ICBC Bank Mevduat Faizi Hesaplama

ICBC Bank mevduat faizi hesaplama aracı ile bankanın güncel mevduat faiz oranlarını görün ve ICBC Bank faiz getirisini hesaplayarak en yüksek faiz oranlarından yararlanın.

Gün
Gün

ICBC Bank mevduat faizi hesaplama aracı ile ne kadar faiz getirisi sağladığınızı ve ICBC Bank mevduat faiz oranlarını görün, kolayca vadeli mevduat hesabına başvurun.

  • Birikimlerinizi 1 günden 450 güne kadar dilediğiniz vadede, vadeli mevduat hesabı açarak da değerlendirebilirsiniz.
  • 150.000 TL’ye kadar birikimleriniz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu güvencesi kapsamındadır.

ICBC Bank Mevduat Faiz Oranları

Tutar Aralığı 1 - 31 Gün 32 - 91 Gün 92 - 135 Gün 136 - 450 Gün
1.000,00 - 10.000.000,00 TL %39.00 %48.00 %48.00 %32.00
ICBC Bank Mevduat Hesabı Nedir?

Birikimlerini avantajlı yatırımlara dönüştürmek isteyen tüketicilerin tercihi ICBC Bank mevduat hesabı, Industrial and Commercial Bank of China tarafından sunulan bir birikim hesabıdır. Bu hesap, banka müşterilerine tasarruflarını güvenli bir şekilde değerlendirme ve büyütme imkânı sağlar. ICBC Bank, küresel finans sektöründeki güçlü konumu ve güvenli imajı ile tüketicilere avantajlı bir finansal ortam sunma taahhüdünü yerine getirmeyi amaçlar. Hesabın sunduğu diğer avantajlar arasında ise esnek vade seçenekleri ön plana çıkar. İster kısa ister uzun vadeli bir birikim hedefiniz olsun, cazip ICBC Bank mevduat faiz oranlarından yararlanarak mali hedeflerinize hızlıca ulaşabilirsiniz. 

ICBC Bank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli mevduat hesabı, bireylerin veya kurumların belirli bir süre boyunca biriktirdikleri parayı, tercih ettikleri vade süresince bankalarda değerlendirdikleri bir hesap türüdür. Tüketiciler, bu tür hesaplarda genellikle 1 aydan birkaç yıla varan zaman aralıklarında herhangi bir işlem yapmayacaklarına dair teminat verir. Böylece birikimlerin değerlendirilmesi ve artırılması hedeflenir. ICBC Bank mevduat hesabı, güvenli bir tasarruf seçeneği arayanlar için uygun bir finansal araç olabilir. Kazandıran Mevduat olarak da bilinen ICBC Bank mevduat hesabı, birikimlerinizi değişken piyasa şartlarına ve faiz oranlarına karşı güvence altına alabilir. Tercih edilen vade sürelerine özel uygulanan ICBC Bank mevduat faiz oranı ile birikimleri doğru şekilde değerlendirmek mümkün olabilir. ICBC Bank mevduat hesabı açma işlemleri için takip edilmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • ICBC Şubeleri: Vadeli mevduat hesabı açmak için size en yakın ICBC şubelerini ziyaret edebilirsiniz. İlgili şubenin yetkilileri, açılış süreci hakkında detaylı bilgileri tarafınıza iletecektir. 
  • ICBC Turkey Mobil Şube: Pek çok bankacılık işlemini akıllı telefon ile yapma olanağı tanıyan Mobil bankacılık uygulaması, ICBC mevduat hesabı açmak isteyen müşterilerin tercih edebileceği yöntemlerden biridir. 
  • ICBC İnternet Şubesi: Mevduat hesabı açmak için bankanın dijital işlem kanallarını kullanabilir, yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

ICBC Bank, güçlü şube ağı ve teknolojik altyapısı ile müşterilerine esnek başvuru seçenekleri sunar. Vadeli ICBC Bank mevduat hesaplama işlemi sayesinde geleceğe yönelik finansal stratejilerinizi etkin şekilde yürütmeniz de mümkün hale gelebilir. Siz de ICBC Bank’ın vadeli birikim avantajlarından yararlanmak için Mukayese.com üzerinden ICBC mevduat hesap aç başvurusu yapabilir, finansal çözümlere hızlıca ulaşabilirsiniz.

ICBC Bank Vadeli Mevduat Hesabının Faiz Oranları Nedir? 

Piyasa koşulları, genel ekonomik durum, enflasyon oranları ve para politikaları gibi faktörler, ICBC Bank vadeli mevduat faiz oranlarını etkilemektedir. Ayrıca mevduatın vadesi, rekabet, makroekonomik göstergeler ve Merkez Bankası politikaları da faiz oranlarının belirlenmesinde önemli rol oynar. Rekabetin yoğun olduğu durumlarda ICBC Bank gibi kuruluşlar, müşterilerine cazip faiz oranları da sunabilir.  ICBC Bank mevduat faizleri, vade sürelerine ve anapara tutarına göre farklılık gösterir. 1 ay, 3 ay, 6 ay ile 1 yıl ve üzeri olmak üzere ₺ ya da döviz cinsinden vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Bankanın sunduğu Günlük Vadeli Mevduat hesabı dahilinde uygulanan faiz oranları ise; ₺ için %34.75, CNY (Çin Yuanı) için %2.00, USD için %1.75 ve EUR için %1.25 olarak belirlenmiştir. (2023 yılı verileri baz alınmıştır.) Mevduat faizi hesaplamasında kullanılan hesaplama yöntemleri ise oldukça pratiktir. Bu noktada işlem yaparken dikkate alınan faiz oranları gibi parametrelerin dönemlere göre güncellendiğini de hatırlatmakta fayda var. Dolayısıyla daha doğru sonuçlar elde etmek için hesap açmadan önce ICBC Bank mevduat faizi hesaplama işlemini Mukayese.com üzerinden yapabilir, zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. 

