Anadolubank 30.000 TL 6 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Dosya masrafsız, dijitale özel 12 ay vadeli 20.000 TL'ye kadar 3.49 oranlı İhtiyaç Kredisi!

Ay

6 ay vadeli 30.000 TL Anadolubank ihtiyaç kredisi için Mukayese.com aracılığı ile başvurun.

 • Anadolubank İhtiyaç Kredisi'ne şubeye gitmeye gerek kalmadan online olarak başvurabilirsiniz.
 • Anadolubank 12 ay vadeli 20.000 TL'ye kadar İhtiyaç Kredisi faiz oranı %3.49’dur ve dosya masrafı bulunmamaktadır. Sigortasız seçenekte ise faiz oranı %3.69'dur.
 • 1.000-50.000 TL'ye kadar 36 ay, 50.000-70.000 TL'ye kadar 24 ay vade olmak üzere gelirinize ve ihtiyacınıza en uygun olan tutar ve vade için kolayca başvurabilirsiniz.
 • Sigortasız kredi seçeneğinde faiz oranı değişkenlik gösterecektir.
 • Anadolubank, kampanya koşulları ve faiz oranlarında değişiklik yapma, onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi 30.000 TL tutarlı 6 ay vadeli kredi ödeme planı

Ay Taksit Ana Para Faiz KKDF BSMV Bakiye
1 6.447,59 TL 4.111,49 TL 1.797,00 TL 269,55 TL 269,55 TL 25.888,51 TL
2 6.447,59 TL 4.431,65 TL 1.550,72 TL 232,61 TL 232,61 TL 21.456,86 TL
3 6.447,59 TL 4.776,74 TL 1.285,27 TL 192,79 TL 192,79 TL 16.680,11 TL
4 6.447,59 TL 5.148,71 TL 999,14 TL 149,87 TL 149,87 TL 11.531,40 TL
5 6.447,59 TL 5.549,64 TL 690,73 TL 103,61 TL 103,61 TL 5.981,76 TL
6 6.447,57 TL 5.981,77 TL 358,31 TL 53,75 TL 53,75 TL 0,00 TL
Toplam 38.685,52 TL 30.000,00 TL 6.681,17 TL 1.002,17 TL 1.002,17 TL  

Anadolubank İhtiyaç Kredisi

İhtiyacınıza özel çözümler sunan Anadolubank İhtiyaç Kredisi seçenekleri ile mali planlarınızı etkin şekilde yönetebilirsiniz. Toplum için değer yaratma ilkesi ile yola çıkan Anadolubank, deneyimli kadrosu ve müşteri odaklı hizmet yaklaşımı ile çağdaş bankacılığın öncü isimlerinden biri hâline gelmiştir. Banka, ihtiyaç kredisi gibi avantajlı finansman seçenekleri ile tüketicilerin çözüm ortağı olmayı başarır. Üstelik bankanın kredi onay süreçlerinde uyguladığı şeffaf politikalar sayesinde güvenli bir deneyim yaşamanız mümkün olur. Kolay başvuru süreçleri ve uygun faiz oranları ile sunulan Anadolubank İhtiyaç Kredisi sayesinde bütçenizi zorlamadan hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.  

Anadolubank İhtiyaç Kredisi’ne Nasıl Başvurulur?

Finansman ihtiyacı duyan tüketiciler, günümüz teknolojilerinin sağladığı kolaylıklar sayesinde pratik bir şekilde Anadolubank İhtiyaç Kredisi başvuru işlemlerini tamamlayabilir. Kredi başvuruları, farklı kanallar vasıtasıyla yapılabilir. Anadolubank İhtiyaç Kredisi’ne şu kanallar üzerinden başvurabilirsiniz: 

 • Anadolubank Şubeleri: Size en yakın Anadolubank şubesini ziyaret ederek ihtiyaç kredisi talebinizi iletebilir, başvuru süreçlerine dair bilgi alabilirsiniz. 
 • Dijital Başvurular: Eğer Anadolubank müşterisiyseniz şubeye gitmeden de kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Dilerseniz bankanın resmî web sitesi üzerinden veya mobil bankacılık uygulaması Anadolubank Mobil’den başvuru adımlarını tamamlayabilirsiniz. 
 • Karşılaştırma Siteleri: Mukayese.com gibi güvenilir kaynaklar sayesinde Anadolubank İhtiyaç Kredisi faiz oranlarını inceleyebilir, başvurunuzu dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz. 

