Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
10.000 TL kredi için 1 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Emlak Katılım Ödeme Planı
Emlak Katılım

12,185.52 TL

Toplam Ödeme

%1.44

Kar Payı Oranı

913,38 TL

Aylık Taksit

10.000 TL tutar ve 1 Yıl vadeli konut finansmanı kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 913,38 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 12,185.52 TL olacaktır.
  • Finansman geri ödemeleriniz için size uygun vadeler sunulmaktadır. Geri ödemelerinizi bütçenize uygun şartlarda belirleyebilir ve rahatça ödeyebilirsiniz.
  • Satın almak istediğiniz konutun ekspertiz* değerinin %80'ine kadar finansman kullanabilirsiniz.
  • Konut finansmanı kullanımınızda, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden muaf olabilirsiniz.
  • Gerekli görülmesi halinde finansman talebiniz için ek teminat istenebilir.

Emlak Katılım Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Emlak Katılım konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Emlak Katılım konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Emlak Katılım kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Emlak Katılım tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Emlak Katılım ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Emlak Katılım, 10.000 TL tutar ve 1 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %1.44 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Emlak Katılım konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Emlak Katılım konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Emlak Katılım konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Emlak Katılım konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.