Denizbank Mevduat Faizi Hesaplama

Denizbank mevduat faizi hesaplama aracı ile bankanın güncel mevduat faiz oranlarını görün ve Denizbank faiz getirisini hesaplayarak en yüksek faiz oranlarından yararlanın.

Gün
Gün

Denizbank mevduat faizi hesaplama aracı ile ne kadar faiz getirisi sağladığınızı ve Denizbank mevduat faiz oranlarını görün, kolayca vadeli mevduat hesabına başvurun.

 • Denizbank’ta faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden yatırım yapabilir, Yeni Müşterilere Özel %57'e varan avantajlı vadeli mevduat faiz oranları ile birikiminizi arttırabilirsiniz.
 • MobilDeniz ve İnternet Bankacılığından 32-91 gün vadede 5.000-5.000.000 TL'ye kadar açılacak hesaplarda %54.00 faiz oranı geçerlidir.
 • %56.00 faiz oranı MobilDeniz ve İnternet Bankacılığından yapılan 92-180 gün vadede 5.000-5.000.000 TL’ye kadar vadeli mevduat hesap açımları için geçerlidir.
 • %57.00 faiz oranı MobilDeniz ve İnternet Bankacılığından yapılan 181-187 gün vadede 5.000-5.000.000 TL’ye kadar vadeli mevduat hesap açımları için geçerlidir.

Denizbank Mevduat Faiz Oranları

Tutar Aralığı 32 - 91 Gün 92 - 180 Gün 181 - 187 Gün
5.000,00 - 5.000.000,00 TL %54.00 %56.00 %57.00
DenizBank Mevduat Hesabı Nedir?

Düzenli bir şekilde birikim yapmak isteyen tüketicilerin ilgi gösterdiği DenizBank mevduat hesabı, bankanın bireysel ve kurumsal müşterilerine sunduğu avantajlı bir tasarruf hesabıdır. DenizBank, güçlü finansal temelleri ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile mevduat hesabı sahiplerine güvenli ve kazançlı bir birikim imkanı tanır. DenizBank’ın geniş şube ağı ve dijital bankacılık olanakları sayesinde mevduat hesabı sahiplerinin finansal işlemlerini kolaylıkla yönetmesi mümkün olur. Üstelik cazip DenizBank mevduat faizi seçeneklerinden yararlanabilir, farklı vadeler ile kişisel tercihlerinize uygun bir birikim planı oluşturabilirsiniz. 

DenizBank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli mevduat hesabı, birikimlerinizi belirli bir süre boyunca bankada değerlendirmenizi sağlayan bir hesap türüdür. Bu birikim, belirlediğiniz vade süresi boyunca faiz kazanır. Vadeli mevduat hesapları genellikle daha yüksek faiz oranlarına sahiptir; çünkü bu tür hesaplarda paranızı belirli bir süre boyunca bloke etmeniz gerekir. Bu hesaplar için vade süresi, yatırdığınız parayı çekemeyeceğiniz zaman aralığını ifade eder. Vade sonunda ise başlangıçta yatırdığınız anapara ile kazandığınız faiz size geri ödenir. DenizBank mevduat hesabı, birikimlerini muhafaza ederken değerlendirmek isteyenler için güvenilir seçenekler arasında yer alır. Birikim yapmanın pratik yollarından biri olarak öne çıkan Denizbank mevduat hesabı ile paranızı piyasadaki faiz oranı değişimlerinden etkilenmeden değerlendirebilirsiniz. Tercihlerinize uygun şekilde belirleyeceğiniz vade seçeneklerinden ve avantajlı Denizbank mevduat faiz oranlarından yararlanmak isterseniz Mukayese.com üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bankada mevduat hesabı açmak için tercih edebileceğiniz diğer yöntemler ise şu şekildedir: 

