İş Bankası 30.000 TL 6 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

%3.70'ten başlayan faiz oranlarıyla İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu hızlıca tamamlayabilir, İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama aracı ile 36 ay vadeye kadar kredi hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ay

6 ay vadeli 30.000 TL İş Bankası ihtiyaç kredisi için Mukayese.com aracılığı ile başvurun.

 • Belirtilen faiz oranı bankamızca müşteri özelinde uygulanan en düşük fiyat olup, müşteri özellikleri, risklilik durumu, kredi tutarı, vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Hesaplamalar bilgilendirme amaçlı olup; bankanın faiz oranını değiştirme hakkı saklıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi 30.000 TL tutarlı 6 ay vadeli kredi ödeme planı

Ay Taksit Ana Para Faiz KKDF BSMV Bakiye
1 5.874,66 TL 4.431,66 TL 1.110,00 TL 166,50 TL 166,50 TL 25.568,34 TL
2 5.874,66 TL 4.644,82 TL 946,03 TL 141,90 TL 141,90 TL 20.923,52 TL
3 5.874,66 TL 4.868,24 TL 774,17 TL 116,13 TL 116,13 TL 16.055,28 TL
4 5.874,66 TL 5.102,40 TL 594,05 TL 89,11 TL 89,11 TL 10.952,88 TL
5 5.874,66 TL 5.347,83 TL 405,26 TL 60,79 TL 60,79 TL 5.605,05 TL
6 5.874,65 TL 5.605,05 TL 207,39 TL 31,11 TL 31,11 TL 0,00 TL
Toplam 35.247,95 TL 30.000,00 TL 4.036,89 TL 605,53 TL 605,53 TL  

İş Bankası İhtiyaç Kredisi, acil finansal ihtiyacını karşılamak için uygun bir çözüm sunan bir kredi ürünüdür. İhtiyaç kredisi, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak, tatil yapmak, ev eşyaları satın almak veya acil sağlık masraflarını karşılamak gibi çeşitli amaçlar ile sıklıkla tercih edilir.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce, kredinin faiz oranları, geri ödeme planı, bankanın kredi limitleri ve kredi için şartları gibi etkenlere dikkat etmek son derece önemlidir. Sabit faiz oranları ve esnek geri ödeme planları sunan ihtiyaç kredisi finansman sağlamak isteyenler ya da acil ihtiyaçlarını gidermek isteyen kişiler için pek çok avantaj sağlar.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi de, müşterilerine uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile oldukça pratik bir finansal çözüm sunmaktadır. Sürecin hızla tamamlandığı İş Bankası kredi başvurusu sürecinin ardından kredi kısa sürede banka hesabına geçmektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

İş Bankası ihtiyaç kredisine kolaylıkla başvuru yapılabilir. En yakın İş bankası şubesine giderek ya da mobil bankacılık, internet bankacılığı uygulaması, İş Bankası web sitesi üzerinden ya da İş Bankası müşteri temsilcileri ile telefon görüşmesi gerçekleştirilerek İş Bankası kredi hesaplama işlemi ve kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.

İş Bankası kredi başvurusu yapmak için reşit yani 18 yaşını doldurmuş olan ve herhangi bir gelir kaynağı aracılığı ile düzenli bir gelir akışının olduğunu belgeleyebilen bunula birlikte kredi notu da yüksek olan herkes İş Bankası ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilir. İş Bankası kredi ihtiyaç kredisi faiz oranlarını inceledikten sonra arzu ettiğiniz krediye başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Peki İş Bankası Kredi başvurusu nasıl yapılır?

İşcep Uygulaması Üzerinden İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası müşterisi iseniz İşCep uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İşCep üzerinden kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İşCep uygulamasına giriş yaptıktan sonra Krediler sekmesine giderek Kredi Başvurusu Yap seçeneğinde mevcut olan Anında Kredi seçeneğine tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak da yine İşCep uygulamasına giriş yaptıktan sonra Başvurular sekmesinde yer alan Kredi seçeneğinde bulunan Anında Kredi seçeneğine tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurunuzu mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Şubesi'nden İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İnternet şubesi üzerinden de İş Bankası faizsiz kredi seçeneklerini ve kredi faiz oranlarını görüntüleyebilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Web sitesine giriş yaptıktan sonra Kredilerim seçeneğine tıklayarak Anında Kredi seçeneğini seçerek ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak Başvuru - Ürünler seçeneğinde yer alan Anında Kredi Başvuru adımları takip edilerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten İş Bankası kredi başvurusu yapmak için son yöntem olarak sayfanın sağ köşesinde yer alan Hemen Başvur butonuna tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

SMS ve Telefon ile İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası kredi başvurusu SMS ile de gerçekleştirilebilmektedir. SMS ile kredi başvurusu yapmak için büyük harfler ile NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, DOĞUM TARİHİ aralarında boşluk bırakılarak yazılıp 4402'ye gönderebilirsiniz. (Örnek: NAKİT 12345678901 100.000 01.02.2000) SMS ile başvuru gerçekleştikten sonra İş Bankası Müşteri Temsilcileri sürece ilişkin arama gerçekleştirerek konuya ilişkin bilgi vermektedir.

Telefon görüşmesi ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için 0 850 724 0 724 nolu hat aranarak Telefon Şubesi müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirilerek kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Tüketici kredisi ya da bireysel ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılan ihtiyaç kredisi, esnek ödeme planı ve faiz oranları ile farklı türde ihtiyaçların en kolay biçimde karşılanmasına destek olan bir bankacılık hizmetidir.

