Alternatif Bank 4.000.000 TL 181 Gün (6 Ay) Vadeli Mevduat Faizi Hesaplama

VOV Hesap açın, avantajlı %54 faiz oranıyla vade sonu beklemeden her gün kazanın.

Gün
Gün

181 gün vadeli 4.000.000 TL Alternatif Bank mevduat faizi oranlarını görün, faiz getirisini hesaplayın ve kolayca başvurun.

 • %54.00 faiz oranı 5.000.000 TL’ye kadar açılan VOV Hesap için geçerlidir. Günlük vadeli mevduat özelliklerine sahip bir vadesiz hesaptır.
 • VOV Hesap tüm Dijital ve Şube kanallarından açılabilir.
 • VOV Hesap Hoş Geldin Süresi 90 Gündür.
 • VOV Hesap, Gerçek kişi, çocuk ve ortak hesaplara açılabilmektedir.
 • VOV hesapta, hesap bazlı üst limit bulunmamaktadır
 • Aynı döviz cinsinden birden fazla VOV Hesap açılabilir.
 • Avantajlı süre bittikten sonra hesabın faiz oranı VOV Hesap standart faizine dönmektedir. Standart faiz oranı günlük olarak banka tarafından piyasa koşullarına göre belirlenir, hesabınızdaki bakiyeye bağlı olarak farklı oranlarda uygulanabilir ve bankanın kurumsal web sitesinde yayınlanır.
 • VOV Hesap standart faiz döneminde; sizlere sunulan 11 bankacılık ürününden 5 adedini kullanarak hoş geldin faizinden süresiz faydalanabilirsiniz.

Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranları

Tutar Aralığı 1 - 90 Gün 91 - 365 Gün
5.000,00 - 1.000.000,00 TL %54.00 %39.00
1.000.000,01 - 5.000.000,00 TL %54.00 %39.00
5.000.000,01 - 9.999.999,99 TL %48.00 %33.00
Alternatif Bank Mevduat Hesabı Nedir?

Birikiminiz güvence altına almak isteyenler, Alternatif Bank mevduat hesabı tam size göre. Paranızın güvende olduğunu bilerek muhafaza edebilir, vadeli mevduat hesabı seçeneği ile birikiminizden kar edebilirsiniz. Paranı muhafaza etmeden önce, ilk bakmanız gereken kriter seçeceğiniz bankanın güvenilir olması ve avantajlı kampanyalar sunuyor olması. Peki Alternatif Bank nasıl bir banka?

1991 yılında kurulan Alternatif Bank Türkiye'nin önde gelen özel bankalarından biri olarak hizmet veriyor. Genellikle bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sunan Alternatif Bank, mevduat ürünleri, kredi kartları, bireysel krediler, ticari krediler ve diğer finansal hizmetleri de müşterilerine ulaştırıyor. Teknoloji odaklı hizmetleriyle dikkat çeken banka, müşterilerine dijital bankacılık olanakları da sunuyor.

Sunduğu hizmetlerden biri de mevduat hesabı hizmeti. Mevduat hesaplarının amacı birikimleri ücret talep etmeden muhafaza etmek. Mevduat hesapları kendi içlerinde vadeli ve vadesiz olmak üzere ikiye ayrılır. Vadesiz hesaplarda bankasınız da para muhafaza edilir fakat ekstra kazanç sağlanamaz. Paranızı istediğiniz aman çekebilir ve banka kartınızla anlık alışveriş yapabilirsiniz. Hesabınıza para yatırma limiti bulunmaz.

Vadeli hesaplarda ise durum biraz daha farklıdır. Vadeli hesapların açılabilmesi için belirli miktarda paranın yatırılması gerekir. Belirlediğiniz vade günü göz önünde bulundurularak, hesabınızdaki paraya faiz uygulanır. Bu sayede paranız durduğu yerde artar. Fakat vade öncesi paranızı hesaptan çekerseniz faiz ücreti hesabınızdan geri alınır.

