İş Bankası 20.000 TL 6 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

%3.86'dan başlayan faiz oranlarıyla İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurunuzu hızlıca tamamlayabilir, İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama aracı ile 36 ay vadeye kadar kredi hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ay

6 ay vadeli 20.000 TL İş Bankası ihtiyaç kredisi için Mukayese.com aracılığı ile başvurun.

 • Belirtilen faiz oranı bankamızca müşteri özelinde uygulanan en düşük fiyat olup, müşteri özellikleri, risklilik durumu, kredi tutarı, vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Hesaplamalar bilgilendirme amaçlı olup; bankanın faiz oranını değiştirme hakkı saklıdır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi 20.000 TL tutarlı 6 ay vadeli kredi ödeme planı

Ay Taksit Ana Para Faiz KKDF BSMV Bakiye
1 4.081,32 TL 2.859,32 TL 940,00 TL 141,00 TL 141,00 TL 17.140,68 TL
2 4.081,32 TL 3.034,02 TL 805,61 TL 120,84 TL 120,84 TL 14.106,66 TL
3 4.081,32 TL 3.219,40 TL 663,01 TL 99,45 TL 99,45 TL 10.887,25 TL
4 4.081,32 TL 3.416,11 TL 511,70 TL 76,76 TL 76,76 TL 7.471,14 TL
5 4.081,32 TL 3.624,83 TL 351,14 TL 52,67 TL 52,67 TL 3.846,31 TL
6 4.081,32 TL 3.846,31 TL 180,78 TL 27,12 TL 27,12 TL 0,00 TL
Toplam 24.487,92 TL 20.000,00 TL 3.452,25 TL 517,84 TL 517,84 TL  

İş Bankası İhtiyaç Kredisi, acil finansal ihtiyaçları karşılamak için uygun çözümler sunan bir kredi ürünüdür. İhtiyaç kredisi; kişisel ihtiyaçları karşılamak, tatil yapmak, ev eşyaları satın almak veya acil sağlık masraflarını karşılamak gibi çeşitli amaçlar ile sıkça tercih edilir.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredinin faiz oranları, geri ödeme planı, bankanın kredi limitleri ve kredi için gerekli şartlara dikkat etmek son derece önemlidir. Sabit faiz oranları ve esnek geri ödeme planları sunan İş Bankası ihtiyaç kredisi; nakit finansmana ulaşmak isteyenler ya da acil ihtiyaçlarını gidermek isteyen kişiler için pek çok avantaj sağlar.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi, müşterilere uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile oldukça pratik bir finansal çözüm sunar. Sürecin hızlıca tamamlandığı İş Bankası kredi başvurusunun ardından kredi hızlıca banka hesabına geçer.

İş Bankası İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

İş Bankası ihtiyaç kredisine kolaylıkla başvuru yapılabilir. En yakın İş bankası şubesine giderek ya da mobil bankacılık, internet bankacılığı uygulaması, İş Bankası web sitesi üzerinden başvuru yapmak mümkündür. İş Bankası müşteri temsilcileri ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek de kredi hesaplama işlemi ve kredi başvurusu gerçekleştirilir.

İş Bankası kredi başvurusu yapmak için 18 yaşını doldurmuş olan ve resmi evrakla düzenli bir gelir akışının olduğunu belgelemek gerekir. Bununla birlikte kredi notu yüksek olan herkes İş Bankası ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilir. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarını inceledikten sonra arzu ettiğiniz krediye başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Peki İş Bankası Kredi başvurusu nasıl yapılır?

İşcep Uygulaması üzerinden İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası müşterisi iseniz İşCep uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurunuzu kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İşCep üzerinden kredi başvurusu yapmak için gereken adımlar şu şekildedir:

 • İşCep uygulamasına giriş yaptıktan sonra Krediler sekmesine giderek Kredi Başvurusu Yap seçeneğinde mevcut olan Anında Kredi seçeneğine tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurusunu tamamlayabilirsiniz.
 • İşCep uygulamasında sırasıyla; Başvurular, Kredi ve Anında Kredi seçeneğiyle de ihtiyaç kredisi başvurunuzu mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Şubesi'nden İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İnternet şubesi üzerinden İş Bankası faizsiz kredi seçeneklerini ve kredi faiz oranlarını görüntüleyebilir ve kredi başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Web sitesine giriş yaptıktan sonra Kredilerim seçeneğine tıklayarak Anında Kredi seçeneği ile ihtiyaç kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak Başvuru - ürünler seçeneğinde yer alan Anında Kredi Başvuru adımlarını takip ederek de aynı işlemi yapabilirsiniz.

İnternetten İş Bankası kredi başvurusu yapmak için son yöntem olarak sayfanın sağ köşesinde yer alan Hemen Başvur butonuna tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

SMS veya Telefon ile İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası kredi başvurusunu SMS ile de gerçekleştirmek mümkündür. SMS ile kredi başvurusu yapmak için büyük harflerle “NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, DOĞUM TARİHİ” bilgilerini aralarda boşluk bırakarak yazdıktan sonra 4402'ye gönderebilirsiniz. (Örnek: NAKİT 12345678901 100.000 01.02.2000) SMS ile başvuru gerçekleştikten sonra İş Bankası Müşteri Temsilcileri sürece ilişkin arama gerçekleştirerek kredi ihtiyacını kısa sürede yanıt verebilir.

