Avantajlı faiz oranları ile konut kredisi hesaplamak ve bankalara konut kredisi başvurusunda bulunmak Mukayese'de güvenli ve ücretsiz!
250.000 TL kredi için 5 Yıl vadeli toplamda 1 adet banka sonucu görüntüleniyor.

Albaraka Türk Katılım Ödeme Planı
Albaraka Türk Katılım

555,646.91 TL

Toplam Ödeme

%3.10

Kar Payı Oranı

9.227,65 TL

Aylık Taksit

250.000 TL tutar ve 5 Yıl vadeli konut finansmanı kullandığınız durumda, aylık ödemeniz 9.227,65 TL ve toplam geri ödeyeceğiniz tutar 555,646.91 TL olacaktır.
  • Dilediğiniz konut, katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak 120 aya kadar taksitlendirilir.
  • Geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler hâlinde her ay farklı miktarda ödemeler halinde yapabilirsiniz.
  • Satın almak istediğiniz evin ekspertiz* değeri 500.000 TL ve altında ise %90'a kadar; 500.000 TL üzerinde ise %80'e kadar finansman kullanabilirsiniz.
  • Finansman kullanmak istediğiniz konut haricinde sahip olduğunuz ilave gayrimenkulu teminat göstererek konutun ekspertiz değerinin %100'üne kadar finansman kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım Konut Kredisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Albaraka Türk Katılım konut kredisi hakkında kullanıcılarımızın sıklıkla yönelttiği soruları sizin için derledik. Bankanın kredi verme şartları, faiz oranları, istenilen belgeler ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Albaraka Türk Katılım konut kredisi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aramaktadır. Albaraka Türk Katılım kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca Albaraka Türk Katılım tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranmaktadır. Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

Albaraka Türk Katılım ve diğer bankalarda da konut kredileri vade sınırı yasal olarak 10 Yıl (120 Ay) ile sınırlandırılmıştır.

Albaraka Türk Katılım, 250.000 TL tutar ve 5 Yıl yıl vadeli konut kredisi faizini %3.10 olarak belirlemiştir. Kredi tutarı ve istenilen vadeye göre faiz oranı değişiklik gösterebilir.

Albaraka Türk Katılım konut kredisi başvurusu için istenilen genel belgeler şu şekilde:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı)
  • Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)
  • Gelir Belgesi (maaş bordrosu)

Albaraka Türk Katılım konut kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

Değeri 500.000 TL ve altında olan konutlar için Albaraka Türk Katılım konut kredisi asgari peşinat oranı %10’dur ancak bu oran müşteri bazında farklılık gösterebilmektedir.

Albaraka Türk Katılım konut kredisi başvuru süreci ortalama 3-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.