Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

İş Bankası Ödeme Planı
İş Bankası

12,267.03 TL

Toplam Ödeme

%1.38

Faiz Oranı

909,96 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 909,96 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 12,267.03 TL olacaktır.
  • Konut Kredileri için bir yıllık Konut Sigortası primi 269 TL, DASK poliçesi ise 180 TL'dir.
  • Ekspertiz Ücreti,Başlangıçta bir defa 1350 TL olarak alınır.
  • Taşınmaz Rehin Ücreti, başlangıçta bir defa 147.5 TL olarak hesaplanmıştır.

İş Bankası Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İş Bankası konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

İş Bankası konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. İş Bankası kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca İş Bankası tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

İş Bankası ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

İş Bankası, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.38 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

İş Bankası konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

İş Bankası konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için İş Bankası konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

İş Bankası konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.