilirsiniz. Ancak bazen bu nakit avans limiti size yeterli gelmeyebilir. Bu durumda Garanti BBVA nakit avans limit yükseltme için talepte bulunabilirsiniz. Böylece alışverişleriniz için ihtiyacınız olan nakde ulaşabilirsiniz. Garanti nakit avans limiti nasıl arttırılır, limit neye göre belirlenir, limit artırım şartları nelerdir gibi soruların yanıtları için yazının tamamını okuyabilirsiniz.

Garanti BBVA Nakit Avans Nedir?

Garanti BBVA’nın sunduğu ve harcamalarınızı rahat bir şekilde yapabilmenizi sağlayan finansal hizmetler arasında nakit avans yer alır. Nakit avans, kredi kartı sahiplerine özel olarak verilir ve kredi kartından nakit çekme olanağı sunar. Kredi kartınızın limiti dahilinde, belli bir tutarı anında çekebilirsiniz. Bu nakdi, ister kredi kartı ekstrenize ekleyebilir isterseniz de ayrı bir ödeme planı ile ödeyebilirsiniz.

Garanti BBVA nakit avans özelliği sayesinde acil nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Ancak bu nakit avans işleminde genellikle yüksek faiz oranları söz konusu olduğundan kullanım konusunda dikkatli davranmalısınız. Yani Garanti BBVA nakit avans kullanmadan önce faiz oranlarını ve diğer maliyetleri iyice araştırmalısınız.

Garanti BBVA Nakit Avans Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

Nakit avans limiti nasıl arttırılır Garanti BBVA bankası için bu sorunun yanıtını aşağıdaki adımları takip ederek alabilirsiniz:

 • Öncelikle müşteri hizmetleri, banka şubesi, mobil uygulama ya da internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartınızın nakit avansını yükseltmek istediğinize dair talepte bulunmalısınız. Müşteri hizmetleri ve banka şubesi ile bu işlemi yapacaksanız, müşteri temsilcisine kredi kartı nakit avans limitinizi yükseltmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Mobil uygulama veya internet bankacılığıyla nakit avans limitinizi yükseltecekseniz, işlemler menüsüne girip talep oluşturabilirsiniz.
 • Ardından bankanın sizden talep ettiği gelir belgesi ve maaş bordrosu gibi evrakları hazırlamalısınız. Bu evraklar, nakit avans limit artırımı için uygun olup olmadığınızı gösterir.
 • Garanti BBVA nakit avans limitinizi yükselmesi için kredi notunuzun da yüksek olması gerekir. Kredi notunuzu yükseltmek için ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmalısınız.
 • Garanti BBVA banka hesabınızı düzenli bir şekilde kullanarak nakit avans limit artırımı talebinizin olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Banka tüm kriterleri değerlendirdikten sonra nakit avans limit artırımı ile ilgili size bildirimde bulunur.
Garanti BBVA Nakit Avans Nasıl Açılır?

Garanti BBVA nakit avans açma işlemini yapabilmek için öncelikle bir kredi kartına sahip olmanız gerekir. Kredi kartınız varsa veya başvuru sonucu kredi kartınız aktif hale geldiyse, nakit avans özelliğini açmak için aşağıdaki yöntemleri tercih edebilirsiniz:

 • Garanti BBVA internet şubesi veya mobil uygulamaya giriş yaparak menüden “Nakit Avans” seçeneğini bulmalısınız. Özelliği aktif hale getirmek için talepte bulunmalısınız. Nakit avans özelliği açılınca size bildirim gelir.
 • Dilerseniz size en yakın Garanti BBVA banka şubesine giderek müşteri yetkilisine kredi kartı nakit avans özelliğini açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Banka yetkilisi sizden gerekli belgeleri talep eder. Bunları eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim ettiğiniz ve koşullara uyduğunuz takdirde kredi kartınızın nakit avans özelliği açılır.
 • Garanti BBVA müşteri iletişim merkezini arayarak çağrı merkezi aracılığıyla da nakit avans özelliğini açtırabilirsiniz. Müşteri temsilcisine kredi kartınızın nakit avans özelliğini açtırmak istediğinizi iletmeli ve gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde vermelisiniz. 
 • Bu yöntemlerden herhangi birini tercih ederek Garanti BBVA kredi kartı nakit avans açtırma talebini gerçekleştirebilirsiniz. Ardından sizden istenen evrakları teslim ederek kartınızın nakit avans özelliğinin aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
Garanti BBVA Nakit Avans Limiti Neye Göre Belirlenir?

