Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Vakıf Katılım Ödeme Planı
Vakıf Katılım

12,178.68 TL

Toplam Ödeme

%1.43

Kar Payı Oranı

912,81 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut finansmanı kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 912,81 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 12,178.68 TL olacaktır.
  • Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %80'i kadar finansman kullanabilirsiniz.
  • 120 aya kadar vade seçeneklerini kullanabilir, Size uygun konut finansmanı ürünleriyle dilediğiniz gibi geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.
  • Gerekli görülen durumlarda ek teminat istenebilir.

Vakıf Katılım Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vakıf Katılım konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Vakıf Katılım konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Vakıf Katılım kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Vakıf Katılım tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Vakıf Katılım ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Vakıf Katılım, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.43 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Vakıf Katılım konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Vakıf Katılım konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Vakıf Katılım konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Vakıf Katılım konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.