Kripto Para Fiyatları

Canlı kripto para verileri, kripto para grafikleri, fiyatlar, işlemler ve hacimler. Gerçek zamanlı bildirim ve alarm oluşturun.

İsim

Fiyat

24s Değişim

BTC BTC Bitcoin

-

-

ETH ETH Ethereum

-

-

USDT USDT Tether

-

-

BNB BNB BNB

-

-

USDC USDC USD Coin

-

-

ADA ADA Cardano

-

-

XRP XRP XRP

-

-

DOGE DOGE Dogecoin

-

-

DOT DOT Polkadot

-

-

AVAX AVAX Avalanche

-

-

BUSD BUSD Binance USD

-

-

MATIC MATIC Polygon

-

-

SHIB SHIB Shiba Inu

-

-

ATOM ATOM Cosmos

-

-

LTC LTC Litecoin

-

-

LINK LINK Chainlink

-

-

NEAR NEAR NEAR Protocol

-

-

UNI UNI Uniswap

-

-

TRX TRX TRON

-

-

ALGO ALGO Algorand

-

-

FTT FTT FTX Token

-

-

BCH BCH Bitcoin Cash

-

-

FTM FTM Fantom

-

-

XLM XLM Stellar

-

-

ICP ICP Internet Computer

-

-

HBAR HBAR Hedera

-

-

ETC ETC Ethereum Classic

-

-

XTZ XTZ Tezos

-

-

SAND SAND The Sandbox

-

-

VET VET VeChain

-

-

FIL FIL Filecoin

-

-

KLAY KLAY Klaytn

-

-

AXS AXS Axie Infinity

-

-

EGLD EGLD Elrond

-

-

HNT HNT Helium

-

-

THETA THETA Theta Network

-

-

XMR XMR Monero

-

-

EOS EOS EOS

-

-

MKR MKR Maker

-

-

ONE ONE Harmony

-

-

AAVE AAVE Aave

-

-

GRT GRT The Graph

-

-

FLOW FLOW Flow

-

-

STX STX Stacks

-

-

QNT QNT Quant

-

-

TUSD TUSD TrueUSD

-

-

ENJ ENJ Enjin Coin

-

-

XEC XEC eCash

-

-

CRV CRV Curve DAO Token

-

-

NEO NEO Neo

-

-

KSM KSM Kusama

-

-

ZEC ZEC Zcash

-

-

GALA GALA Gala

-

-

AMP AMP Amp

-

-

CELO CELO Celo

-

-

BAT BAT Basic Attention Token

-

-

CVX CVX Convex Finance

-

-

AR AR Arweave

-

-

LRC LRC Loopring

-

-

ROSE ROSE Oasis Network

-

-

CHZ CHZ Chiliz

-

-

DASH DASH Dash

-

-

WAVES WAVES Waves

-

-

XEM XEM NEM

-

-

MINA MINA Mina

-

-

TFUEL TFUEL Theta Fuel

-

-

DCR DCR Decred

-

-

YFI YFI yearn.finance

-

-

COMP COMP Compound

-

-

1INCH 1INCH 1inch Network

-

-

SCRT SCRT Secret

-

-

HOT HOT Holo

-

-

IOTX IOTX IoTeX

-

-

RVN RVN Ravencoin

-

-

RNDR RNDR Render Token

-

-

OMG OMG OMG Network

-

-

WAXP WAXP WAX

-

-

IMX IMX Immutable X

-

-

ANKR ANKR Ankr

-

-

SNX SNX Synthetix

-

-

QTUM QTUM Qtum

-

-

BNT BNT Bancor

-

-

LPT LPT Livepeer

-

-

AUDIO AUDIO Audius

-

-

ZIL ZIL Zilliqa

-

-

GNO GNO Gnosis

-

-

SUSHI SUSHI SushiSwap

-

-

ZRX ZRX 0x

-

-

SPELL SPELL Spell Token

-

-

ICX ICX ICON

-

-

VGX VGX Voyager Token

-

-

KAVA KAVA Kava

-

-

ZEN ZEN Horizen

-

-

IOST IOST IOST

-

-

SYS SYS Syscoin

-

-

PERP PERP Perpetual Protocol

-

-

CKB CKB Nervos Network

-

-

STORJ STORJ Storj

-

-

HIVE HIVE Hive

-

-

Toplam 334 kayıttan 1 ile 100 arası gösteriliyor.

Kripto Para Rehberleri

Kripto Paralar
29 Eylül 2021
Yeni paranın nasıl kazanıldığını bilirsiniz ...
Kripto Paralar
26 Eylül 2021
Kripto para ticareti yapmak ister misiniz? Görün ...