Alternatif Bank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Alternatif Bank'ta vadeli mevduat hesabı açmanın birden fazla yolu vardır. Banka Şubesi veya İnternet Bankacılığı/Mobil Uygulamaları kullanarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Alternatif Bank'ın şubesine giderek müşteri temsilcisinden bilgi alabilir ya da internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap açmak için gerekli adımlar şu şekildedir:

 • Gerekli Belgeler: Kimlik belgesi yerine geçecek belgeler (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi), adres teyidi için fatura veya ikametgâh belgesi gibi kimlik ve adres bilgilerinizi doğrulayan belgeler gerekebilir.
 • Başvuru Formu Doldurma: Banka tarafından sağlanan vadeli mevduat hesabı başvuru formunu doldurmanız istenecektir. Bu formda kişisel bilgileriniz ve hesap detaylarınız yer alacak.
 • Vadeli Mevduat Tutarı ve Süresi: Açmak istediğiniz vadeli mevduat hesabı için tutar ve vade süresini belirlemeniz gerekecek. Belirlediğiniz vade tutarı ne kadar yüksekse getiriniz de o kadar artar.

Başvurunuz incelendikten ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra hesabınız onaylanarak ve size ait hesap bilgileri size iletilir. Fiziki mevduat hesabı açabileceğiniz gibi Alternatif Bank e mevduat hesabı da açabilirsiniz. E mevduat hesabının en avantajlı durumlarında biri de bankaya gitmek zorunda olmamanızdır. Alternatif Bank İnternet Şubesi’ne giriş yaparak hesabınızı açabilirsiniz. Hesaplar kısmına giriş yapın hesap açılışı seçin ve vadeli mevduat açılışı kısmını seçerek menüleri takip edin. Bu şekilde hesabınızı kolaylıkla açabilirsiniz.

Alternatif Bank Vadeli Mevduat Hesabı Avantajları

Mevduat hesaplarının belki de en can alıcı avantajlarından biri müşterileri için tatmin edici faiz oranları sunuyor olması. Alternatif Bank mevduat faizi getirisi ile ana paranız üzerinden düzenli pasif gelir elde edebilirsiniz. Birikiminizi hoş geldin faiz avantajı gibi ek fırsatlarla, tatmin edici faiz oranları ile mevcut paranızı arttırabilirsiniz. Bu sayede paranızın değer kazanmasını sağlayarak enflasyona karşı kar edebilirsiniz.

İhtiyacınız olduğunda para çekme veya hesapları yönetme konusunda seçtiğiniz vade süresine göre esneklik sunabilirler. Belli koşullarda ve miktarlarda mevduat hesapları sigortalanabilmektedir. Bazı mevduat hesapları ek avantajlar sunabilir. Bu ekstra avantajlar, ücretsiz havale/eft işlemleri, banka kartı veya çeşitli bankacılık ürünleri ile ilişkilendirilmiş ek hizmetler olabilir.

Alternatif Bank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikler

Mevduat hesapları her bütçeye uygun farklı vade süresi sunar. Bütçe planlamanızı sağlıklı ve kendinize uygun bir şekilde yönetmenize imkân tanınmış olur. Teknoloji ile gelen avantajlardan biri de internet bankacılığı. Mobil uygulamalar ve internet bankacılığı sayesinde mevduat hesapları kolayca erişilebilir dilerseniz e mevduat hesabı açabilirsiniz. 

Vadeli mevduat hesabı açmak için genellikle bankaların belirlediği bir minimum tutar bulunur. Bu tutar Alternatif Bank için minimum 1000 bin TL gereklidir. Mevduat hesabınıza erişmek istediğinizde bankanızın ATM cihazlarını kullanabilir veya şubelerden hesabınıza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hesaplarınızın kolay erişilebilir olması var olan likiditeyi de korumanızı sağlar.

Vadeli TL hesaplarında, 1-3-6 ay veya 1 yıllık vade seçenekleri bulunur. Dilerseniz talimat vererek düzenli bir şekilde aynı vade süresi üzerinde işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz. Vadeli mevduatlar genellikle daha güvenli ve sabit getirili yatırım araçları olarak kabul edilir. Bu hesaplar genellikle mevduat sigortası kapsamında olabilir.