ICBC Bank Vadeli Mevduat Hesabının Özellikleri Neler? 

Vadeli mevduat hesabı, farklı vade seçenekleri ile Türk lirası ve çeşitli döviz cinsleri ile açılabilir. Bu hesabın özelliklerini ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Esnek Vade Seçenekleri: ICBC Bank vadeli mevduat hesabınızı 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl veya 1 yıldan uzun vadelerde açabilirsiniz. Böylece birikimlerinizi istediğiniz vadeye göre değerlendirme fırsatı elde edebilirsiniz. 1 günden 450 güne kadar olan süreler için de vadeli mevduat hesabı açarak birikimlerinizi dilediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. 
  • Alt Limitler: Türk lirası için vadeli mevduat hesabı açma alt limiti minimum 1.000 ₺; USD, EUR, CHF, GBP, CAD, DKK, SEK, NOK, JPY ve CNY birimleri için ise 500 olarak belirlenmiştir.
  • Güvence Kapsamı: Vadeli mevduat hesabınızda birikimleriniz 400.000 ₺'ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır. Böylece yatırımlarınızın güvenliği için azami performansla destek alabilirsiniz.
  • Brüt Faiz Oranları: ICBC Bank mevduat faiz oranları, brüt rakamlar baz alınarak uygulanır.

Bu özelliklerle ICBC vadeli mevduat hesabı, farklı vade ve güvenlik seçenekleri sunarak birikimlerinize değer katmanıza destek verir. Dilerseniz bu avantajlı birikim hesabı ile yatırımlarınızı kendi inisiyatifinize göre değerlendirebilir, uzun vadeli finansal stratejilerinizi kolayca planlayabilirsiniz. 

Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? 

ICBC Bank e-Mevduat Hesabı, 7/24 erişim sağlayabileceğiniz bir hesap türüdür. Bu hesap, temeli bankanın sunduğu vadeli mevduat hesabı ile aynı özellikleri taşır. Farklı olan özelliği ise elde edeceğiniz faiz getirisinin günlük olarak hesaplanması ve toplam birikiminize anında eklenmesidir. Türk lirası, Dolar, Euro ve Yuan gibi döviz türlerinin her biriyle de Günlük Vadeli Mevduat hesabı açmanız mümkündür. Hesap açma alt limitleri ise; Türk lirası için 1.000 ₺, diğer para birimleri için ise 500 Amerikan Doları, Euro ve Çin Yuanı olarak belirtilir. Siz de Günlük Vadeli Mevduat hesabınızdan çekim yapabilir ya da hesabınıza birikimlerinizi aktarabilirsiniz. Üstelik kredi kartı borç ödeme, para transferi ve kredili mevduat hesap işlemlerinizi de ek hesap üzerinden rahatlıkla yönetebilirsiniz. Hesabınız açıldığı gün avantajlı faiz oranından yararlanmaya başlayabilir, 90 gün boyunca cazip finansal fırsatlardan faydalanmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Günlük Vadeli Mevduat hesap türünde her bir para birimi için farklı faiz oranları uygulanır. 

ICBC Bank Dönemsel Ödemeli Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Dönemsel ödemeli vadeli mevduat hesabı, bankanın müşterilerine sunduğu özel birikim hesabı seçeneklerinden biridir. Bu hesap dahilinde birikimleriniz, uzun vade faiz oranı ile avantajlı bir getiri sağlayabilir. Üstelik faiz kazancınız sizin belirleyeceğiniz ara dönemlerde mevduat birikiminizin üzerine eklenir. Birikimlerinize bankanın 1 yıllık faiz oranı ile değer katmak isterseniz ICBC şubelerinden Dönemsel Ödemeli Vadeli Mevduat hesabınızı kolayca açtırabilirsiniz. 

ICBC Bank e-Mevduat Hesabı Nedir? 

e-mevduat hesabı, ICBC Turkey Mobil bankacılık uygulaması ve İnternet Şubesi üzerinden kolayca açılabilen bir birikim hesabıdır. e-Mevduat hesabı, bankanın sunduğu dijitale özel faiz oranları sayesinde birikimleriniz için daha yüksek getiri sağlayan bir seçenek olarak da ön plana çıkar. Bu hesap türünde brüt faiz oranı uygulanır. Eğer bankanın müşterisi değilseniz yalnızca birkaç pratik adımı takip ederek ICBC ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

ICBC Bank Kur Korumalı ₺ Vadeli Mevduat Hesabı Nedir? 

Bankanın müşterilerine sunduğu bu hesap türü, birikimlerinizi kur değişimlerine karşı güvence altına almanıza yardımcı olur. Kur Korumalı Hesap, Türkiye’de yaşayan gerçek kişiler tarafından 3 ay, 6 ay, 9 ay veya 12 aylık vade seçenekleri ile açılabilir. Ayrıca Kur Korumalı ₺ Vadeli Mevduat Hesabı, yalnızca bankanın şubeleri üzerinden açmak mümkündür.

100.000 TL tutarlı 32 gün vadeli ICBC Bank tl mevduat faizi oranlarını görüyorsunuz. Mevduat faizi hesaplama esnasında, bankanın komisyon ve ek masrafları da dikkate alınmış ve ödeyeceğiniz net rakamlar ortaya çıkmıştır.

Yeni Müşterilere Özel Kampanyalar