Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Yapı Kredi Ödeme Planı
Yapı Kredi

12,155.52 TL

Toplam Ödeme

%1.44

Faiz Oranı

913,38 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 913,38 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 12,155.52 TL olacaktır.
  • En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullandırımı yapılmaktadır.Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.
  • Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz.Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz
  • Dilerseniz kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.
  • Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yapı Kredi konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Yapı Kredi konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Yapı Kredi kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Yapı Kredi tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Yapı Kredi ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Yapı Kredi, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.44 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Yapı Kredi konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Yapı Kredi konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Yapı Kredi konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.