Hesaplama Yapabileceğiniz Bankalar:

Kredi Rehberleri

Kredi
6 Ekim 2022
Kredi işlemleri günümüzde birçok vatandaş ta ...
Kredi
2 Ekim 2022
Sosyal hayatı destek kredisi, bireylerin ihtiyaç ...
Kredi
23 Eylül 2022
Öğrenciler özel ihtiyaçlarını ve eğitim iht ...

Mukayese'yi Yakından Tanıyın

Üniversite çağındaki öğrencilerin nitelikli eğitim görebilmesi için nakit paraya büyük ihtiyaç duyulur. Nakit paraya sıkışan öğrenciler birçok avantajı olan eğitim ve öğrenci kredisini çekebiliyor.

Eğitim ve Öğrenci Kredisi Nedir?

Bankalar, her zaman öğrencilerin yanında durmaya özen gösterir. Bu amaçla hareket eden bankalar özel avantajlar içeren eğitim ve öğrenci kredisini sunar. Her türlü okul, kurs, dershane ve diğer eğitimlerin finanse edilmesi amacıyla bankalar tarafından verilen krediye eğitim kredisi adı verilir. Eğitim kredisi sunan bankalar pek çok öğrenci ve öğrenci velisi tarafından tercih edilir. Eğitim harcamaları ailelerin bütçelerini önemli derecede sarsabilir. Aileler ise öğrencilerin eğitimini devam ettirebilmek adına bütçelerini eğitim kredisi ile destekleyebilir.

Eğitim ve Öğrenci Kredisinin Özellikleri

Eğitim ve öğrenci kredisine başvuracak olan kişilerin kredinin özelliklerini iyi bilmesi önemlidir. Bu kredi eğer 50.000 TL’ye kadar çekilecekse 36 aya kadar vade, 50.001 ve üzeri şekilde çekilecekse 24 ay vade ile çekilebilir. Ancak 50.000 üzerindeki tutarı herkes çekemez. Bunun yanında eğitim ve öğrenci kredisi öğrenciye, öğrenci velisine, öğrencilerin masraflarını üstlenen aileye verilebiliyor. Bankalar eğitim ve öğrenci kredisi kullanan kişilere hayat sigortası seçeneği de sunar.

En Uygun Eğitim Kredisi Nasıl Bulunur?

Öğrenciler için maddiyatın ayrı bir önemi vardır. Bu sebepten dolayı öğrenciler en uygun faizli krediyi bulmaya çalışır. En uygun oranlı eğitim kredisini bulabilmek için araştırma yapılmalıdır. Yapılan detaylı araştırma ve sorgulama sayesinde öğrenciler kendisine en uygun olan krediyi kolayca bulabiliyor. Bazı kişiler hiçbir araştırma yapmadan karşısına çıkan ilk bankadan eğitim kredisi çekiyor. Bu doğru bir hareket değildir. Çünkü bankaların sunduğu avantaj ve promosyonlar değişiklik gösterebilir. Değişen avantaj ve promosyonlara bağlı olarak kişiler daha düşük faiz oranlı krediye sahip olabilir.