Crystal Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi

Crystal

Crystal

Yapı Kredi

 • Yıllık Ücret 2.648,00 TL
 • Kazanç Türü Puan

Seçkin otel ve restoranlarda %20 indirim ayrıcalığı!

Yurt içi ve yurt dışı otel ve restoranlarda %5 indirim fırsatı!

Yapı Kredi Concierge Hizmetleri!

 • Yurt içindeki anlaşmalı otel ve restoranlarda indirim ayrıcalıklarından, seyahat ve concierge hizmetlerine, size özel ek hizmetlerden sigortalara kadar tüm detayları hayatınızı kolaylaştırmak ve güzelleştirmek için tasarlanan Yapı Kredi Crystal’ın başka hiçbir kartta bulunmayan benzersiz ayrıcalıkları, hayatınızın her anını doyasıya yaşamanız için sizi bekliyor.
 • Nakit Avans Faizi % 4.42
 • Kazanç Tutarı 200 Worldpuan=1 TL
 • Kazanç Türü Puan
 • Limit Aşım Ücreti Var
 • Seyahat Hattı Var
 • Araç Kiralama Var
 • Asgari Ödeme Tutarı Dönem borcununun minimum %20 oranı kadardır.
 • Üye İşyeri Sayısı + 590,000
 • ATM Sayısı + 4,529
 • Alışveriş Faizi % 4.25
 • Kart Sağlayıcı Visa
 • Gecikme Faizi % 3.96
 • Ek Kart Ücreti % 870.00
 • Nakit Avans Ücreti Nakit çekim tutarının %1,05’idir.

Crystal kart, Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine sunulan özel kartlardan biridir. Kullanıcılarına ayrıcalıklı bir deneyim sunan bu kredi kartı yurt içi otel ve konaklama başta olmak üzere restoranlarda, sigorta poliçelerinde seyahat, concierge hizmetlerinde ve daha pek çok alanda avantajlı fiyatlar ile ödeme yapma imkanı sağlamaktadır.

Ödeme konusunda kendisini güvende hissetmek ve avantajlı fiyatlar ile alışverişini gerçekleştirmek isteyen kişiler için Yapı Kredi Crystal Kart, avantajlı bir dünya sunuyor. Gelin Crystal kredi kartı ve avantajlarına yakından bakalım!

Crystal Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Crystal Kart, Concierge hizmetlerinden, seyahat ayrıcalıklarına, restoranlar ödemelerinden ek hizmetlere, sigorta ödemelerine kadar pek çok farklı alanda kullanıcılarına büyük avantajlar sağlıyor. Yapı Kredi müşterilerine kendisini özel ve ayrıcalıklı hissettiren bu karta ilişkin en çok merak edilen konular arasında “Crystal Kredi Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?” yer alıyor.

Crystal Kredi Kartı başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Farklı başvuru yöntemleri ile bu ayrıcalıklı kart için başvurunuzu gerçekleştirebilir ve Crystal kart indirim fırsatlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Crystel Card başvuru yöntemlerini şu şekildedir: SMS ile başvuru, web sitesi üzerinden online başvuru, şubeden kart başvurusu, mobil uygulama üzerinden başvuru.

Crystal Kart Online Başvuru:

Yapı Kredi'nin resmi web sitesi üzerinden kolayca online başvuru yapabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra Başvuru kısmından kart talebi oluşturabilirsiniz.

Crystal Kart Şubelerden Başvuru:

Size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek, uzman müşteri temsilcilerinden yardım alabilir ve Crystal kart başvuru sürecinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Crystal Kart Mobil Uygulama Üzerinden Başvuru:

Yapı Kredi'nin mobil uygulamasını kullanarak da hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Crystal Kart SMS ile Başvuru:

Yapı Kredi'nin müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için uyguladığı sistemlerden biri olan SMS Başvuru Hattı sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan Crystal kart başvuru işlemini gerçekleştirmek ve kart sahibi olmak mümkün.

Kısa mesaj ile Crystal Card başvurusu yapmak için CRYSTAL yazıp, 11 basamaklı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası (TCKN) bilginiz ve doğum tarihinizi (gün ay ve yıl formatında) aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 4421'e gönderebilirsiniz. (Örnek: CRYSTAL 12345678910 01011990.).