 • Telefon Bankacılığı: Herhangi bir kayıt veya başvuru yapmadan DenizBank iletişim hatları üzerinden mevduat hesabı açma talebinizi iletebilirsiniz. 
 • MobilDeniz Uygulaması: Banka müşterileri, mevduat hesabı başvurusu dahil olmak üzere pek çok bankacılık işlemini akıllı telefonlarına MobilDeniz uygulamasını indirerek gerçekleştirebilir. 
 • İnternet Bankacılığı: Dilerseniz DenizBank mevduat hesabı başvurunuzu ilgili bankanın online şubesi üzerinden gerçekleştirmeniz de mümkündür. MobilDeniz kullanıcıları, internet bankacılığı işlemlerini dijital şubeye QR kod ile giriş yaparak gerçekleştirebilir. 
 • DenizBank Şubeleri: Size en yakın DenizBank şubesini ziyaret ederek başvuru için gereken belgelere dair bilgi edinebilir, mevduat hesabı açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

DenizBank, güvenilir bankacılık anlayışını geleceğin teknolojileri ile buluşturan bir banka olarak müşterilerine vadeli mevduat hesabı başvuru süreçlerinde esneklik sağlar. Bu sayede kişisel tercihlerinize uygun başvuru kanallarını tercih ederek mevduat hesabı başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bankaya gitmeden vadeli mevduat hesabı açmak isteyen tüketiciler, tercihlerini DenizBank e-mevduat hesabından yana da kullanabilir. Üstelik Denizbank mevduat faiz oranları, başvurularını dijital kanallar üzerinden gerçekleştiren tüketicilere özel kampanyalar dahilinde sunulur. Mevduat hesabınıza dilediğiniz zaman hızlı ve pratik bir şekilde ulaşmak isterseniz e-mevduat hesaplarını tercih edebilirsiniz. 

DenizBank Vadeli Mevduat Hesabının Faiz Oranları Nedir? 

Bankaların müşterilerine sunduğu finansal hizmetler için uyguladığı faiz oranları, nominal faiz olarak da bilinir. Bu faiz türü, enflasyon ve reel faiz oranlarının bileşimi olarak da düşünülebilir. Dolayısıyla piyasa koşulları, ekonomik şartlar ve enflasyon gibi faktörler, banka faiz oranları üzerinde etkili olabilir. Ayrıca Merkez Bankasının belirlediği alt ve üst limitler de bu bağlamda dikkate alınır. Finansal çözüm arayışında olan tüketicilerin tercih edebileceği DenizBank, birikim tutarına ve vade süresine göre avantajlı faiz oranları sunar. Banka müşterilerinin yararlanabileceği DenizBank mevduat faiz oranı; 1, 3, 6 ve 12 ay vade seçeneklerine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca bankanın sunduğu Kaptan Hesap gibi gecelik faiz getirisi sağlayan birikim hesabı seçenekleri de mevcuttur. DenizBank, birikimlerini Kaptan Hesap’ta değerlendirmeyi tercih eden müşterilerine hoş geldin faizi kampanyası dahilinde avantajlı oranlar sunar. Hoş geldin faizi için belirlenen üst limitler ise; TL için 1.000.000 TL, USD ve EUR cinsinden döviz çeşiterinde ise 250.000 USD/EUR olarak belirlenmiştir. Denizbank e-mevduat hesabı, bankanın müşterilerine sunduğu avantajlı hesap türleri arasında yer alır. 2023 rakamları baz alındığında DenizBank e-mevduat hesapları için belirlenen faiz oranının %47 olduğu görülmektedir. 5.000 ila 2.000.000 TL tutarında birikiminizi değerlendirebileceğiniz bu hesap, 92-180 gün vade olanağı sunar. Birikimleriniz üzerinden düzenli faiz getirisi sağlamak isterseniz vadeli mevduat hesabı açmadan önce finansal planlama yapmanız faydalı olabilir. Dilerseniz Mukayese.com’da yer alan mevduat faizi getirisi hesaplama aracını kullanarak geleceğe yönelik finansal stratejilerinizi belirleyebilirsiniz. Platform üzerinden yapacağınız DenizBank mevduat faizi hesaplama işlemi, birikiminizin miktarına göre ne kadar getiri sağlayacağını hızlıca görüntülemenize yardımcı olur.