Avantajlı faiz oranları ile dosya masrafı talep edilmeksizin sunulan kredi olanaklarından yararlanmak için Anadolubank İhtiyaç Kredisi başvurularınızı dijital kanalları üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir. Eğer Anadolubank müşterisi değilseniz başvuru formunu doldurarak kuryeye teslim etmenizin ardından talebiniz değerlendirmeye alınacaktır. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Anadolubank İhtiyaç Kredisi başvurularında talep edilen belgeler, tercih ettiğiniz başvuru kanalına göre farklılık gösterir. Başvurunuzu şube üzerinden gerçekleştirmek isterseniz bazı belgeleri ibraz etmeniz gerekir. Anadolubank şubelerine giderek başvuru yapmayı planlıyorsanız bankanın tarafınızdan talep edeceği ilgili belgeler şu şekildedir: 

 • Nüfus cüzdanı
 • İkamet ve gelir belgesi
 • Memurlar için maaş bordrosu
 • Emekliler için aylık maaş dökümü
 • Özel sektör çalışanları için imza sirküleri ile maaş bordrosu
 • Şirket ortakları için oda kayıt belgesi, güncel vergi levhası, bilanço vb. 
 • Gayrimenkul geliri olanlar için ilgili kontrat ve tapu belgeleri 

İnternet bankacılığı, mobil uygulama ve online başvuru formu üzerinden yapılan başvurular için herhangi bir belge ibraz etmeye gerek yoktur. Yalnızca T.C. kimlik kartınız ile Anadolubank dijital ihtiyaç kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?

Pek çok finansal kuruluşta olduğu gibi Anadolubank İhtiyaç Kredisi ürünleri kapsamında da kredi çekme limitini belirleyen bazı faktörler mevcuttur. Başvuru sahiplerinin finansal sağlığı, kredi geçmişi ve gelir seviyesi gibi unsurlar, bankaların genel kredi değerlendirme kıstaslarıdır. Buna ek olarak tüm banka ve finans kuruluşlarının tüketicilere sunduğu kredi ürünleri için bazı limitler söz konusu olabilir. Anadolubank İhtiyaç Kredisi de finansman ihtiyacını karşılamak isteyen tüketicilere bu limitler dâhilinde sunulur. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi, 1.000 ila 50.000 TL’ye kadar 36, 50,000’den 70.000 TL’ye kadar ise 24 ay vade seçenekleri ile sunulur. Üstelik dijital ihtiyaç kredisi kapsamında 12 ay vade ile 20.000 TL’ye kadar dosya masrafsız finansman fırsatından yararlanmanız da mümkündür. Bu noktada ihtiyaç kredilerinde vade sayılarına yasal olarak bir sınırlama getirildiğini de hatırlatmakta fayda var. 

Tüketicilerin faydalanabileceği en yüksek vade sayısı 36 olarak belirlenmiştir. Dilerseniz Mukayese.com üzerinden Anadolubank İhtiyaç Kredisi hesaplama aracını kullanabilir, çekebileceğiniz kredi tutarını öğrenerek mali planlamalarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. 

Yüksek miktarda bir finansman ihtiyacına sahipseniz başvurunuzun olumlu yanıtlanması için öncelikle finansal durumunuzun sorunsuz olması gerekir. Yüksek bir kredi notu ve düzenli ödeme geçmişi, tüketicileri bankalar nezdinde güvenilir kılar. Ayrıca yapılan güncel düzenlemeler kapsamında tüketicilerin gelir düzeyi de bu doğrultuda önem kazanmıştır. Kullandığınız kredinin aylık ödemeleri, bireysel gelirinizin %50’sini geçmemelidir. 

Anadolubank Sigortalı ve Sigortasız İhtiyaç Kredisi Seçenekleri 

Anadolubank Dijital İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyen tüketicilere sigortalı ve sigortasız olmak üzere iki ayrı kredi seçeneği sunulur. Yıllık hayat sigortasını sizi ve sevdiklerinizi olası kötü sürprizlere karşı koruyan bir güvence olarak düşünebilirsiniz. Üstelik bu sigortayı yaptırarak dijital ihtiyaç krediniz için daha avantajlı faiz oranlarından yararlanmanız mümkün olur. Sigorta priminiz, kredi tutarı hesabınıza aktarıldıktan sonra otomatik olarak tahsis edilir. Hayat sigortası talep etmemeniz hâlinde herhangi bir prim ödemenize gerek olmaz. Bu sigorta, 18-65 yaş arası tüm Anadolubank müşteriler için yapılabilmektedir. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi kullanımının oldukça yaygın hale gelmesi ile kredi faizi hesaplama konusu da daha sık gündeme gelmeye başlamıştır. Kredi faizi, çekilen ödeneğin kullanım süresi boyunca ödenmesi gereken, her dönem anapara üzerine eklenen orandır. Üstelik kredi maliyetlerini de belirleyen bir unsurdur.  

