Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
250.000 TL kredi için 5 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

TurkishBank Ödeme Planı
TurkishBank

520,972.59 TL

Toplam Ödeme

%2.80

Faiz Oranı

8.649,74 TL

Aylık Taksit

250.000 TL tutar ve 5 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 8.649,74 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 520,972.59 TL olacaktır.

TurkishBank Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TurkishBank konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

TurkishBank konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. TurkishBank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca TurkishBank tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

TurkishBank ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

TurkishBank, 250.000 TL tutar ve 5 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %2.80 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

TurkishBank konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

TurkishBank konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için TurkishBank konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

TurkishBank konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.