Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Fibabanka Ödeme Planı
Fibabanka

12,345.61 TL

Toplam Ödeme

%1.64

Faiz Oranı

924,81 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 924,81 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 12,345.61 TL olacaktır.
  • Teminat olarak konuta ipotek uygulanır.
  • Tahsis ücreti, başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınır.

Fibabanka Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fibabanka konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Fibabanka konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Fibabanka kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Fibabanka tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Fibabanka ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Fibabanka, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.64 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Fibabanka konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Fibabanka konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Fibabanka konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Fibabanka konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.