Anadolubank, avantajlı faiz oranları ile tüketicilerin esnek ve hesaplı bir ödeme planı oluşturma noktasında destek olur. Bankanın sunduğu kredi ürünlerinde uygulanan faiz oranları, sigortalı ve sigortasız olmak üzere iki ayrı ödenek için farklılık gösterebilir. Anadolubank, 20.000 TL tutarındaki 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi için faiz oranını %3,49 olarak belirlemiştir. Bankanın sunduğu sigortasız ihtiyaç kredisine ise %3,69 oranında faiz uygulanır. 

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Hemen Çıkar mı?

Anadolubank İhtiyaç Kredisi başvuruları, müşteri özelinde değerlendirmeye alınır. Genellikle aynı gün içerisinde sonuçlanır. Bu süreçte finansal durumunuzu belirleyen faktörler değerlendirilir, ilgili kredi için uygun bir aday olup olmadığınız tespit edilir. Başvuru sonuçları, en geç 3 iş günü içerisinde tarafınıza iletilir. Başvurunuzun durumunu Anadolubank şubeleri, mobil bankacılık uygulaması veya müşteri hizmetleri gibi kanallar üzerinden takip edebilirsiniz.

Anadolubank Dijital İhtiyaç Kredisi’nin Avantajları Nelerdir? 

Dijital İhtiyaç Kredisi, Anadolubank’ın müşterilerine sunduğu avantajlı finansman seçeneklerinden biri olarak öne çıkar. Tüm finansal kuruluşların kredi başvuruları sırasında talep ettiği dosya masrafı, bu finansman seçeneğinde mevcut değildir. Üstelik kredi başvuru ve onay süreçlerinde şubeye gitmeye de gerek yoktur. Böylelikle tüketiciler kredi süreçlerini dijital kanallarından gerçekleştirmenin konforunu yaşayabilir, dijitale özel avantajlı faiz oranlarından yararlanabilir. 

Dijital İhtiyaç Kredisi’ne Anadolubank Müşterisi Olmayan Kişiler Başvurabilir mi?

Anadolubank müşterisi olmasanız da dijital kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için yalnızca başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Görüntülü görüşme talebi oluşturarak veya bankanın diğer dijital kanalları üzerinden kolayca Anadolubank müşterisi olabilir, ardından birkaç basit adımda ihtiyaç kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Hesabınızın açılış işlemlerinin tamamlanabilmesi için bankanın gönderdiği anlaşmalı kurye, belirttiğiniz adresi ziyaret edecektir. Kimlik teyidinin ve gerekli imzaların iletilmesinin ardından açılan hesabınız ile onaylanan kredinizi kullanabilirsiniz.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Çekmek için Kefil Gösterme Şartı Var mı?

Anadolubank İhtiyaç Kredisi başvurularında başvuru sahiplerinden kefil göstermeleri talep edilmez. Ancak bu durum, başvuru inceleme süreçlerinde yapılan değerlendirmelere bağlı olarak değişebilir, banka kefil gösterilmesini talep edebilir. Ayrıca Anadolubank şubelerinden yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularında da kefil göstermeniz talep edilebilir. 

Anadolubank Dijital İhtiyaç Kredisinden Cayma Hakkı Mevcut mu?

Anadolubank Dijital İhtiyaç Kredisi’ni arzu ettiğiniz zaman bankanın dijital kanalları üzerinden kapatabilirsiniz. Kredinizi erken kapattığınız takdirde krediyi kapattığınız süreye kadar olan, vergi dahil olarak hesaplanan toplam faiz bedelini ödemeniz gerekir.

 

Yeni Müşterilere Özel Kampanyalar

Aşağıda bankanın en popüler kredi seçeneklerini görüntülüyorsunuz.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Anadolubank ihtiyaç kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Anadolubank kredi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Anadolubank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Anadolubank ve diğer bankalarda da ihtiyaç kredileri vade sınırı yasal olarak 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

Anadolubank, 20.000 TL tutar ve 12 Ay ay vadeli ihtiyaç kredisi faizini %5.99 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

 • Başvuru formu
 • Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret
 • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
 • Gelir Belgesi (Gerekli görülmesi halinde)

Anadolubank ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Anadolubank kredi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun sonucunu Anadolubank Cep Şubeden, Anadolubank Call Center kanalından ve Anadolubank şubelerinden takip edebilirsiniz.

Anadolubank ihtiyaç kredi başvuruları, kredibilitenize ve bankanın çalışma prensiplerine bağlı olarak bu süreç aynı gün içerisinde veya ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.