Telefon görüşmesi ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için 0 850 724 0 724 nolu müşteri iletişim hattını arayarak Telefon Şubesi müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirebilir, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Tüketici kredisi ya da bireysel ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılan ihtiyaç kredisi, esnek ödeme planı ve faiz oranları ile farklı türde ihtiyaçların en kolay biçimde karşılanmasına destek olan bir bankacılık hizmetidir. İş Bankası kredi hesaplama işleminin ardından kredi başvurusu yapmaya karar verdiyseniz gerekli olan belgeleri ibraz ederek süreci kolaylıkla başlatabilirsiniz. Bu süreçte kredi başvurusu için talep edilen belgeler şu şekildedir:

 

 • İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ya da pasaport sureti
 • Gelir durumunu gösteren belge (maaş bordrosu ya da vergi beyannamesi)
 • Kredi notu belgesi
 • İkametgâh belgesi (Son üç aya ait fatura ya da resmi bir belge) (Adres Kayıt Sistemi'nde mevcut olan adres bilgisinin güncel olmaması durumunda; son 3 ay içinde düzenlenmiş; sabit telefon faturası, elektrik, su, ev interneti, doğal gaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri ibraz edilmeli.)

İhtiyaç kredisi almak için gerekli olarak belirtilen belgeleri ibraz ederek başvuru sürecinizi hemen başlatabilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?

İş Bankası'nın nakit ihtiyacı olan müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisi oldukça pratik ve hızlı bir biçimde çekilebilir. Bu bağlamda İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı başta olmak üzere; vade sayısı, ödeme planı ve çekilecek kredi miktarı da oldukça önemlidir. “İş Bankası ihtiyaç kredisi en fazla ne kadar çekilir?” konusuyla ilgili çekilebilecek kredi limitleri farklı değişkenlere göre belirlenmekte ve müşteriden müşteriye değişiklik göstermektedir. Bu noktada kişiye özel uygulanacak olan faiz oranı ise; müşteri özellikleri, çekilecek kredi tutarı, kredinin vade süresi ve diğer kredi bilgilerine göre farklılık gösterir.

İş Bankası ihtiyaç kredisi üst limitle yapılan kredi başvurularında yani yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi başvurularının onaylanması için;

 • Başvuruda bulunan kişinin kredi notunun yüksek aralıkta olması,
 • Yapılan ödemelerin düzenli olarak yapılması önemlidir.

Yeni düzenlenen yasaya ilişkin olarak, yapılan aylık ödemelerin, hane gelirinin yüzde ellisini geçmemesi başvuru aşamasında talep edilebilir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunan kişinin çekebileceği en yüksek kredi tutarı belgelenebilir gelir ile doğru orantılı olur. Çekilmek istenilen kredi tutarını belirleyen en önemli etmenlerden biri olan kredi notu ise bankalar tarafından güvence olarak nitelendirilir. Kredi notu risk oranları ise şu şekilde kategorize edilir:

 • 0-699 En Riskli
 • 700-1099 Orta Riskli
 • 1100-1499 Az Riskli
 • 1500-1699 İyi
 • 1700-1900 Çok İyi

Kredi çekmek için ve başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için kredi notunuzun iyi ya da çok iyi olması önemlidir. Bu bağlamda ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzu kısa sürede yükseltebilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hemen Çıkar mı?

İş Bankası faizsiz kredi seçenekleri başta olmak üzere sunulan ihtiyaç kredisi hizmetleri pek çok müşteri tarafından sıkça tercih edilir. Bu noktada cevabı merak edilen konulardan biri de “İş Bankası ihtiyaç kredisi hemen çıkar mı?” sorusudur.

İş Bankası, yapılan ihtiyaç kredisi başvurularını müşteri özelinde değerlendirir ve başvuruları en kısa sürede sonuçlandırır. İş Bankası'na yaptığınız ihtiyaç kredisi başvuru sonucunu ise; İş Bankası Cep şubeden, İş Bankası İnternet Bankacılığı şubelerinden, İş Bankası Call Center kanalından veya İş Bankası şubelerinden takip edebilirsiniz.

İş Bankasına yapılan ihtiyaç kredisi başvuruları; kredibiliteye ve bankanın mevcut çalışma prensiplerine bağlı olarak sonuçlanır. Bu nedenle yapılan ihtiyaç kredisi başvuruları aynı gün veya yaklaşık 3 iş günü içinde belirlenir. Daha sonra kredi başvuru durumu müşteriye de aktarılır. İş Bankası'na yapılan ihtiyaç kredisi başvurusunun onaylanması durumunda, çekilen kredi tutarı müşterinin İş Bankası vadesiz hesabına kısa sürede yatırılır

Yeni Müşterilere Özel Kampanyalar

Aşağıda bankanın en popüler kredi seçeneklerini görüntülüyorsunuz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

İş Bankası ihtiyaç kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

İş Bankası kredi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. İş Bankası kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

İş Bankası ve diğer bankalarda da ihtiyaç kredileri vade sınırı yasal olarak 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

İş Bankası, 20.000 TL tutar ve 12 Ay ay vadeli ihtiyaç kredisi faizini %4.70 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

 • Başvuru formu
 • Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret
 • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
 • Gelir Belgesi (Gerekli görülmesi halinde)

İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

İş Bankası kredi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun sonucunu İş Bankası Cep Şubeden, İş Bankası Call Center kanalından ve İş Bankası şubelerinden takip edebilirsiniz.

İş Bankası ihtiyaç kredi başvuruları, kredibilitenize ve bankanın çalışma prensiplerine bağlı olarak bu süreç aynı gün içerisinde veya ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.