Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Garanti Bankası Ödeme Planı
Garanti Bankası

13,110.31 TL

Toplam Ödeme

%1.52

Faiz Oranı

917,94 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 917,94 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 13,110.31 TL olacaktır.
  • Size en uygun ödeme planını kendiniz belirleyebilirsiniz. Sabit faizli kredilerde, kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa, ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.
  • Teminat olarak, satın aldığınız evin ipoteği yeterlidir.
  • Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte şubelerimiz gerekli gördüklerinde kefil talep etme hakkına sahiptir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Garanti Bankası konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Garanti Bankası konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Garanti Bankası kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Garanti Bankası tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Garanti Bankası ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Garanti Bankası, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.52 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Garanti Bankası konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Garanti Bankası konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Garanti Bankası konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Garanti Bankası konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.