Sanal para birimi olarak değişim ve transfer işlemlerinin verimlilikle yerine getirilebilmesi için ortaya çıkarılan kripto paralar, merkeziyetsiz bir yapıya sahip bulunuyorlar. Farklı dijital cüzdanlar arasında paraların takas edilmesi işlemi, bu modern ve güçlü teknolojik altyapı çerçevesinde güvenle yerine getirilebiliyor.

İlk olarak 2009 yılında Bitcoin’in insan yaşamına girmesiyle birlikte kripto para olgusu daha da tanınır bir hale gelmiştir. Takip eden süreçte farklı türlerde kripto paralar da piyasaya sunulmaya başlanmıştır. Günümüzde gelinen noktada ise sayıları 5000’in üzerinde farklı türlerde kripto para, piyasadaki yerini almıştır.

Her birinin değişken ve ayrı maddi değerleri olan kripto paralar birçok girişimci insan tarafından yatırım amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Uzun vadeli veya kısa vadeli hedefler doğrultusunda bu kripto paralara yönelik alım satım işlemleri yerine getirilebiliyor. Uygun stratejilerle iyi kazançlar elde edilebiliyor.

Kripto paralar sanal bir niteliğe sahip oldukları için bunların alım işlemlerinin yine dijital ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Kripto para alım işlemi için ihtiyaç olan şey, uygun şekilde bu alana yönelik hizmetler veren bir borsaya kayıt olunmasıdır.

Birçok önde gelen kaliteli kripto para borsası içerisinde farklı türlerde kripto para birimlerine yer verildiğinin görmek mümkündür. Kripto paraları bu borsalar bünyesinde alabilmek için banka veya banka kartları gibi kanallar üzerinden ilgili borsaya bir para transfer edilmelidir.

Her birinin değişken ve ayrı maddi değerleri olan kripto paralar birçok girişimci insan tarafından yatırım amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Uzun vadeli veya kısa vadeli hedefler doğrultusunda bu kripto paralara yönelik alım satım işlemleri yerine getirilebiliyor. Uygun stratejilerle iyi kazançlar elde edilebiliyor. Transfer edilen tutar hesaba yansıdıktan sonra o borsada istenildiği gibi hangi kripto para alınmak isteniyorsa ona yönelik alım işlemleri gerçekleştirilir. O anki kur ve değer üzerinden kripto paranın alınması mümkün olur.

Kripto paralar arasında her açıdan oldukça geniş bir çeşitlilik mevcuttur. Alım satım stratejileri birbirinden farklı türlerde kripto paralar üzerine belirlenebilir. En büyük fiyat değerine sahip olmasından dolayı Bitcoin kendisini en fazla şekilde öne çıkaran kripto paradır. Bunun yanı sıra Bitcoin’den sonra bazı majör altcoin ve diğer türdeki daha küçük hacimlere sahip kripto paralar sıralamada yer alır. Majör altcoinler arasında Ethereum, EOS, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple gibi bazı önemli kripto paralar bulunuyor. Piyasadaki arz ve değerleri daha düşük normal altcoinler arasında ise, Chiliz, Dogecoin, Shiba Coin, Holo Coin, BitTorrent ve Tron gibi bazı seçenekler yer alıyor. Birçok farklı borsa da bu ve bunlar gibi çeşitli türden birçok farklı kripto paraya yatırımlar yapılabiliyor.

Bitcoin Dominance, kripto para piyasalarında yeri olan en önemli olgular arasında yer alır. Bu olgunun ifade ettiği şey, Bitcoin’in kripto para dünyasında ne ölçüde önemli bir hakimiyete sahip olduğudur. Paranın daha çok diğer küçük kripto paralarda mı olduğu yoksa çoğunlukla Bitcoin üzerinde mi bulunduğunu anlamak için Bitcoin Dominance seviyelerine bakılması gerekir. Bu dominance seviyelerinin düşmesi veya yükselmesi doğrudan piyasanın ne yönde ilerlediğini anlamak konusunda bir öngörü oluşturmaya fırsat verir. Yatırımcıların büyük oranda birikimlerini doğrudan Bitcoin’e aktarması burada dominance seviyelerinde bir artışın yaşanmasına olanak sağlayabilir.

Kripto para piyasalarında genel olarak oldukça volatil bir yapı mevcuttur. Bu durum her bir kripto para biriminin değeri üzerinde birtakım değişkenlikler meydana getirir. Zaman zaman bu coinlerin değerleri bir artış gösterebildiği gibi bazen ise bir düşüşle karşılaşabilir. Bunların yaşanmasının ardında birçok farklı döngü ve faktör yer alır. Bitcoin’in belirli bir yükseliş trendi üzerinde olması genel olarak piyasaları canlandırıcı bir etkiyi meydana getirir. Diğer coinler de buna bağlı olarak bir yükseliş evresi içerisine girerler. Diğer taraftan piyasaların aşağı yönlü bir düşüş döngüsü içerisine girmesi ise bu sefer her bir kripto paranın değer kaybetmesine neden olur. Genel olarak kripto paraların düşüş ve yükseliş eğilimleri bu dinamikler çerçevesinde şekillenir.

