Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
250.000 TL kredi için 5 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Anadolubank Ödeme Planı
Anadolubank

545,144.11 TL

Toplam Ödeme

%3.01

Faiz Oranı

9.052,60 TL

Aylık Taksit

250.000 TL tutar ve 5 Yıl vadeli konut kredisi kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 9.052,60 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 545,144.11 TL olacaktır.
  • Tapu fotokopisi alınır. (Tapu işlem tarihinden itibaren en fazla 1 hafta içerisinde kredi kullandırılabilir.)Konut sigortasi yaptırılır. (Sigorta, kredi vadesi süresince yenilenmek durumundadır.)
  • Gerçek kişilere Kredi Hayat Sigortası, kredi vadesi ve tutarı ile uyumlu yaptırılır.
  • Gerek görülen durumlarda son 3 ay içerisinde düzenlenmiş ikametgah senedi (Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenmiş) ya da ikametgah adresini gösteren fatura istenebilir.
  • Geri ödeme planınızı müşteri temsilcinizle konuşarak kendi koşullarınıza göre oluşturabilirsiniz.
  • İnşaatın bitmiş, kat irtifaklı/mülkiyetli ve yapı kullanma izin belgesi (İskan) alınmış konutlara verilebilir.

Anadolubank Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Anadolubank konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Anadolubank konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Anadolubank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Anadolubank tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Anadolubank ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Anadolubank, 250.000 TL tutar ve 5 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %3.01 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Anadolubank konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Anadolubank konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Anadolubank konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Anadolubank konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.