Nakit avans limiti Garanti BBVA için pek çok faktöre bağlı olarak belirlenir. Yani müşteriden müşteriye nakit avans limiti değişiklik gösterir. Genel olarak nakit avans limiti belirlenirken göz önünde bulundurulan faktörler şunlardır:

 • Kredi kartınızın limiti, nakit avansınızın limitini belirlemede önemli rol oynar. Kart limitinizin belli bir oranını nakit avans limiti olarak kullanabilirsiniz. Bu oran, kredi kartı sözleşmenizde yer alır.
 • Banka, gelir durumunuzu değerlendirerek nakit avans limitinizi belirler. Eğer düzenli bir gelire sahipseniz, daha yüksek nakit avans limitlerine erişebilirsiniz.
 • Kredi geçmişinizin iyi ve kredi notunuzun yüksek olması durumunda nakit avans limitiniz daha yüksek olur. Çünkü bu değerler, banka performansınızı gösterir.
 • Bankayla uzun vadeli bir ilişkiniz varsa ve önceki finansal işlemlerinizde banka için güvenilirseniz, nakit avans limit yükseltme işleminizin onaylanma ihtimali yüksektir.
 • Banka, genel finansal durumunuzu değerlendirerek nakit avans limitinizi belirler. Düşü borç, yüksek gelir ve fazla varlığa sahipseniz, nakit avans limitinizi artırabilirsiniz.
Garanti BBVA Nakit Avans Limit Yükseltme Koşulları

Garanti BBVA nakit avans limiti artırımı için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bunlar arasında:

 • Gelir durumunuz, Garanti BBVA’nın nakit avans limit yükseltme işleminde değerlendirdiği bir kriterdir. Düzenli bir geliriniz varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız, nakit avans limit artırma talebiniz olumlu sonuçlanabilir.
 • Garanti BBVA, nakit avans yükseltme talebinizi değerlendirirken kredi kartı hesap durumunuza da bakar. Kredi kartınızı aktif ve düzenli kullanıyorsanız, talebiniz olumlu değerlendirilebilir.
 • Kredi geçmişiniz, kredi notunuzun belirlenmesinde etkilidir. Önceki borçlarınızı düzenli ödediyseniz, kredi notunuz yüksek ve kredi geçmişiniz iyi olur. Bu da nakit avans limit yükseltme talebinizin onaylanmasını sağlayabilir.
 • Mevcut kredi kartı limitinizin yüksek olması, nakit avans limitinizi artırmanıza etkisi büyüktür. 

Yukarıdaki koşulları yerine getirdiğiniz takdirde Garanti BBVA nakit avans limit yükseltme için talepte bulunabilirsiniz.

Garanti BBVA Nakit Avans İşlemleri Ücretli mi?

Garanti BBVA nakit avans ile yaptığınız işlemlere belli tutarda faiz ve ücret uygulanabilir. Bunları önceden bilmek, yapacağınız işlemlerde daha dikkatli davranmanızı sağlar. Garanti BBVA nakit avans işlem ücretleri ile ilgili aşağıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz:

 • Garanti BBVA işlem kanallarından BSMV hariç olmak üzere %1 oranında nakit avans işlem ücreti
 • Yurt içi diğer banka ATM’lerinden BSMV hariç olmak üzere %3,87 + 0,57 TL oranında nakit avans işlem ücreti
 • Yurt içi diğer banka şubelerinden BSMV hariç olmak üzere %4,45 + 1,72 TL oranında nakit avans işlem ücreti
 • Yurt dışı Visa Network işlemlerinde BSMV hariç olmak üzere %1,21 + 0,29 USD oranında nakit avans işlem ücreti
 • Yurt dışı Mastercard Network işlemlerinde BSMV hariç olmak üzere %1,12 + 0,90 USD oranında nakit avans işlem ücreti
 • Yurt dışı American Express Network işlemlerinde BSMV hariç olmak üzere %1,05 + 3,16 USD oranında nakit avans işlem ücreti

Garanti BBVA Nakit Avans Limiti Ne Kadar Sürede Yükseltilir?

Garanti BBVA limit artırma talebinin sonuçlanma süresi genellikle başvuru yoğunluğuna ve bankanın iç politikalarına bağlıdır. Genel olarak bu talebin sonuçlanması birkaç iş günü sürebilir.

Garanti BBVA Nakit Avans Limiti Online Olarak Yükseltilir mi?

Garanti BBVA'nın internet bankacılığı veya mobil uygulaması üzerinden nakit avans limiti artırma talebinde bulunabilirsiniz. İlgili menülerden talebinizi iletebilir ve belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA Nakit Avans Limit Yükseltme Talebi Ücretli mi?

Garanti BBVA nakit avans limit artırma talebini genellikle ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak talebi hangi kanaldan yaptığınız bağlı olarak bu işlem ücretli olup olmamasıyla ilgili bazı değişiklikler olabilir.


Yorumlar

Garanti BBVA Nakit Avans Limiti Nasıl Yükseltilir? hakkındaki düşüncelerini bize bildir ve ilk değerlendirmeyi yapan sen ol!