İş Bankası kredi hesaplama işleminin ardından İş Bankası kredi başvurusu yapmaya karar verdiyseniz kredi başvurusu için gerekli olan belgeleri ibraz ederek süreci kolaylıkla başlatabilirsiniz. Bu süreçte kredi başvurusu için talep edilen belgeler şu şekildedir:

 • İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi veya pasaport
 • Gelir durumu gösterir belge (maaş bordrosu ya da vergi beyannamesi)
 • Kredi notu belgesi
 • İkametgah belgesi (Son üç aya ait fatura ya da resmi bir belge) (Adres Kayıt Sisteminde mevcut olan adres bilgisinin güncel olmaması durumunda; son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon faturası, elektrik, su, ev interneti, doğal gaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri ibraz edilmelidir.)

İhtiyaç kredisi almak için gerekli olarak belirtilen belgeleri ibraz ederek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar çekilir?

İş Bankası'nın nakit ihtiyacı olan müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisi oldukça pratik ve hızlı bir biçimde çekilebilir. Bu bağlamda İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı başta olmak üzere vade sayısı, ödeme planı ve çekilecek kredi miktarı oldukça önemlidir.

“İş Bankası ihtiyaç kredisi en fazla ne kadar çekilir?” sorusunun spesifik bir cevabı mevcut değildir. çekilebilecek kredi limitleri farklı değişkenlere göre belirlenmekte ve müşteriden müşteriye değişkenlik gösterebilmektedir. Bu noktada kişiye özel uygulanacak olan faiz oranı da müşteri özellikleri, çekilecek kredi tutarı, kredinin vade süresi ve diğer kredi bilgilerine göre farklılık gösterebilmektedir.

İş Bankası ihtiyaç kredisi üst limitinde yapılan kredi başvurularında yani yüksek tutarlı ihtiyaç kredi başvurularının onaylanması için;

 • Başvuruda bulunan kişinin kredi notunun yüksek olması,
 • Yapılan ödemelerin düzenli olarak yapılması önemli ve belirleyicidir.

Düzenlenen yasaya ilişkin olarak, yapılan aylık ödemelerin, hane gelirinin yüzde ellisini geçmemesi gerekmektedir. Kredi başvurusunda bulunan kişinin çekebileceği en yüksek kredi tutarı belgelenebilir gelir ile doğru orantılı olmaktadır.

çekilmek istenilen kredi tutarını belirleyen en önemli etmenlerden biri olan kredi notu, bankalar tarafından güvence olarak nitelendirilmektedir. Kredi notu risk oranları ise şu şekilde kategorize edilmektedir:

 • 0-699 En Riskli
 • 700-1099 Orta Riskli
 • 1100-1499 Az Riskli
 • 1500-1699 İyi
 • 1700-1900 çok İyi

Kredi çekmek için ve başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için kredi notunun iyi ya da çok iyi olması önemlidir. Bu bağlamda ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzu yüksek tutabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hemen çıkar mı?

İş Bankası faizsiz kredi seçenekleri başta olmak üzere sunulan ihtiyaç kredisi seçenekleri pek çok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Bu noktada cevabı merak edilen sorulardan biri de “İş Bankası ihtiyaç kredisi hemen çıkar mı?” sorusudur.

İş Bankası yapılan ihtiyaç kredisi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmekte ve başvuruları en kısa sürede sonuçlandırmaktadır. İş Bankası'na yaptığınız ihtiyaç kredisi başvuru sonucunu İş Bankası Cep şubeden, İş Bankası İnternet Bankacılığı şubelerinden, İş Bankası Call Center kanalından ve İş Bankası şubelerinden takip edebilirsiniz.

İş Bankasına yapılan ihtiyaç kredi başvuruları, kredibiliteye ve bankanın mevcut çalışma prensiplerine bağlı olarak sonuçlandırılmaktadır. Bu bağlamda yapılan ihtiyaç kredisi başvuruları aynı gün içerisinde ya da ortalama olarak 3 iş günü içinde sonuçlanmakta ve müşteriye bildirilmektedir.

İş Bankası'na yapılan ihtiyaç kredisi başvurusunun onaylanması durumunda, çekilen kredi tutarı müşterinin İş Bankası vadesiz hesabınıza hızla aktarılmaktadır.

Yeni Müşterilere Özel Kampanyalar

Aşağıda bankanın en popüler kredi seçeneklerini görüntülüyorsunuz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

İş Bankası ihtiyaç kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

İş Bankası kredi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. İş Bankası kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

İş Bankası ve diğer bankalarda da ihtiyaç kredileri vade sınırı yasal olarak 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

İş Bankası, 20.000 TL tutar ve 12 Ay ay vadeli ihtiyaç kredisi faizini %3.70 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

 • Başvuru formu
 • Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret
 • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
 • Gelir Belgesi (Gerekli görülmesi halinde)

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

İş Bankası kredi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun sonucunu İş Bankası Cep Şubeden, İş Bankası Call Center kanalından ve İş Bankası şubelerinden takip edebilirsiniz.

İş Bankası ihtiyaç kredi başvuruları, kredibilitenize ve bankanın çalışma prensiplerine bağlı olarak bu süreç aynı gün içerisinde veya ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.