Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

VakıfBank Ödeme Planı
VakıfBank

12,062.70 TL

Toplam Ödeme

%1.37

Faiz Oranı

909,39 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 909,39 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 12,062.70 TL olacaktır.
  • Sarıpanjur konut kredisinin farklı ödeme seçenekleri mevcut. "Azalan taksitli SarıPanjur, Ara Ödemeli Sarıpjur ve Anapara Sabit Sarıpanjur."
  • Ekspertiz ücreti, başlangıçta 1100 TL olarak alınır. Krediniz onaylanmasa dahi ekspertiz ücretini ödemeyi kabul edersiniz.

VakıfBank Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VakıfBank konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

VakıfBank konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. VakıfBank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca VakıfBank tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

VakıfBank ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

VakıfBank, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.37 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

VakıfBank konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

VakıfBank konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için VakıfBank konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

VakıfBank konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.