Kripto para borsalarında yatırımda bulunan kişilerin daima piyasayı yakından gözlemlemeleri ve gelinen noktada ilgili değerlendirmeleri yapmaları gereklidir. Hangi kripto paranın hangi değer seviyelerine eriştiğine, piyasayı anlamak açısından belirli aralıklarla bakılması oldukça önemlidir. Sitemizde Bitcoin başta olmak üzere farklı türlerdeki kripto paraların güncel ve son değer durumlarına ilişkin bilgilere yer veriliyor. Her an ve her dakika kolaylıkla ilgili kripto paralar için fiyat konusunda gerekli takipleri sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

ABD doları Amerika Birleşik Devletleri'nin resmi ulusal para birimidir. Uluslararası para kodu olarak USD diye geçiyor. Dünyada en yaygın kullanılan bir para birimi olarak ön plana çıkıyor. 2004 yılında dünya dolaşımında yaklaşık 700 milyar dolar ABD dolarının olduğu tahmin ediliyor. Bu miktarı 2/3 Amerika Birleşik Devletleri'nin dışındaki ülkelerde bulunuyor. Aynı zamanda bazı ülkeler ABD dolarını yasal para birimleri olarak da kabul ediyor.

Kripto para piyasalarında alım satım stratejileri doğrultusunda insanlar farklı türlerdeki yatırım metotlarından faydalanabilirler. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biri, kaldıraçlı işlemlerdir. Bu yatırım sisteminde mevcut olan temel dinamik, kişilerin az bir sermayeyle daha yüksek meblağlarda işlemler açabilmeleri şansını elde etmeleridir. Bu sistemde kaldıraç seviyesine göre kişiler üye bulundukları borsadan bir borç alır ve onun üzerinden sitede işlem açarlar.

Yatırım yapılan borsaların birçoğunda trendin ne yönde ilerlediğinin tespit edilmesi için birtakım grafiklerden yararlanılır. Bu grafikler kripto para alanında da ilgili kişilerce hedeflenen başarıya ulaşılabilmesi adına kullanılır. Kripto para grafik okuma işlemi, coinlerde fiyatları yukarı yöne mi yoksa aşağı yöne doğru mu hareket edeceğini anlamaya bir şans verir. Bunun neticesinde hangi kapsam işlem açılacağına bir karar verilir. Özellikle kısa süreli al sat yapan kişiler için bu sistemin onlara sağladığı faydalar oldukça büyüktür.

Kripto para dünyasında grafik okuma yani teknik analizin yanı sıra en önemli olgulardan biri olarak ön plana, temel analiz konusu çıkar. Temel analiz, grafik okuma işleminden daha çok yatırım yapılacak kripto paranın altyapısını anlamaya çalışmak üzerine bir esasa dayalıdır. Hangi kripto paranın nasıl bir işlevsel yapıya sahip olduğu, Blockchain teknolojisi eko sistemine nasıl bir rol üstlendiği gibi unsurlar temel analiz kapsamı içerisindedir.

Grafikler üzerinde teknik analizler yaparken analistler çeşitli türlerdeki birtakım indikatörleri de kullanmaya çalışırlar. Bu indikatörlerin temel amacı, oluşan fiyat dengelerinin daha detaylı ve kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlamasıdır. Coinlerin hacim ve fiyat istatistikleri bu indikatörler bünyesinde bazı önemli formüller eşliğinde önceden hesaplanmışlardır.

Kripto para teknik analiz işlemlerinde birbirinden farklı türlerde birçok indikatör kullanılır. Ancak bunlar arasında trade işiyle ilgilenen profesyonel kişiler, bazılarını diğerlerine göre daha çok kullanmaya çalışırlar. Onların grafik okuma süreçlerinde en çok kullandıkları indikatörler arasında bollinger bantları, RSI, Fibonacci ve MACD gibi önemli seçenekler yer alır.

Kripto paralar için yapılan teknik analizler çerçevesinde özellikle mum grafikleri her yatırımcının ilgisini çeken dinamiklerden biri olarak öne çıkar. Grafikte farklı renklerde yer alan bu mumlar, günlük, saatlik, haftalık veya aylık olarak fiyatın o zaman dilimi çerçevesinde nasıl bir yapı içerisinde şekillendiğini anlamayı sağlar.