DenizBank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Birikimlerini DenizBank vadeli mevduat hesabında değerlendiren tüketiciler, bankanın müşterilerine sunduğu pek çok avantajdan yararlanabilir. Esnek vade seçenekleri ve hızlı açılış imkanları ile müşterilerine cazip finansal çözümler sunan DenizBank, mevduat hesabı ile finansal hedeflerinize ulaşmanızı destekler. DenizBank mevduat hesabının özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir: 

 • Esnek Vade Seçenekleri: Türk lirası veya döviz türleri arasından tercihinize uygun olarak yararlanabileceğiniz 1 aydan başlayan ve 12 aya kadar değişen vade seçenekleri mevcuttur. Dilerseniz bankanın sunduğu Kırık Vadeli Mevduat hesabı ile istediğiniz süreyi belirlemeniz de mümkündür. 
 • Kolay Açılış: DenizBank şubeleri veya bankaların dijital şubeleri üzerinden hızlı bir şekilde vadeli mevduat hesabınızı açabilirsiniz. Üstelik hoş geldin kampanyası kapsamında cazip Denizbank vadeli mevduat faiz oranlarından faydalanmanız da mümkün olabilir.
 • Faiz Oranı Avantajları: DenizBank'ta açacağınız vadeli mevduat hesabı ile faiz oranlarındaki değişikliklerden etkilenmeden yatırım yapabilirsiniz. Böylelikle birikimlerinizi avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. 

DenizBank vadeli mevduat hesabı; sunduğu esneklik, hızlı işlem imkanları ve avantajlı faiz oranları ile birikimlerinizi değerlendirmek için güvenilir bir seçenek olarak öne çıkar. Finansal planlarınıza uygun vadeli hesap seçenekleri ile tasarruflarınızı artırmanız mümkün olabilir. Dilerseniz DenizBank mevduat hesaplama araçlarını kullanarak birikimlerinize ne kadar değer katabileceğinizi görebilir, finansal stratejilerinizi bu doğrultuda planlayabilirsiniz. DenizBank Vadeli Mevduat Hesabı Açarken Hangi Belgeleri Temin Etmek Gerekir? 

DenizBank vadeli mevduat hesabı açarken kimlik, adres ve gelir bilgilerini içeren bazı belgelerin ibraz edilmesi gerekebilir. Hesap açma işlemi sırasında sunulması gereken belgeler; tüketicinin özlük bilgilerini içeren kimlik, kimlik kartı ve pasaport gibi dokümanlardır. Bu belgelere ek olarak hesap açılışı için adresinizi doğrulayan fatura ve ikametgah gibi evrakları da hazır bulundurmanız faydalı olabilir. 

DenizBank Vadeli Mevduat Hesabı Açmak için Belirlenen Alt Limit Nedir?

DenizBank mevduat hesabınızın açılışını Türk lirası olarak en az 1.000 TL ile yapmanız mümkündür. Ancak farklı para birimlerinde ve mevduat hesabı türlerinde ayrı limitler geçerli olabilir. Minimum mevduat tutarı; bankanın politikalarına ve sunduğu vade seçeneklerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Seçeceğiniz hesap türü ve vade seçeneği, yatırmanız gereken mevduatın alt limitini belirleyecektir. Dolayısıyla hesap açmadan önce bu hususları göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. 

DenizBank Kur Korumalı Vadeli Hesap Nedir? 

DenizBank müşterilerinin faydalanabileceği Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı, TL cinsinden birikimlerinizi kurdaki dalgalanmalara karşı koruyan bir hesap türüdür. Üstelik bu hesabı tercih ederek mevduatınız üzerinden faiz getirisi sağlamaya da devam edebilirsiniz. Vade süresi sona erdiğinde, TL cinsinden birikiminiz için sunulan faiz oranları ile kur artışından sağlanan kazançlar karşılaştırılır. İki orandan hangisi daha yüksek ise anaparanız bu oran üzerinden nemalandırılır. Bu sayede birikimlerinizi döviz kurlarındaki iniş-çıkışlara karşı korumanız mümkün olabilir. 

100.000 TL tutarlı 32 gün vadeli Denizbank tl mevduat faizi oranlarını görüyorsunuz. Mevduat faizi hesaplama esnasında, bankanın komisyon ve ek masrafları da dikkate alınmış ve ödeyeceğiniz net rakamlar ortaya çıkmıştır.

Yeni Müşterilere Özel Kampanyalar