Alternatif Bank Faiz Oranları

Vadeli hesap faiz oranı, bir bankada belirli bir süre boyunca tutulan paraya uygulanan faiz oranı. Bu oran, paranın belirli bir süre boyunca hesapta tutulması karşılığında hesaba eklenen faiz miktarını belirler. Bankaların sunduğu vadeli hesap faiz oranları, genellikle piyasa koşulları, ekonomik faktörler ve bankanın politikaları gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir. Alternatif Bank mevduat faiz ücreti, mevduat tutarı, vade süresi ve belirli bir bankanın politikalarına göre farklılık gösterir. Hesabınıza eğer vadeli bir hesap ise açılış yapmadan önce bankanız sizden talep vade günün talep eder. Vade günü ne kadar uzunsa Alternatif Bank mevduat faiz oranı da o kadar yüksek olur. 

Alternatif Bank’ta e mevduat hesabı ve fiziki mevduat hesabında uygulanan faiz oranları birbirinden farklı. Alternatif Bank mevduat faiz oranları 0-6 gün ve 7-30 için %1.5, 32-60 gün için ise %5,75’dir. Bu veriler taban fiyatlar için geçerlidir. Yatırılan para miktarına göre artar. Örneğin 100.000 bin TL ve üzeri vadeli hesaplarda 0-6 gün ve 7-30 için %1,75, 32-60 gün arasında ise %4.75’dir.

Alternatif Bank Mevduat Faizi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Mevduat faizi hesaplamak oldukça basittir. Alternatifbank mevduat hesaplama yapabilmek için temel olarak ele alınması gereken üç ana unsurdur bulunur. Bunlar:

 • Ana Para (Mevduat Tutarı)
 • Faiz Oranı
 • Vade Süresi

Mevduat faizi basit faiz veya bileşik faiz olarak iki şekilde hesaplanır.

Basit Faiz Hesaplama: Basit faiz hesaplaması, ana paranın (mevduat tutarının) faiz oranı ve vade süresiyle doğrudan çarpılmasıyla yapılır. Formül şu şekildedir:

Basit Faiz= Ana Para X Faiz Oranı X Vade SüresiÖrneğin, 10.000 TL'lik bir mevduatın %5 faiz oranıyla 1 yıl boyunca tutulması durumunda:

Basit Faiz= 10 X 0.05 X 1 = 500Bileşik Faiz Hesaplama: Bileşik faiz hesaplaması, her vade dönemi sonunda faizlerin anaparaya eklenerek yeni faiz hesaplaması yapılır. Bu şekilde, önceki faizler de yeni faiz hesaplamasına dahil edilir. Bu formül basit hesaplamaya göre daha zor bir işlemdir. Alternatif Bank mevduat faizi hesaplama işlemlerini (özellikle bileşik faiz hesaplama) internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Vadeli Hesap Hareketleri Nereden Takip Edilir ?

Vadeli hesap hareketlerinizi iki şekilde takip edebilirsiniz. Bunun bir yolu bankanızın mobil uygulamasıdır. Uygulama üzerinde ilgili hesabi seçerek hesap hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Diğer yolu ise internet bankacılığıdır. Aynı yolu izleyerek hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Dolar veya Euro üzerinden Vadeli Hesap Açılır mı? 

Dolar veya Euro gibi döviz birikimleriniz ile vadeli hesap açmanızda herhangi bir engel yoktur. Ama bankalar kur farkı sebebiyle TL hesaplarında uyguladıkları faiz oranlarını uygulamaz. Paranın birimine göre faiz oranları değişir.

Vadeli Hesap Açmak Avantajlı mıdır?

Bankaların Mevduat faiz oranları dönemsel olarak değişir. Kampanyalar, hoş geldin faizleri gibi avantajlar sunulabilir. Birikimlerinizi güvenli değerlendirmenin en mantıklı yollarından biridir. Çünkü ana paranız her zaman güvence altındadır. Paranız vade bitene kadar piyasadaki dalgalanmalardan etkilenmez. Alternatif Bank mevduat faiz oranları brüttür belli oranda stopaj kesintisi uygulanabilir veya uygulanmaz, bunu yatıracağınız miktar belirler.

4.000.000 TL tutarlı 181 gün vadeli Alternatif Bank tl mevduat faizi oranlarını görüyorsunuz. Mevduat faizi hesaplama esnasında, bankanın komisyon ve ek masrafları da dikkate alınmış ve ödeyeceğiniz net rakamlar ortaya çıkmıştır.

Yeni Müşterilere Özel Kampanyalar