Hesaplama Yapabileceğiniz Bankalar:

Kredi Rehberleri

Kredi
6 Ekim 2022
Kredi işlemleri günümüzde birçok vatandaş ta ...
Kredi
2 Ekim 2022
Sosyal hayatı destek kredisi, bireylerin ihtiyaç ...
Kredi
23 Eylül 2022
Öğrenciler özel ihtiyaçlarını ve eğitim iht ...

Mukayese ile Evlilik ve Düğün Kredisine Başvurun

Gelinliği, düğün salonu, yatak odası takımları ve ekstra harcamalar derken evlilik masrafları çiftleri zorluyor. Bu zorlu süreci atlatmak isteyen kişiler evlilik kredisini araştırıyor.

Evlilik Kredisi Nedir?

Yeni evlenecek çiftler masraflar için gerekli parayı denkleştiremiyor. Bu durumda pek çok çift bankalara yöneliyor. Bankalar tarafından verilen ve yeni evlenecek çiftler tarafından kullanılabilecek krediye evlilik kredisi adı verilir. Evlilik kredisi toplum içerisinde düğün kredisi adıyla da bilinir. Evlilik kredisine olan ilgi özellikle düğün sezonu artar. Ancak bazı kişiler bu kredinin yalnızca düğün sezonunda verildiğini düşünür. Bu yanlı bir düşüncedir. Evlilik kredisi bankalar tarafından yılın her dönemi verilir.

Evlilik Kredisinin Özellikleri

Evlilik kredisi yeni evlenen çiftlere yardımcı olabilmek için birtakım avantajlı durumlarla sunulur. Bu kredinin en önemli özelliği 36 ay vade ile ödenme imkanı sunmasıdır. Vade imkanının fazla olması ödeme şartlarını kolaylaştırabilir. Bunun yanında bankalar evlilik kredisine özgü 3 ay erteleme imkanı sunar. Bu imkan sayesinde yeni evli çiftler bütçelerini yormadan ödeme gerçekleştirebilir. Eşlerin ayrı ayrı evlilik kredisi çekebilmesi de önemli bir avantajdır. Bu sayede bankadan alınabilecek paranın miktarı artırılabilir. Bunun yanında bu krediler KKDF ve BMSV vergilerine tabidir. Kredi çekecek olan kişilerin bu vergileri göz önünde bulundurması gerekir.