Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
250.000 TL kredi için 5 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Kuveyt Türk Ödeme Planı
Kuveyt Türk

459,219.68 TL

Toplam Ödeme

%2.24

Faiz Oranı

7.615,91 TL

Aylık Taksit

250.000 TL tutar ve 5 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 7.615,91 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 459,219.68 TL olacaktır.
  • Finansman tahsis ücreti finansman tutarının %0,5’i olacak şekilde hesap edilip yıllık maliyete dahil edilmiştir.
  • Sigorta bedelleri (Konut, Dask, Kredili hayat sigortası) yıllık maliyete dahil edilmiştir.
  • Konut finansmanı için ekspertiz tutarı 1.250 TL olarak yıllık maliyete dahil edilmiştir.
  • Konut finansmanı için ipotek tesis bedeli 280 TL olarak yıllık maliyete dahil edilmiştir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuveyt Türk konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Kuveyt Türk kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Kuveyt Türk tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Kuveyt Türk ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Kuveyt Türk, 250.000 TL tutar ve 5 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %2.24 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Kuveyt Türk konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Kuveyt Türk konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Kuveyt Türk konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.