SMS başvurunuz gerçekleştiği zaman Yapı Kredi'nin VIP line temsilcileri kart başvuru sürecini tamamlamak için 444 0 446 numaralı telefon hattından iletişime geçmektedir.

Crystal Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Ayrıcalıklı bir dünya sunan Crystal kart indirim ve fırsatlarından daha fazla yararlanmak için kart limitini artırmak en etkili yöntemlerden biridir. Yapı Kredi Crystal Kart limiti artırımı için World Mobil uygulaması, Yapı Kredi Mobil uygulaması, Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Şubesi, Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi ile ya da SMS gönderimi ile anında limit artırımı başvuru sürecini başlatmak mümkündür.

Bunun yanı sıra en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek de ayrıcalıkları ile avantajlı bir dünya sunan kartınızın limitini artırmak için başvuru talebi iletmek mümkündür.

Kart limiti artırım talebi süreci anında değerlendirilir ve değerlendirme sonucunun olumlu olduğunda görüşme sonunda güncellenen Crystal kart limiti ve kredi kartı limiti müşteriye bildirilmektedir.

Yapı Kredi Crystal Kart Limit Artırımı Başvuru Seçenekleri

Crystal Kart limit artırım talebinde bulunmak için tercih edilebilecek seçenekler şu şekildedir:

 • Yapı Kredi Mobil uygulaması ya da World Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra Kartlarım > Kredi Kartı Limit Değişikliği adımları ile limit artırımı gerçekleştirilebilmektedir.
 • Web üzerimden Yapı Kredi İnternet Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra Kartlarım > Limit İşlemleri adımları gerçekleştirilerek kart limiti arzu edilen miktarda artırılabilir.
 • Yapı Kredi Crystal Kart limiti artırımı için tercih edilebilecek bir diğer yöntem SMS'tir. SMS ile limit artırımı için aralarında birer boşluk bırakarak sırası ile LIMIT (büyük harfler ile yazılmalı), kredi kartı numarasının son 6 hanesini ve aylık net gelirinizi yazılarak 4411'e gönderilmelidir. (Örnek SMS: LIMIT 123456 1234)
 • En yakın Yapı Kredi şubesi ziyaret edilerek de kart limitinin artımının talep edilmesi mümkündür.

Kredi Kartı ile Yapı Kredi Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit ihtiyacını gidermek için tercih edilen yöntemlerden biri de nakit avans hesabından para çekmektir. Direkt nakit avans hesabından para çekme işlemi gerçekleştirilebileceği gibi kredi kartı ile nakit avans hesabından para çekmek de mümkündür. Peki, kredi kartı ile Yapı Kredi nakit avans çekim süresi nasıldır?

Yapı Kredi nakit avans çekimi ihtiyacına yönelik olarak WorldCard ile avans çekmek mümkündür. Çekilen para arzu edildiği şekilde ya taksit taksit ya da tek seferde ödenebilir. Yapı Kredi nakit avans için kredi kartınızdan diğer hesaplara veya telefon numarasına da para transferi yapmak mümkündür.

Avans çekimi de dahil olmak üzere tüm nakit işlemlerine ilişkin süreçleri Yapı Kredi İnternet Bankacılığı üzerinden ya da Yapı Kredi Mobil / World Mobil uygulamaları üzerinden güvenli bir biçimde gerçekleştirmek mümkündür.

Yapı Kredi Crystal Kart Özellikleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası'nın özel ürünlerinden biri olan Crystal Kart, en ayrıcalıklı ve avantajlı kartlardan biri olarak konumlanıyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinde Crystal kart indirimleri ve ayrıcalıkları ile eşsiz bir deneyim yaşamak mümkündür.

Crystal kart ile hem yurt içi hem de yurt dışına olan tüm uçuşlarda ve otel rezervasyonlarını yaptırmak, birikmiş puan ya da Avanspuan'lar ile uçak biletini avantajlı bir biçimde satın almak mümkündür. Bununla birlikte jet ya da limuzin- araç kiralama özel şoför ya da shuttle ile havaalanına ulaşım gibi pek çok olanak sunmaktadır.

