Bayram Kredisi

Bayram kredisi hesaplama aracı ile tüm bankaların alışveriş kredisi faiz oranlarını görün ve size en uygun alışveriş kredisine başvuru yapın.

Ay
Mukayese ile
Bayram Kredisine Başvurun

Bayramın yaklaşmasıyla beraber pek çok kişinin para ihtiyacı arttı. Kişiler bu ihtiyacı kolayca karşılayabilmek için bankaların sunduğu bayram kredilerine yönelmeye başladı. Bankaların sunduğu bayram kredileri gen., yaşlı fark etmeksizin pek çok bireye hitap eder.

Bayram Kredisinin Avantajları

Bayram kredisi günümüzde en fazla talep edilen krediler arasında yer alır. Bu alanda yer almasının belli başlı sebepleri vardır. Bayram kredisinin kişilerin ihtiyacı olan nakit ihtiyacını karşılaması ve uygun ödeme planı sunması talep edilmesindeki en büyük etkendir. Bunun yanında diğer kredilerde olduğu gibi fazla şartın bulunmaması da önemli bir etkendir. Bayram kredilerinin oranının cazip olması da talep edilen krediler listesinde üst sırada olmasına yardımcı olmuştur. Bunun yanında vade oranının da fazla olması bayram kredisini cazip hale getirir. Vade oranı az olursa kişiler ödemede zorluk yaşayabilir.

Bayram Kredisi Nedir?

Bayram dönemlerinde herkesin daha çok paraya ihtiyacı olur. Bu dönemde kimi kurban kesmek için paraya ihtiyaç duyarken kimi torunlarına harçlık vermek için paraya ihtiyaç duyar. Ancak sebep ne olursa olsun bankalar bayram dönemlerinde avantajlı faiz oranları üzerinden kredi verir. Bankaların bayram dönemi sunduğu krediye bayram kredisi adı verilir. Bankalar bayram dönemlerine özgü çıkarttığı bu kredi türü sayesinde pek çok tüketicinin yanında olmayı amaçlar. Bu amaç doğrultusunda hareket eden bankalar tüketicilere avantajlı fiyat sunar. Tüketiciler avantajlı fiyatlar üzerinden kredilere ulaştığı için kolay ödeme planı oluşturabilir.

Bayram Kredisinin Şartları Nelerdir?

Bayram kredisi alacak olan kişiler bayramın yaklaşmasıyla birlikte bankaların istediği kredi şartlarını sorgulamaya başladı. Bayram kredisinin şartları duruma ve bankaya göre değişiklik gösterebilir. Emekli olan bir kişi ile çalışan bir kişinin yerine getirmesi gereken şartlar aynı değildir. Genel olarak bakıldığında bankaların aradığı şartları:

 • Kredi notunun riskli seviyede bulunmaması
 • Gelir miktarının beyan edilmesi
 • Kredi talebinin 36 ayı geçmemesi
 • Kredi aylık taksitinin aylık gelirin yarısını geçmemesi

Bayram kredisi için gereken şartları taşıyanlar bankalara anında başvuru yapabiliyor. Bankalar yapılan başvuruları çok kısa süre içerisinde sonuca bağlar.

Bayram Kredisinde En Yüksek Vade Nedir?

Bayram kredisi alacak olan kişiler vadeyi geniş tutmak ister. Vade geniş tutulduğu için ödemeler çok daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Ancak bankalar bayram kredisi için 36 ayı geçen talepleri onaylamaz. Bankalar en fazla 36 ay vade ile bayram kredisi sunabiliyor. Daha düşük vade talebinde bulunan kişilerin başvuruları da onaylanır. Bankaların vade oranı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenir. Bankalar belirlenen sınırın üstünde işlem yapamaz. Belirlenen sınır ise pek çok tüketici tarafından makul olarak kabul edilir. 36 ayı aşan kredi ödemeleri kişilerin bir başka kredi almasının önüne geçebilir.

Bayram Kredisi İçin Gereken Evraklar

Bayram kredisi çekmek isteyen kişilerin bazı evrakları tamamlaması istenir. Bu evraklar sayesinde kişiler rahatça kredi işlemlerini tamamlayabilir. Ancak evrakları eksik olan bireylerin bu evrakları tamamlamaları istenir. Bu da sürecin uzamasına sebep olabilir. Bu sorunla karşılaşmamak için banka personellerinden gerekli evrakların listesini almak gerekir. Bayram kredisi için bankaların istediği evraklar:

 • Varsa ek gelir vergisi
 • Maaş bordrosu
 • SGK dökümü
 • Güncel vergi levhası
 • Serbest meslekte çalışmayan kişiler için güncel vergi levhasına ihtiyaç duyulmaz.
Bayram Kredisi Kampanyaları Ne Zaman Başlar?

Bayram kredilerine olan ilgi çok hızlı bir şekilde artıyor. Artan bu ilgiye bağlı olarak bankalar çok daha erken sürelerde kampanyalarını duyuruyor. Bayram kredisi için belirlenen kampanyalar Ramazan Bayramı’ndan bir ay önce tüketiciye sunulur. Tüketiciler Ramazan Bayramı’na kadar gerekli kontrolleri ve araştırmaları yaparak kendisine en uygun olan bankayı seçer.

Bayram kredisi Kurban Bayramı’nda da kullanılabilir. Ramazan Bayramı’ndan önce başlayan kredi sonucu Kurban Bayramı’nın sonuna kadar devam eder. Geniş bir aralığın bulunması ise bu krediden yararlanan kişilerinin sayısının artmasını sağlar.

Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bayram kredisi veren bankalar tüketici ayırt etmeksizin herkese eşit bir şekilde yaklaşır. Bankaların bu tutumu kredi çekecek kişilerin oldukça hoşuna gider. Gördükleri ilgiye bağlı olarak kişiler bayram kredisini sıklıkla kullanır. Bayram kredisini veren bankalardan bazıları şunlardır:

 • Akbank
 • CEPTETEB
 • Ziraat Bankası
 • İNG Bank
 • Halkbank

Bayram kredisini sunan bankalar farklı kampanyalar yapar. Kişilerin bu kampanyalardan haberdar olması oluşabilecek masrafları azaltabilir. Masraf azalırsa kişiler kredi almak için daha düşük ücretler öder.

Bayram Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayram kredisi başvurusu yapmak hiç de zor değildir. Kişiler oturduğu yerden dakikalar içerisinde nakit ihtiyacı için kredi çekebilir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan bankaların mobil uygulamaları üzerinden bayram kredisi için başvuru oluşturulabilir. Mobil uygulama üzerinden kredi başvurusu yapılması kişilerin zamandan tasarruf yapmasına yardımcı olur.

Bayram kredisi için şubelerden de başvuru yapılabiliyor. İstenen bankanın herhangi bir şubesine giderek başvuru işlemleri başlatılabiliyor. Bayram kredisine kolayca başvuru yapılması ise kredi talep edenler tarafından önemli bir avantaj olarak kabul ediliyor.