Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
250.000 TL kredi için 5 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Türk Ekonomi Bankası Ödeme Planı
Türk Ekonomi Bankası

634,278.68 TL

Toplam Ödeme

%3.75

Faiz Oranı

10.531,67 TL

Aylık Taksit

250.000 TL tutar ve 5 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 10.531,67 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 634,278.68 TL olacaktır.
  • Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek uygulanır.
  • Tahsis ücreti, başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır.

Türk Ekonomi Bankası Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Türk Ekonomi Bankası kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Türk Ekonomi Bankası tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Türk Ekonomi Bankası ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Türk Ekonomi Bankası, 250.000 TL tutar ve 5 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %3.75 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Türk Ekonomi Bankası konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.