Sigortadan konaklamaya, seyahatten restoran rezervasyonuna, araç kiralamadan eğlenceye pek çok alanda Crystal kart avantajları dikkat çekmektedir.

Crystal Kart ile, harcama yaptıkça puan biriktirmek, biriken puanları kullanarak seyahat etmek, tatil planlarken ve sonrasında ihtiyaç duyulan her türlü detay ve özel seyahat hizmetlerinden yararlanmak mümkündür.

Tüm dünyadaki restoran ve otellerde Crystal Kart avantajlarından faydalanmak ve ekstra indirimler ile avantajlı deneyimler yaşamak; yurt dışında yapılan alışverişlerinde daha fazla puan kazanma imkanı sunulmaktadır.

Crystal Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir? Takip Süreci Nasıl?

Crystal Kart başvuru için pek çok seçenek mevcuttur. İster en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi ziyaret edilerek, ister SMS ile ister internet şube ya da dijital bankacılık – mobil bankacılık uygulaması üzerinden kart başvurusu gerçekleştirilebilir.

Kredi kartı başvuru sürecinde geçerli olan şartlar, yöntemler ve işlem adımları uygulanarak Crystal Kart başvuru süreci başlatılabilir. Yapı Kredi Crystal Kart şartları yerine getirildikten sonra kart başvurusu için banka şubeleri tercih edildiğinde banka tarafından gerekli olan başvuru formunun doldurulması istenmektedir. Bu süreçte kimlik belgesinin de mevcut olması işlemlerin tamamlanması için gerekmektedir. Herhangi bir Yapı Kredi Şubesi'nde bulunan ‘Bireysel İşlemler' departmanından ilgili müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilir.

Crystal Kart başvurusu Yapı Kredi web sitesi üzerinden ve uygulama üzerinden de kolayca gerçekleştirilmektedir. Yapı Kredi Crystal Kart şartlarını yerine getirdikten sonra bankanın sunduğu kartlara web sitesi ya da internet şube üzerinden başvuru yapılabilir.

Yapı Kredi Bankası'nın halihazırda müşterisi olunması durumunda kart başvurusunu internet şubeye giriş yaparak, “Başvurular” kısmından ya da “Kredi Kartları” kısmından gerçekleştirmek mümkündür. Fakat banka müşterisi olunmaması durumunda web sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak ya da mobil uygulama üzerinden bankanın müşterisi olmak için ilgili adımları tamamladıktan sonra Crystal kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Crystal kredi kartı başvuru takibi için en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi'nden bilgi alınabilir. Bununla birlikte banka şubesine gitmeden de Telefon Bankacılığı aracılığı ile süreç hakkında bilgi alınabilmektedir.
0850 222 0444 ya da 444 0 444 numaralı hatlardan banka aranarak kredi kartı başvurusu takibi gerçekleştirilebilir. Ayrıca internet şube üzerinden ve mobil uygulama üzerinden de başvuru takibi gerçekleştirilebilir.

Crystal Kampanyaları

Kazançlı alışverişleriniz için güncel kampanyalara göz atabilirsiniz.

Visa Crystal ile SIXT'te %15'e varan indirim ayrıcalığı ve SIXT platinum kart üyeliği!

Visa Crystal ile SIXT'te %15'e varan indirim ayrıcalığı ve SIXT platinum kart üyeliği!

Visa Crystal kartınız ile dünya çapında araç kiralamalarda %15'e varan indirim ve SIXT platinum üyeliğinin ayrıcalıklarını yaşayın! Faydalanmak için my.visa.com.tr’ye üye olun!

01 Ocak 2025 Geçerlilik Tarihi
Visa Crystal ile Antonina'da seçili yurt dışı turlarında %12'ye varan indirim ayrıcalığı!

Visa Crystal ile Antonina'da seçili yurt dışı turlarında %12'ye varan indirim ayrıcalığı!

Visa Crystal kartınız ile Antonina’da seçili yurt dışı turlarında %12'ye varan indirim ayrıcalığı ile unutulmaz bir keşfe çıkın! Faydalanmak için my.visa.com.tr’ye üye olun!

31 Aralık 2024 Geçerlilik Tarihi