Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Çağdaş Akagündüz

5 Ekim 2021 23:11, Salı
Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Nakit ihtiyacına çözüm bulmak ve ihtiyaçları kolay bir şekilde karşılamak isteyenler için bankalar tarafından ihtiyaç kredisi veriliyor. İhtiyaç kredisi sayesinde tüketiciler rahat bir şekilde ödemelerini yapmaktadır. Bankalar tüketicilerin aylık ödemelerini belirli plan dâhilinde yaparak kolay bir şekilde ödeme politikası çıkarmaktadır. Bu sayede müşteriler ödemelerini zamanında yapabiliyor. 

Özellikle ihtiyaç kredisi çekerken ertelemeli kredi almak isteyenler için birçok banka ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankaların amacı, daha fazla müşteri çekmek ve müşterilerin işini kolaylaştırmaktır. Bu yüzden bankalar 3 veya 6 ay olacak şekilde ertelemeli kredi verebiliyor. Ertelemeli olarak alınan krediler sayesinde müşteriler ödeme zamanı gelene kadar rahat bir nefes almakta ve ödeme günü kredilerini sorunsuz bir şekilde ödemektedir.

Hangi Banka Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?

İhtiyaç kredisi almak isteyenlerin en çok merak ettikleri sorular arasında, hangi bankaların ertelemeli kredi verdikleri sorusudur. Çünkü ertelemeli ihtiyaç kredisi müşterilerin işini kolaylaştırmaktadır. Ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar; TEB, QNB Finansbank, Halkbank, DenizBank, VakıfBank gibi birçok banka müşterilerine yardımcı olmak için ertelemeli kredi vermektedir. Verilen ertelemeli krediler sayesinde bankalar daha fazla müşteri kazanmaktadır. Özellikle uygun faiz oranlarıyla ertelemeli kredi verildiği için, müşteriler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için zaman kaybetmiyor.

Taksit Ertelemeli Bankalara Nasıl Başvuru Yapılır?

Taksit tutarının ertelenmesi her müşterinin işini kolaylaştıracağı için, kredi alanlar taksitlerin ertelenmesi işlemlerinin nasıl yapıldığını araştırmaktadır. Taksitleri erteleme işlemi banka şubelerinden yapılabildiği gibi internet üzerinden SMS aracılığıyla da yapılabiliyor. Bu sayede müşteriler ister banka şubelerine başvurarak ister oturdukları yerden taksit ertelemesi yapabilme imkânına sahip olmuştur. İnternet üzerinden yapılan başvuru aşamasında müşterilerden T.C. kimlik ve cep telefonu numarası isteniliyor. Eğer kişinin kredi notu yeterli ve şahıs Kara listede değilse şubeye yönlendirilerek taksit ertelemesi yapılabiliyor. Taksit erteleme işlemleri oldukça basit olduğu için, kredi çekenler artık ödeme açısından zor durumda kalmayarak ödemelerini güvenle yapmaktadır. İhtiyaç kredisi alanlar müşterisi oldukları bankaların avantajlı hizmetlerinden ve düşük faiz oranlarından yararlanarak ertelemeli bir şekilde kredi çekerek ertelenen aya kadar ödeme yapmadan kredi alabiliyor.

Düzenli Ödeme Takvimi İle Kredi Notu Düşmüyor

Ertelemeli bir şekilde kredi almak isteyenlerden bazı şartların yerine getirilmesi isteniyor. Bu şartlar arasında ilk sırada kredi notu bulunuyor. Kredi notu kredinin çekilip çekilmemesini belirler. Kredi notu değerlerine göre kullanıcılar bankalar tarafından belirtilen limit çerçevesinde kredi çekebilir. Özellikle esnaflar için verilen ertelemeli kredide kredi notu yüksek olanlar daha fazla kredi çekebiliyor. Bankaların yapmış oldukları ödeme takvimi sayesinde ödemeler tam zamanında düzenli bir şekilde yapılarak kredi notunun düşmesi engelleniyor. Böylece tüketiciler kredi notları sayesinde bir sonraki kredi işlemlerinde daha fazla kredi alma fırsatına sahip oluyor.